Biwak pod namiotem a polskie prawo

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105203
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Puzatek pisze:Sam fakt braku waszych, w jej wątkach, jest smutnym przykładem "kondycji" waszego bractwa.
Głęboko się mylisz. Ja tam nic nie piszę bo z czym mam wyskoczyć? Pisać w stylu "buba, jak pięknie" to trochę nie w moim stylu i z lekka obraża moją inteligencję. A dzielić się wrażeniami nie mam okazji bo gdzie i kiedy ja byłem? Pisać jej o tym jak dreptałem przez bezdroża i drogi Polski 40 lat temu???
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Puzatek
początkujący
początkujący
Posty: 183
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 09:45

Post autor: Puzatek »

Piotrek pisze:
Puzatek pisze:Sam fakt braku waszych, w jej wątkach, jest smutnym przykładem "kondycji" waszego bractwa.
Głęboko się mylisz. Ja tam nic nie piszę bo z czym mam wyskoczyć? Pisać w stylu "buba, jak pięknie" to trochę nie w moim stylu i z lekka obraża moją inteligencję. A dzielić się wrażeniami nie mam okazji bo gdzie i kiedy ja byłem? Pisać jej o tym jak dreptałem przez bezdroża i drogi Polski 40 lat temu???
A chociażby.
Nie był by to tak martwy wątek.
Pozostaje niestety leśnicze "Żenua", czyli wpisy drwala.
mazeno

Post autor: mazeno »

> Pisać jej o tym jak dreptałem przez bezdroża i drogi Polski 40 lat temu???

a co my innego robimy w kirgistanie, armenii czy beskidzie niskim?
powiem ci co.
szukamy wiejskiej babci z kanka mleka, wyciagnieta ze studni, gdzie sie chlodzilo.
bo tamtej polski sprzed 40 lat juz nie ma.
dlatego czasem nam sie chce wyc.
albo rzucamy w bezsilnej wscieklosci kur#ami.


pozdrow pania terese.
ona jest wlasnie czescia tej polski, ktorej juz nie ma.
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1024
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Czytam tę dyskusję i nie wiem czy śmiać się czy płakać. Las gospodarczy, który jest wycinany! Straszna tragedia! A jak rolnik pole kosi, to nie żal? A jak pogoni z pola siekierą, bo sobie nie życzy żeby mu się ktoś na nim rozbijał, to źle?
Ja też łażę po lasach i polach, też bym się chętnie w namiocie przespała. Ale jak nie można, to nie. Trzeba poszukać pola biwakowego, albo się z chłopem dogadać, żeby pozwolił się rozbić. Czy wyście się wczoraj urodzili, czy zatrzymaliście w rozwoju 40 lat temu?
I'm going off the rails on a crazy train
Puzatek
początkujący
początkujący
Posty: 183
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 09:45

Post autor: Puzatek »

Skrzacik pisze:Czytam tę dyskusję i nie wiem czy śmiać się czy płakać. Las gospodarczy, który jest wycinany! Straszna tragedia!?...
Żadna tragedia. Niech się rżnie na potęgę. To gospodarka.
Tragedią jest fakt, że nie mogę tam się rozbić. Nie kumasz tak prostej treści kobieto?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67312
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Puzatek pisze:Tragedią jest fakt, że nie mogę tam się rozbić. Nie kumasz tak prostej treści kobieto?
Rozumiem, że w terenie ma sobie radzić pilarz szukając namiotów na wysokich rębniach. Bo oczywiście wyspać się można nawet na gołej ziemi, ale zobaczyć niekoniecznie jaskrawej barwy namiot, albo śpiącego na gołej ziemi gościa o piątej rano już trudniej.
Ja rozumiem, że nie wszędzie są rębnie, czy trzebieże, ale też nie każdy wie (bo też nie musi), w jaki sposób są one oznaczane. Rozumiem chęć odpoczynku na łonie przyrody, bo i u mnie wiele osób wręcz mieszka w lesie, ale to co piszesz jest zwykłym egoizmem. Ja chcę, więc przepis należy znieść i to inni mają pilnować, by mnie w lesie nie zabić, by skutecznie mnie powiadomić, że ktoś o świcie zacznie szaleć po lesie z piłą, czy tam innym ciągnikiem... U mnie w lesie było zdarzenie, gdzie bezdomny w szałasie spał sobie w najlepsze, gdy tuż obok spadło ścięte drzewo gałęziami rozwalając ów szałas. Nie życzę nikomu tego, co pilarz przeżył. Bezdomny o dziwo wyszedł bez szwanku. Wstał, popatrzał i poszedł mrucząc przekleństwa, że mu spać nie dają. Ot taka wolność za wszelką cenę i bez patrzenia na innych.
Wiem, że ci, którzy chcą spać w lesie i tak spać będą i zaraz padną argumenty, że "ileż to zrębów, a ile trzebieży względem wszystkich lasów", ale oby nikt nie przeżył tego, co niczemu nie winny pracownik firmy leśnej.
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1024
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Puzatek pisze:Tragedią jest fakt, że nie mogę tam się rozbić. Nie kumasz tak prostej treści kobieto?
No wiesz, jestem tylko głupią kobietą więc za cholerę nie kumam o co Ci chodzi :lol: Ja na przykład nie mogę nic poradzić na to, że nie pozwalają mi rozbić namiotu w rynku we Wrocławiu i policja ze strażą miejską strasznie się czepiają, co więcej nachalnie proponując mi mandat. Życie jest takie okrutne... :(
I'm going off the rails on a crazy train
Puzatek
początkujący
początkujący
Posty: 183
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 09:45

