Domek na działce leśnej

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrek35
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2007, 19:37

Domek na działce leśnej

Post autor: piotrek35 »

Witam. Jestem tu pierwszy raz. Mam pare pytań . Mam zamiar kupić działke leśną 2300m2 bez starodrzewia działka ma typ LS klasa VI. Moje pytanie brzmi czy mogę na dzialce postawić malenka altanke(domek...nawet moze być na trenlinkach ). Grunt tej działki jest porosniety małymi samosiejkami sosny i malych drzew lisciastych. słyszałem ze mozna taki domek postawić chyba do 25 m2 ,trzeba tylko zglosić w gminie. Czy dostanę taka zgodę. ? I co trzeba zrobić aby przekształcić na działke rekreacyjna???Dodam że nie ma PZP na ta działkę.Pozdrawiam i proszę o odpowiedz na forum.
piotrek z Płocka
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Nie ma możliwości, żeby gmina pozwoliła na budowę na gruncie leśnym. Procedura wyłączania gr. leśnego z produkcji jest dość czasochłonna. Proponuję poszukać budynek nietrwale związany z gruntem (nie trzeba pozwolenia) lub poprostu postawić dobrą przyczepę kampingową.
P.S. Sprawy lasów niepaństwowych mają na tym forum swoje, osobne, miejsce...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
piotrek35
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2007, 19:37

Domek na grucie lesnym

Post autor: piotrek35 »

Więc mogę postawić na tym gruncie domek ,altankę tylko bez fundamentów( może być taki domek ,maly letniskowy na trelinkach , czy pustakach? tak?) wnioskuję że chodzi o to aby gmina czy lesniczy sie nie przyczepil tak?( chodzi o to aby domek nie był trwale połaczony z gruntem ?Jaka powierzchnia jest maksymalna?.Czy w gminie powinienem zglosić postawienie takiego domku? Czy moge ogrodzoć dzialkę i jaki sposob ogrodzenia jest najlepszy( czy na ogrodzenie tez trzeba mieć zgodę gminy, nadlesnictwa) jestem laikiem w .tych sprawach.Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
piotrek z Płocka
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Nie znam się tak do końca na prawie budowlanym. O to najlepiej zapytać fachowców. Ogrodzić swoją własność możesz zawsze. Żeby nie "zabijać klimatu lasu" ja zawsze polecam ogrodzenie z żerdzi. Co do innych ogrodzeń to zdaje się (sprawdź) już nie trzeba mieć na nie pozwoleń. Na swoim gruncie zawsze wolno Ci mieć budynek gospodarczy więc jeśli to będzie miało taki charakter to nie powinno być problemu. Unikając fundamentu, unikasz pozwolenia na budowę, a co za tym idzie nikomu się nie musisz tłumaczyć co, jak i dlaczego... Bynajmniej "tak ja to widzę" (jak śpiewał poeta...)
Powodzenia. I napisz jak sprawę rozwiązałeś...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ODPOWIEDZ