Pranie odzieży

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

kodżak7 pisze:Ci co negatywnie wypowiadają się na temat ekwiwalentów,myślę,że mają niezłe posadki i dobrą kasę
Ja też uważam posadę leśniczego za dobrą. Z kasy też jestem zadowolony :roll:
kodżak7 pisze:powinni obniżyć dodatki funkcyjne od leśniczego wzwyż,a wprowadzić dodatek funkcyjny dla grypy podleśniczych
To może wszyscy po równo - teren i biuro, a szef tak z 500 zł więcej... :help:

Ps. Naprawdę firma powinna zapewniać nam tyle dóbr w formie bezpłatnych deputatów w XXI :?:
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

kodżak7 pisze:przez 30 lat mojej pracy i obserwacji stanowisko podleśniczego to horror,
5 lat byłem podleśniczym -pracowałem u bardzo fajnego,starszego leśniczego i czas ten wspominam jako jedno wielkie mega-szkolenie w prowadzeniu leśnictwa,ale żeby horror -nigdy...
kodżak7
początkujący
początkujący
Posty: 171
Rejestracja: piątek 26 wrz 2008, 22:57
Lokalizacja: Biuro

Post autor: kodżak7 »

Nie miałem na myśli stosunków międzyludzkich,problem dotyczy pracy jaką wykonują podleśniczowie za marne grosze. :evil: :twisted:
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36331
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

kodżak7 pisze:problem dotyczy pracy jaką wykonują podleśniczowie za marne grosze.
czyli orientacyjnie może - jakie to grosze ??

[ Dodano: 2008-09-29, 12:02 ]
kodżak7 pisze:dla pracodawcy załącznik nr.3 puzp poz.16 jest niezrozumiały
nie może byc mniej korzystny niż przewiduje Kodeks Pracy :idea:
Związki Zawodowe do raportu :!:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

skumbria pisze:co nie rozumiesz podleśniczego ..chyba że znasz takich co to wszystko z samochodu robią znam akurat innych ..a chcieliście w innym temacie prysznice dla terenu
skumbrio droga..nie o to chodzi..nie twierdze ze podlesniczy siedzi w aucie i nic nie robi..wrecz przeciwnie..zapierdziela jak maly robocik i szanuje i jego i jego prace..
ale nie mowmy nic o praniu i nnych bzdurach tylko zacznijmy o kasie ktora nalezy sie za to co on robi..
tak jak powiedzial tomcat411 niech przedsiębiorstwo zapłąci odpowiednie wynagrodzenie a nie bezsensowne i chore zupki i pranie ubrań..a swoją droga ja tez swoje musze prac :)
a prysznicow to nie ja chcialem wiec bez takich mi tu :wink: :D
co do tego co napisałas z kodeksu pracy..ok..zgadza sie ale to tez jest relikt przeszlosci i niczego nie wnosi..
nalezy odpowiednio placic i bedzie po klopocie..
kodżak7
początkujący
początkujący
Posty: 171
Rejestracja: piątek 26 wrz 2008, 22:57
Lokalizacja: Biuro

Post autor: kodżak7 »

Najprościej podnieść wynagrodzenie,ale dopóki nie przedstawicie projektu w jaki sposób ma się wasze marzenie zrealizować,to musimy ujednolicać to co zastaliśmy i to co obecnie obowiązuje,czy nam się to podoba czy nie.Wiele dodatków zostało zlikwidowanych podnosząc o tę kwotę płace i dobrze.Rzucanie haseł bez pokrycia prowadzi donikąd. :lol: :x :mg:
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Rany, tak czytam i czytam i coraz bardziej sie cieszę, że nigdy nie słyszałam o zwrotach kosztów prania odzieży dla terenowców.
Bo teraz pewnie mnie ktoś zakrzyczy, ale jak idę z biura w teren wykonywać swoje obowiązki to nieraz wracam uciorana niemal po uszy i w życiu bym nie pomyślała, że ktoś miałby mi zwracać za pranie spodni... I wcale nie mam super posadki, wysokiej pensji, dodatku funkcyjnego i nie jestem w SL-u... Powinnam czuć się pokrzywdzona? Jakoś się nie czuję....
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
kodżak7
początkujący
początkujący
Posty: 171
Rejestracja: piątek 26 wrz 2008, 22:57
Lokalizacja: Biuro

Post autor: kodżak7 »