Post autor: Puzatek »

Skrzacik pisze:
Puzatek pisze:Tragedią jest fakt, że nie mogę tam się rozbić. Nie kumasz tak prostej treści kobieto?
No wiesz, jestem tylko głupią kobietą więc za cholerę nie kumam o co Ci chodzi :lol: Ja na przykład nie mogę nic poradzić na to, że nie pozwalają mi rozbić namiotu w rynku we Wrocławiu i policja ze strażą miejską strasznie się czepiają, co więcej nachalnie proponując mi mandat. Życie jest takie okrutne... :(
No i w tym się różnimy, bo pomimo tej tragedii ja się rozbijam w lesie, a Tobie na rynku we Wrocławiu dalej proponują mandat.
mazeno

Post autor: mazeno »

> to inni mają pilnować, by mnie w lesie nie zabić
no przeciez pila motorowa jest cichutka jak myszka pod miotla.
nikt, kto ja nagle uslyszy, sie nie obudzi.
mazeno

Post autor: mazeno »

> czy zatrzymaliście w rozwoju 40 lat temu?
tak - ja sie zatrzymalem w rozwoju 40 lat temu.
wtedy babcie na wsiach czestowaly mlekiem, a krowy ryczaly na polach.
dzisiaj te babcie powymieraly, a mleka nie ma, bo krow nikt nie trzyma.
przepis unijny - kogo stac na glazure w oborze dla dwoch krow?
takoz i w lesie.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67312
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

mazeno pisze: no przeciez pila motorowa jest cichutka jak myszka pod miotla.
nikt, kto ja nagle uslyszy, sie nie obudzi.
Jakimś cudem gość wyczołgał się z szałasu dopiero, gdy ten runął...
Poza tym czyżbyś odmawiał prawa biwakowania niewidomym i niesłyszącym? Nie każdy jest doskonały jak ty, a przepisy tworzone są dla wszystkich.
mazeno

Post autor: mazeno »

taaaa.
99,99% biwakujacych jest slepych i gluchych.
dla nich ustanawia sie te zakazy.
dla ich bezpieczenstwa.
ja pitole, rece opadaja...
Awatar użytkownika
mała lady
początkujący
początkujący
Posty: 165
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2015, 07:42

Post autor: mała lady »

mam pomysła... powiedział Ferdek Kiepski
mazeno

Post autor: mazeno »

> mam pomysła... powiedział Ferdek Kiepski
nie ogladam tv - nie wiem o co chodzi.
przetlumacz.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67312
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

mazeno pisze:taaaa.
99,99% biwakujacych jest slepych i gluchych.
dla nich ustanawia sie te zakazy.
dla ich bezpieczenstwa.
ja pitole, rece opadaja...
99,9% pije za kierownicą, gwałci, kradnie, rabuje i morduje... Tak to dla nich się prawo stanowi.
Puzatek
początkujący
początkujący
Posty: 183
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 09:45

Post autor: Puzatek »

