komunikator Jabber..co sądzicie na ten temat??

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

komunikator Jabber..co sądzicie na ten temat??

Post autor: księgowy w LP »

w chwili przerostu zatrudnienia w LP (mowie o administracji i o księgowości również..zeby mi nikt nie zarzucił ze jestem stronniczy) pracownicy RDLP, GDLP oraz nadlesnictw dostaja lub maja dostac nowa zabawke..komunikator Jabber czy jakos tak..pytanie tylko kto za to wszystko (zmarnowany czas) bedzie placil..
jak widac Nasza Klasa, GG, Skype i inne "pomocne" w pracy elementy nie wystarczaja i nalezy dac kolejna zabawke dzieki ktorej nikt nie bedzie sie nudzil..
moim zdanie jest to wielkie nieporozumienie..bo obserwując co dzieje sie w biurach i czym niektorzy sie zajmuja to dochodze do wniosku ze kolejny komunikator nie ma zadnego sensu..fakt moze ma to jakies plusy (szybsze porozumienie sie miedzy jednym a drugim pracownikiem..itd itp..) ale w zdecydowanej wiekszosci bedzie wykorzystywany do plotek i rozmow nie zwiazanych z praca..
i tu pojawia sie kolejny ale inny juz problem..czy nie lepiej nie zreorganizowac struktury LP aby pracownicy byli lepiej wykorzystywani..lepiej opłacani ale nie zajmowlai sie w tym czasie pierdolami???
moge sie mylic..ale komunikator Jabber jest zupelnie niepotrzebny..poza tym..u nas w nadl do tej pory istenieje zakaz uzywania wszelkich komunikatorow typu GG itd itp.. i nikt nie płącze z tego powodu bo wszyscy wiedza ze niby nie wolbo:lol:
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

a ja się nie zgodzę
jakiś komunikator jest potrzebny, jeżeli docelowo gg ma być blokowane
idea Jabbera mi się podoba potrzeba mu jednak jeszcze kilku udogodnień i promocji)
dzięki niemu szybko mogę skomunikować się ze znajomymi w innych nadleśnictwach
zadając sensowne pytania
bo akurat na pierdoły w pracy nie mam czasu
na plotkowanie tym bardziej
często gdy nie wiemy jak coś zrobić - wykonujemy telefon do przyjaciela
i dobrze, bo po co się męczyć za każdym razem odkrywając koło
skoro już ktoś gdzieś to zrobił
szybkie pytanie zadane - szybka odpowiedź
i po to jest mi komunikator sam w sobie potrzebny

i ja jestem za!
a nie przesadzajmy chyba nikt w wydz. informatyki nie został zatrudniony
tylko i wyłącznie z powodu Jabbera i jego obsługi
Awatar użytkownika
Chrobry
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1048
Rejestracja: piątek 03 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: Chrobry »

Polecam księgowemu w LP:
http://www.jabberpl.org/Wprowadzenie/Pi ... oki?v=19al
Spróbuj. A argumenty isopyrum są nie do zbicia.
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

isopyrum pisze:bo akurat na pierdoły w pracy nie mam czasu
na plotkowanie tym bardziej
często gdy nie wiemy jak coś zrobić - wykonujemy telefon do przyjaciela
i dobrze, bo po co się męczyć za każdym razem odkrywając koło
skoro już ktoś gdzieś to zrobił
isopyrum..ja sie z Toba zgadzam..przynajmniej w częsci..
Ty nie masz czasu na pierdoly i plotokowanie..ja..choc dla wielu wyda sie to dziwne rowniez nie..ale sa ludzie ktorzy maja i to jest ich praktycznie jedyne zajecie..
masz racje, ze gdy sie czegos nie wie to sie dzwoni..i jest to pomocne..tylko i moim zdaniem to jest argument za tym wlasnie telefonem w bezposredniej rozmowie mozna szybciej i latwiej przekazac o co chodzi i otrzymac odpowiedz..a komunikator jak to komunikator..bedzie sluzyl WIEKSOZSCI bo nie twierdze ze wszystkim to flirtow :D , opowiesci z tysiaca i jednej nocy oraz innych dupereli :lol: ..
isopyrum pisze:szybkie pytanie zadane - szybka odpowiedź
i po to jest mi komunikator sam w sobie potrzebny
Tobie tak..ale innym nie..i sama dobrze to wiesz :)
isopyrum pisze:a nie przesadzajmy chyba nikt w wydz. informatyki nie został zatrudniony
tylko i wyłącznie z powodu Jabbera i jego obsługi
ja o czyms takim nie powiedzialem.. :) a przerost zatrudnienia w RDLP, GDLP i nadl to fakt..i z tym nie mozna sie nie zgodzic :)
murzasihle
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 486
Rejestracja: niedziela 25 lis 2007, 10:37
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: murzasihle »

