Ciekawe wyliczenia kosztów naszego (człowieczego) śmiecen

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Ciekawe wyliczenia kosztów naszego (człowieczego) śmiecen

Post autor: 11 »

Ciekawe wyliczenia kosztów naszego (człowieczego) śmiecenia w lasach:
http://www.pila.lasy.gov.pl/strony/1/i/22.php
na dole strony pt. "80 ton śmieci w pilskich lasach"
Taką wiadomość podesłał mi PiotrK.
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

No ładnie, nie wiedziałam, ze to aż tyle kosztuje i jest na tak wielką skalę :( Moze zrobimy akcję w pilskich lasach?? Ja zawsze mam dziwne pomysły :)
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Gdyby dostali z dyrekcji generalnej 500 tys. zł, to koszty wyniosłyby tyle. Ale w tym roku na sprzątanie dyrekcje dostały chyba po 300 tys. zł.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Amenemhat pisze:Gdyby dostali z dyrekcji generalnej 500 tys. zł, to koszty wyniosłyby tyle. Ale w tym roku na sprzątanie dyrekcje dostały chyba po 300 tys. zł.
... no właśnie ... a niech spróbują nie wykonać planu :( ... choćby "po trupach"
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

problem nie w tym ile dyrekcja dostanie i ile wykorzysta. nawet jak dostanie milion baksów to bedzie za mało- problem z ludźmi, że takie jełopy przyjeżdżają sie relaksowac albo co gorsza z premedytacją wyworzą śmieci do lasu by mieć swoje podwórko czyste. a widział ktoś kiedyś wyrok za śmiecenie?
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

formicarufa pisze:a widział ktoś kiedyś wyrok za śmiecenie?
... widziałem mandat ... 50zł :( ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

w moich stronach wszyscy wiedza ze wlasciciele gruntow gdzie byly wyrobiska gliny po zakonczeniu eksploatacji zasypali tam mase smieci, beczek niewiadomo z czym , teraz tam rosnie lasek, samosiejki sosnowe- nikt nawet palcem nie kiwnol jak to sie dzialo
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

... ciekawe co składa się na tak wysokie koszty ? U na zatrudniani są ludzie, w ramach zielonej pracy, do sprzątania lasów i ich obrzeży... jest to ok. 5 osób, dostają worki, mają wyznaczony teren do sprzątania, następnie pełne worki składają w pobliżu dróg, skąd ma to zabrać samochód N-ctwa, dalej worki jadą na wysypisko śmieci... :)
Awatar użytkownika
Erel
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 12:51
Lokalizacja: południe Polski

Post autor: Erel »

takie akcje to świetna rzecz, ale prawde powiedziawszy, to co to zmieni ? Bedzie mniej śmieci, czy niektóre zaśmiecane punkty bedą jakiś czas czyste ? :|

Troche to może dziwnie zabrzmi, ale mi sie wydaje, że problem zniknie gdy znikną ludzie za niego odpowiadający, a kolejne pokolenia bedą bardziej świadome tego co robią. No ale cóż... nie bez podstawy tak czesto sie słyszy że Polska to kraj brudasów i śmieciarzy i prędko to sie nie zmieni.

no ale jeśli na straży dobrego wychowania stoją takie osoby jak Czeremcha, to chyba nadzieja jest :wink:
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Oczywiście, samo sprzątanie to rozwiązanie na krótką mete. Ale lepsze to niz nic!
Awatar użytkownika
Erel
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 12:51
Lokalizacja: południe Polski

Post autor: Erel »

Oczywiście :roll: Ja od siebie dodaje jeszcze porządny opie... opiernicz, albo w całkowitym przemilczeniu sprawy podnosze papierek/butelke gdy ktoś z moich znajomych śmieci. Wiekszość już wie co ich czeka i przynajmniej przy mnie tego nie robią ;)
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Ja już wcześniej pisałam kiedyś, że takie rzeczy u nas sie nie udają, bo w mentalności typowego Polaka tkwi dziwne prawidło, że jeśli wrzuci śmieć do kosza, to jest ciota i mięczak, a jak brutalnie walnie go byle gdzie, nie patrząc wcale na środowisko (twardziele sie nim nie interesują) to będzie kimś. ?Zwłaszcza wśród dzieci jest takie coś, a że one dużo jedza słodyczy i innych takich, to mamy dużo śmieci...
Awatar użytkownika
Erel
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 12:51
Lokalizacja: południe Polski

Post autor: Erel »

Zwłaszcze wśród dzieci? no niby tak, ale dzieci skądś biorą wzór. Nawet jeśli nie podpatrzą śmiecenia u dorosłych, to równoznaczny z tym może okazać sie brak dobrego przykładu- widok dbających o środowisko rodziców itp. Poza tym, to dzieci nie wywożą do lasu kilkunastu opon, starych lodówek, czy całych worków ze śmieciami.
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

... najbardziej boli mnie widok stosu śmieci wysypanych pod tablicą : zakaz wywozu śmieci... przy wjeździe do lasu... :?
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Mówiąc o dzsieciach miałąm na myśli drobne śmieci. Bo co innego kupa smieci w jednym miejscu, a co innego tysiace papierków rozsianych po krzakach.
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

zu pisze:co innego kupa smieci w jednym miejscu, a co innego tysiace papierków rozsianych po krzakach
Jedno i drugie jest niedopuszczalne :evil: nie ma większego i mniejszego zła, wiadomo, ze mniejsi mają mniejsze mozliwości naśmiecenia. Ważne są intencje... niestety kultura ekologiczna u nas jest na niskim poziomie :(
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Regina
początkujący
początkujący
Posty: 70
Rejestracja: sobota 11 mar 2006, 15:47
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Regina »

Co ciekawe,bardzo latwo dojsc do tego kto wyrzuca smieci w lasach.Oni sa na tyle "glupi" ze wyrzucaja w workach dowody na swoja wine.I co z tego...Pouczenie,moze mandat,to wszystko co dostana!
Moim zdaniem niska ekologiczna swiadomosc spoleczenstwa wynika z wychowania,w ktorym za malo mowi sie o przyrodzie jako najwyzszej wartosci.
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Reginko, święte słowa :) Za mało sie mówi :( Ale juz ja czeremszakom nie przepuszczę ;P
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Regina
początkujący
początkujący
Posty: 70
Rejestracja: sobota 11 mar 2006, 15:47
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Regina »

Ciesze sie ze nie jestem sama w uswiadamianiu mlodego pokolenia. :wink: Im nas wiecej tym szybciej zobaczymy nas efekt ekologicznego wychowania.
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Regina pisze:Im nas wiecej tym szybciej zobaczymy nas efekt ekologicznego wychowania
Zanim moje dzieciaki dorosną, trzeba bedzie jeszcze trochę poczekać, na razie mają po 6 lat ;) ale zainteresowane tematem są i to bardzo :) Same robią teatrzyki ekologiczne, chodzimy do parku dokarmiać zwierzęta, fotografujemy przyrodę, układamy wiersze o niej, hodujemy roślinki w kąciku przyrody, sadzimy drzewka, siejemy kwiatki, dzieci je poflewają, dbają o nie :) Dzisiaj oficjalnie wstąpiły do Ligii Ochrony Przyrody i są z tego bardzo dumne :)
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
ODPOWIEDZ