Capricorn pisze:
mazeno pisze:taaaa.
99,99% biwakujacych jest slepych i gluchych.
dla nich ustanawia sie te zakazy.
dla ich bezpieczenstwa.
ja pitole, rece opadaja...
99,9% pije za kierownicą, gwałci, kradnie, rabuje i morduje... Tak to dla nich się prawo stanowi.
W naszym kraju prawo stanowi wąska elita, która obywatela ma w głębokim poważeniu.
Kolega tego nie widzi?
mazeno

Post autor: mazeno »

nie ma korelacji.
to sa przestepstwa przeciw komus, nie sa wypadkami "przy pracy".

gdybys chcial w ten sposob, w jaki chcesz mnie "chronic" przed upadajacym drzewem, chronic ludzi przed pijakami za kierownica, musialbys zabronic tym normalnym ludziom chodzic po ulicach.
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1893
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Post autor: buba »

Piotrek pisze:[ Pisać jej o tym jak dreptałem przez bezdroża i drogi Polski 40 lat temu???
Piotrek! toz to by byla rewelacja! takie opowiesci o wedrowkch po Polsce o ktorych ja moge sobie jedynie pomarzyc! o schroniskach ktore byly jeszcze schroniskami a nie hotelami, o knajpach gdzie dawano normalne zarcie a nie pizze i kebaby, o tym jak w gorach spotykalo sie ludzi z gitara a nie zombi oswietlone lunami tabletow i komorek, a ludzie jechali na wycieczki aby pobyc wsrod przyrody i znajomych a nie lansowac sie sprzetem. A jakbys mial jeszcze jakies foty... rzeczy niegdys zwyklych i codziennych dla szukania ktorych za pozno urodzeni musza wloczyc sie dalekimi krajami... Nie moge sie wypowiadac za innych ale jednego wiernego czytelnika byc na pewno mial!

a jakby to jeszcze dotyczylo Dolnego Slaska sprzed 40 lat... ojjjjjj :mg: :brawo: :beer:
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1893
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Post autor: buba »

mazeno pisze:> Pisać jej o tym jak dreptałem przez bezdroża i drogi Polski 40 lat temu???

a co my innego robimy w kirgistanie, armenii czy beskidzie niskim?
powiem ci co.
szukamy wiejskiej babci z kanka mleka, wyciagnieta ze studni, gdzie sie chlodzilo.
bo tamtej polski sprzed 40 lat juz nie ma.
dlatego czasem nam sie chce wyc.
albo rzucamy w bezsilnej wscieklosci kur#ami.


pozdrow pania terese.
ona jest wlasnie czescia tej polski, ktorej juz nie ma.
no wlasnie...
Skrzacik pisze: czy zatrzymaliście w rozwoju 40 lat temu?
ja czasem mam wrazenie ze lepiej by sie bylo zatrzymac w rozwoju niz uwsteczniac... a przez ostatnie lata mam wrazenie ze nasze prawo wlasnie to robi- traktowanie ludzi jak debili, chronienie ich na sile przed nimi samymi zeby sobie przypadkiem krzywdy nie zrobili... nawet dzieci przestaja nalezec do rodzicow a zaczynaja do panstwa ktore wie co jest "najlepsze dla robotnika..."

moze lepiej by sie zatrzymac w rozwoju niz brnac na oslep w takie bagno...
mazeno pisze:taaaa.
99,99% biwakujacych jest slepych i gluchych.
dla nich ustanawia sie te zakazy.
dla ich bezpieczenstwa.
ja pitole, rece opadaja...
jak to mowil kolega Franklin? "kto oddaje wolnosc w imie bezpieczenstwa to nie zasluguje ani na jedno ani na drugie"
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1893
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Post autor: buba »

Puzatek pisze:[
W naszym kraju prawo stanowi wąska elita, która obywatela ma w głębokim poważeniu.
Kolega tego nie widzi?
Obywatel to ma miec meduze zamiast mozgu, wierzyc i powielac to co media podaja na talerzu, slepo wykonywac sugestie i rozkazy z gory, zyc tak jak zostalo ustalone ze powinno sie teraz zyc, przestrzegac ustanowionego prawa i zwyczajow bez prob zastanawiania sie nad jego sensem, a w razie jak zauwazy kogos odbiegajacego od schematu- donosic do odpowiednich organow. To sie nazywa "postawa obywatelska" czy jakos tak?

Jak obywatel postepuje inaczej staje sie wrogiem chocby nikogo nie krzywdzil.. Bo co jesli swoja prawde zacznie glosic na tyle przekonywujaco ze zwerbuje kolejnych? strach sie bac nie?
ODPOWIEDZ