księgowy w LP pisze:moge sie mylic..ale komunikator Jabber jest zupelnie niepotrzebny
Może zastąpić (w pewnych przypadkach) rozmowę tel. -napewno jest taniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Czytałem dokładną instrukcję instalacji, opracowaną w sposób łopatologiczny przez DGLP - na stronie intranet.lasy.gov.pl Piszą tam, że można do jabbera skopiować gg i na równi używać, ale mam jakieś takie dziwne przeczucie, że mogłoby to być w jakiś sposób inwigilowane.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Sten pisze:mam jakieś takie dziwne przeczucie, że mogłoby to być w jakiś sposób inwigilowane
Jeżeli serwer Jabbera jest zainstalowany i obsługiwany przez DGLP to jest to proste dla administratora jego. To samo dotyczy transpondera GG.
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

murzasihle pisze:Może zastąpić (w pewnych przypadkach) rozmowę tel. -napewno jest taniej.
zgadzam sie..hmm..a czy nie prościej wprowadzic cos na miare centrexu??usługa oferowana kiedys przez tpsa..choc nie wiem czy jest jeszcze taka możliwość..Lasy jako wielkie przedsiębiorstwo mogłoby wynegocjować dobre warunki cenowe dla rozmów miedzy nadleśnictwami i RDLP..

[ Dodano: 2008-03-02, 19:33 ]
Sten pisze:mam jakieś takie dziwne przeczucie, że mogłoby to być w jakiś sposób inwigilowane.
hmm..a może o to też chodzi :lol:
ja nie mam zamiaru więc go nawet używać i w moim nadl też nie będą :lol:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jarek pisze:Jeżeli serwer Jabbera jest zainstalowany i obsługiwany przez DGLP to jest to proste dla administratora jego. To samo dotyczy transpondera GG.
No jest, jak i nasza leśna poczta mailowa. podobno jak zabrakło światła w DGLP, to cała leśna Polska nie nie miała dostępu do swojej poczty.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

Sten pisze:że można do jabbera skopiować gg i na równi używać, ale mam jakieś takie dziwne przeczucie, że mogłoby to być w jakiś sposób inwigilowane
rany julek, chłopaki znowu demonizujecie
a kij im w oko niech sobie podsłuchują i inwigilują
przecież tajemnic państwowych tam nie sprzedaję
ewentualnie czasem zapytam się jaka jest gdzie indziej pogoda
i co słychać? (czy to zbrodnia jakaś, czy co?)

czasem, żeby się zapytać koleżanki jaką ma jednostkę w danej gr. czynn.
wolę zdadać szybkie pytanie na komunikatorze
mam szybą odpowiedź i - co ważne -
w czasie, który drugiej stronie odpowiada
bo nie zawsze też ma czas poklikać
zamiast dzwonić, nie dodzwaniać się (bo ktoś akurat poszedł zapalić albo do wc)
dzwonić jeszcze raz i jeszcze raz