Jeżeli nie jesteś w służbie leśnej,a na stanowisku z przewagą pracy terenowej to ekwiwalent ci się należy zgodnie z PUZP. Nie rozmawiamy kto jest pokrzywdzony,ale o przepisach,których interpretacja powinna być jednakowa dla wszystkich. :x :lol: :roll:
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

kodżak7 pisze:o przepisach,których interpretacja powinna być jednakowa dla wszystkich
Racja. Ale tym razem się przekonałam, że nieznajomość przepisów nie zawsze jest taka zła. przynajmniej nic mnie nie złości ;)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36331
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

księgowy w LP pisze:co do tego co napisałas z kodeksu pracy..ok..zgadza sie ale to tez jest relikt przeszlosci i niczego nie wnosi..
korzystanie z prawa takiego jakie obowiązuje to jedno, a chęć zminienia go to drugie< prszę Pana Księgowego.. to wiemy nieprawdaż :wink:

[ Dodano: 2008-09-29, 19:42 ]
kodżak7 pisze:Nie rozmawiamy kto jest pokrzywdzony,ale o przepisach,których interpretacja powinna być jednakowa dla wszystkich
o właśnie i brawo kodżak7 < masz łeb nie od parady :)

[ Dodano: 2008-09-29, 19:45 ]
aga.kinsel pisze:Ale tym razem się przekonałam, że nieznajomość przepisów nie zawsze jest taka zła. przynajmniej nic mnie nie złości
a to też prawda :) bo u nas interpretacja przed zastosowaniem wygląda tak "jedna pani/ jeden pan powiedziała/powiedział drugiej pani /panu tak i tak ma być ( przeważnie księgowi) :lol: a związki cicho sza..a dglp nic a nic..bo ma fachowców w terenie co to sobie poradzą z tymi co mają wąty :wink: ot i cała filozofia :roll: albo to tylko z praniem :056: może nie mam racji :)
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
borowiak

Ekwiwalent za pranie odzieży roboczej.

Post autor: borowiak »

Kodeks Pracy według stanu prawnego na dzień 20 stycznia 2010r. nakłada na podstawie Art. 237/9 na pracodawcę oboziązek prania odzieży lub wypłacania ekwiwalentu za w/w czynność. Jak wygląda to w praktyce? Jakie kwoty miesięcznie są wypłacane u Was (jeśli są)?
Z praktyki wiem, że różnie wygląda to w różnych Nadleśnictwach, jestem jednak ciekaw, jaka praktyka przeważa....
Jestem również ciekaw, na jakiej podstawie przełożony odmawia w/w świadczenia.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170039
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Już to poruszaliśmy - tu masz Borowiaku linka: http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=9799
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Chodzi o odzież ochronną. Jaką dostajesz odzież ochronną, którą trzeba prać? Sztormiak czy gumofilce?
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
borowiak

Post autor: borowiak »

Jaźwiec pisze:Chodzi o odzież ochronną
:nie:
Odzież ochronna - odzież stosowana w środowisku pracy, która okrywa lub zastępuje odzież osobistą i która została zaprojektowana w celu zapewnienia ochrony przed zagrożeniami. Nie zalicza się do niej odzieży stosowanej podczas prac, gdy występuje jedynie ryzyko intensywnego zabrudzenia lub kontaktu z substancjami, które nie są szkodliwe dla zdrowia.

A w KP:

Art. 2379. § 1. Pracodawca nie może dopuścić pracownika do pracy bez środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego, przewidzianych do stosowania na danym stanowisku pracy.
§ 2. Pracodawca jest obowiązany zapewnić, aby stosowane środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze posiadały właściwości ochronne i użytkowe, oraz zapewnić odpowiednio ich pranie, konserwację, naprawę, odpylanie i odkażanie.
§ 3. Jeżeli pracodawca nie może zapewnić prania odzieży roboczej, czynności te mogą być wykonywane przez pracownika, za jego zgodą, pod warunkiem wypłacania przez pracodawcę ekwiwalentu pieniężnego w wysokości kosztów poniesionych przez pracownika.
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14106
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Maglowaliśmy już ten temat. :roll:
U nas ekwiwalent za pranie odzieży zdechł bezdyskusyjnie lata temu.
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
robinhood
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: środa 13 sty 2010, 19:22
Lokalizacja: Generalna Gubernia

Post autor: robinhood »

U nas w 2008 roku był a w 2009 roku umarł.
wojownik
ODPOWIEDZ