uważam że Jabber jest dobrym posunięciem lasów
jeszcze lepszym, że nie jest siecią zamkniętą i można z gg się komunikować
wszyscy dobrze wiemy, że czasem są dni, że nie wiadomo w co ręcę włożyć
a są i dni luźniejsze
i tylko kwestia organizacji czasu może nas uratować
a jak ktoś woli plotkować (telefonicznie czy wirtualnie)
a potem siedzieć po godzinach - za free - wolna wolna jego wybór
8)
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Używam jabbera juz od bardzo dawna i co jak co ale bardzo ułatwia pracę gdy nie ma mozliwości uzyskania "wyjścia na misato" gdy sprawa pilna.
Co do transferowania na gg to lepiej mieć osobno :P
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105102
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

yakec pisze:... Co do transferowania na gg to lepiej mieć osobno :P
Ze względów bezpieczeństwa instalowanie GG uważam za równie roztropne jak wprowadzenie konia do Troi...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

Każda wielka korporacja posiada swoj wewnetrzny komunikator. LP chyba do takiego miana aspiruja. Ale chyba bardziej istotna rzecza jest rozdrobnienie struktur w terenie. Co do transportu gg uwazam ze jest potrzebny przynajmniej do czasu kiedy wszystkie lesnictwa tez beda wlaczone do sieci.
Zabezpieczenia coz kiedys slyszalem o jednym hiper tajnym komputerze ktory dla bezpieczenstwa zamknieto w tajnej kancelari. Byl super bezpieczny zaden wirus nie mial do niego dostepu zaden operator tez nie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105102
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Neonek, mówiąc o względach bezpieczeństwa miałem na myśli to, że włamanie przez standardowo zainstalowany GG nie stanowi problemu dla przeciętnego nastolatka. Przez Jabbera też oczywiście można ale nie jest to już takie proste. Ogólnie masz rację - tylko komputer niepodłączony do niczego i niedostępny dla użytkownika jest w 100% bezpieczny. Jednak zawsze należy wypośrodkować pomiędzy bezpieczeństwem a funkcjonalnością. W przypadku uruchamiania komunikatora wybrać trzeba ten, który oferuje wyższy stopień bezpieczeństwa. A jeżeli tak to nie należy otwierać w nim furtki przez instalację transportu do oprogramowania uznanego na starcie za niebezpieczne. Jeśli mamy mieć komunikator wewnętrzny w sieci LP i ma on służyć kontaktom służbowym to po jaka cholerę mi połączenie z GG? Przecie wszyscy niezbędni maja być na Jabberze...

PS. Czy mógłbyś rozwinąć błyskotliwą myśl:
neonek pisze:Co do transportu gg uwazam ze jest potrzebny przynajmniej do czasu kiedy wszystkie lesnictwa tez beda wlaczone do sieci.
, bowiem jakoś nie widzę związku...

PPS. A tak wogóle przeciw kontaktom z GG przemawia ich własny regulamin, a właściwie te dwa punkty:

Kod: Zaznacz cały

Regulamin
Regulamin korzystania z serwisu Gadu-Gadu:
(15 maja 2006 r.)
<>
   5. Korzystanie z usług komunikatora Gadu-Gadu może się odbywać wyłącznie w celach niekomercyjnych i wyłącznie dla użytku osobistego Użytkownika. Korzystanie z usług komunikatora Gadu-Gadu w celach zarobkowych bądź komercyjnych lub w celach związanych z prowadzoną jakąkolwiek działalnością gospodarczą bądź w związku z prowadzeniem takiej działalności może nastąpić wyłącznie na podstawie pisemnego porozumienia z Operatorem.
<>
  11. Korzystanie z usług komunikatora Gadu-Gadu (w szczególności komunikacja z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu) jest możliwe wyłącznie za pomocą rozpowszechnianego przez Operatora oprogramowania służącego do korzystania z tych usług, dostępnego na stronie internetowej http://www.gadu-gadu.pl, którego dotyczy Licencja w wersji tego oprogramowania udostępnianej przez Operatora bez jakichkolwiek modyfikacji dokonywanych przez inne osoby. Korzystanie przez Użytkownika z usług komunikatora Gadu-Gadu oraz komunikacja z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu za pomocą innych programów, w szczególności służących do świadczenia przez inne podmioty innych usług internetowych, w tym usług komunikatorów internetowych stanowi naruszenie postanowień niniejszego Regulaminu. W celu wyjaśnienia wątpliwości Operator zastrzega, że użytkownik nie jest uprawniony do korzystania z usług komunikatora Gadu-Gadu w celu komunikowania się poprzez komunikator Gadu-Gadu z użytkownikami innego komunikatora internetowego, ani też nie jest uprawniony do korzystania z tych usług w taki sposób, że będąc jednocześnie użytkownikiem innego komunikatora internetowego będzie korzystał z usług komunikatora Gadu-Gadu poprzez swój Numer Użytkownika komunikatora Gadu-Gadu w celu komunikacji z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu realizowanej w ramach infrastruktury, w tym oprogramowania takiego innego komunikatora tj. poprzez korzystanie z oprogramowania innego komunikatora. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że Operator nie jest stroną jakichkolwiek umów bądź porozumień z operatorami innych komunikatorów internetowych, na podstawie których tacy operatorzy byliby uprawnieni do udostępniania swoim użytkownikom funkcjonalności swoich komunikatorów naruszającej zakaz opisany w niniejszym pkt 11, zaś ewentualne faktyczne udostępnianie przez takich operatorów bez zgody Operatora wymienionej funkcjonalności użytkownikom ich usług nie zwalnia Użytkownika z odpowiedzialności za naruszenie niniejszego Regulaminu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77775
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

piotrk pisze:że włamanie przez standardowo zainstalowany GG nie stanowi problemu dla przeciętnego nastolatka
... mam standardowy gg, zapraszam Cię do włamu do mnie ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

piotrk pisze:PS. Czy mógłbyś rozwinąć błyskotliwą myśl: neonek napisał/a:
Co do transportu gg uwazam ze jest potrzebny przynajmniej do czasu kiedy wszystkie lesnictwa tez beda wlaczone do sieci.
, bowiem jakoś nie widzę związku...
Ano jakos czesto zdarza mi sie komunikowac z lesniczym ktory ma postawiony w domu swoj prywatny komputer na swoim prywatnym laczu w celach sluzbowych a zeby zaspokoic Twoja ciekawosc powiem ci ze poslugujemy sie najczesciej dwoma haslami

-wyslij
-odbierz
-wyslij
-odbierz
a co to znaczy i po co to jest jak to mowia indianie reszta niech zostanie milczeniem
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105102
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

drwalnik pisze:... mam standardowy gg, zapraszam Cię do włamu do mnie ...
Dzięki, nie. Już raz próbowałem :)

[ Dodano: 2008-03-04, 14:52 ]
neonek pisze:Ano jakos czesto zdarza mi sie komunikowac z lesniczym ktory ma postawiony w domu swoj prywatny komputer na swoim prywatnym laczu w celach sluzbowych
No a czemu nie możecie tego robić Jabberem? Jeśli ma kompa?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

neonek pisze:Zabezpieczenia coz kiedys slyszalem o jednym hiper tajnym komputerze ktory dla bezpieczenstwa zamknieto w tajnej kancelari. Byl super bezpieczny zaden wirus nie mial do niego dostepu zaden operator tez nie.
Zapewniam Cię, że takich kompów w LP nie ma póki co :lol:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

yakec pisze:Używam jabbera juz od bardzo dawna
i bardzo dobrze :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105102
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:
neonek pisze:Zabezpieczenia coz kiedys slyszalem o jednym hiper tajnym komputerze ktory dla bezpieczenstwa zamknieto w tajnej kancelari. Byl super bezpieczny zaden wirus nie mial do niego dostepu zaden operator tez nie.
Zapewniam Cię, że takich kompów w LP nie ma póki co :lol:
Zapewniam cię, że się mylisz :) I mówie to na podstawie "obserwacji własnej" a nie Agencji JPP (Jedna Pani Powiedziała).
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