Śmieci w lesie naszym wrogiem

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

I śmiecić będą, choćbyśmy na głowach stanęli, zawsze znajdą się tacy, którzy nie posprzątają po sobie. Jedyne, co możemy zrobić, to nie zrażać sie tym i codziennie od nowa sprzątać ten bałagan. Pozdrawiam :D :D :D
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

Post autor: rafal_knieja »

zgadza siie z tobą w 100% to jest niestety ciężka prAWDA
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Demogorgon pisze:sporo ludzi chyba chce nam przeszkodzic bo ciagle smieca :evil:
Takich co śmiecą z premedytacją jest niewielu. Dla nich samo smiecenie to za mało; muszą niszczyć. Niestety, ja na takich nie widzę innej metody jak kijem baseballowym przez łeb. Znacznie więcej jest bezmyślnego baraństwa, które smieci, bo nikt ich nie nauczył, że trzeba po sobie sprzątać. Ta grupę trzeba skazać na wymarcie, bo nic jej nie pomoże.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Nie pomoże nauka? :x
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

drwalnik pisze:Nie pomoże nauka? Mad
Uczyć trzeba najmłodszych, starsi są zazwyczaj niereformowalni, niestety :(
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Nie, no, starsi chyba też myślą?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Powiedzmy, ze myślą, ale są zbyt leniwi i zabiegani, żeby zwrócić uwagę na sprawy ekologii i ochrony środowiska :?
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
Demogorgon
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 456
Rejestracja: sobota 30 kwie 2005, 00:00

Post autor: Demogorgon »

ale mlode pokolenie trzeba uczyc i w domu i w szkole poszanowania dla przyrody. jesli jednego z tych zabraknie to moze nic z tego nie wyjsc. dzici wyniosa przykald z domu. skoro tatus smieci to moge i ja :evil:
pozdrawiam, SŁAWA

Demogorgon
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Demogorgon pisze:ale mlode pokolenie trzeba uczyc i w domu i w szkole poszanowania dla przyrody. jesli jednego z tych zabraknie to moze nic z tego nie wyjsc. dzici wyniosa przykald z domu. skoro tatus smieci to moge i ja
Bardzo mądre spostrzeżenie, ale wiesz, część dzieci przenosi nowe nawyki do domów :) szkoda, ze tylko młodsze dzieci, bo starszymi nikt w domu się nie przejmije. Co innego posłuchać takiego malucha opowiadającego, co robił w przedszkolu czy w szkole a co innego nastolatka. Zazwyczaj ogranicza sie pytanie do podstawowego "odrobiłeś lekcje?" A to smutne, bo na pewno taki nastolatek też czasem ma ochotę pogadać :?
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
Demogorgon
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 456
Rejestracja: sobota 30 kwie 2005, 00:00

Post autor: Demogorgon »

smutne...ale ciagle dotyka nas problem znieczulicy spolecznej...i nic tego nie zmieni...tak to sie dzieje w przepelnionych stadach :P
pozdrawiam, SŁAWA

Demogorgon
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Problemem jest to, że dla nastolatka czy dziecka wstydem jest postępowanie jak należy, przymus grupowy sprawia, że kazdy chce grać cwaniaka, specjalnie śmiecić.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... to wszystko jakieś chore ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

... myslę że sytuacja, nazwijmy to "świadomości ekologicznej" bedzie się w Polsce poprawiała ...

... sądze że przez 16 ostatnich lat i tak sie wiele poprawilo ...
8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

A ja myśle, że pogorszyło, bo 16 lat temu nie było tyle śmieci i sztucznych opakowań, trudniej było napaskudzić... Ale za to ludzie mniej o środowisku wiedzieli ;}
Awatar użytkownika
Enikka
początkujący
początkujący
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 03 lis 2005, 20:50
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: Enikka »

Sądzę, że problemem jest również zbyt mała ilość koszy na śmieci, np. w mojej okolicy w lesie zbudowano altankę rekreacyjną, ale niestety bez kosza na śmieci... A pewien typ ludzi nawet jak chce wyrzucić śmieć do kosza, a takowego w pobliżu nie ma, wyrzuca gdzie mu się podoba. A co do akcji sprzątania lasu to uważam, że są organizowane zbyt rzadko :(
"Muzyki nie można słyszeć wtedy, gdy człowiek nie ma ciszy wewnętrznej. A cisza wewnętrzna jest osiągalna tylko tam, gdzie jest przyroda."
Jan Sabiniarz
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

O, z koszmai święta prawda. Akurat w mojej miejscowości ich nie brakuje, na każdym kroku jest jakiś, ale w miescie, gdzie chodze do szkoły, trzeba ujść pół kilometra, zeby w centrum, na rynku znaleźć miejsce na wyrzucenie butelki po soczku ;} Niestety bardzo smutne jest to, że choćby w lasach w moich okolicach, gdzie są ściezki z ławkami i koszami obok nich, wokoło koszy jest wiecej śmieci niż w srodku nich.... Jakby nie można było w kosz, tylko specjalnie tuż obok :/ ale ostatnio jak byłam ,to powrzucałam wszystkie śmieci do kosza :D
Problem stanowią tez robotnicy leśni - wszedzie, gdzie widać leżace drewno, okolice ścinek itp. - gdzie nie spojrzec pod nogi tam paczki po papierosach...
Awatar użytkownika
Enikka
początkujący
początkujący
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 03 lis 2005, 20:50
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: Enikka »

To też fakt, nie jest to dobry przykład dla innych jak nawet robotnicy leśni śmieca w lasach... :?
"Muzyki nie można słyszeć wtedy, gdy człowiek nie ma ciszy wewnętrznej. A cisza wewnętrzna jest osiągalna tylko tam, gdzie jest przyroda."
Jan Sabiniarz
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Enikka pisze:To też fakt, nie jest to dobry przykład dla innych jak nawet robotnicy leśni śmieca w lasach... :?
... a tutaj wiele zależy od leśniczego, czy na to im pozwala ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

... myślę że wielkie akcje sprzątania niewiele dały i dadzą ...

... sądzę że lepsza by byla akcja stawiania nowych i licznych koszy ...

... większość z tych co wyrzucają smieci na ziemie gdyby miała w polu widzenia kosz to by zniego skorzystała ...
... może jestem troche idealistą po tym względem, ale ...
8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

ale ja mam podobne zdanie. Kto nie widzi kosza koło siebie, ten rzuca śmieci gdzie popadnie, stąd taki bałagan. Ja zawsze zabieram swoje śmieci w plecak i wioze do miasta, zeby je wyrzucić do kosza, ale nie każdemu sie chce targać śmieci ze sobą.
zu pisze:Jakby nie można było w kosz, tylko specjalnie tuż obok
A może trenowali rzuty do kosza :wink:
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
ODPOWIEDZ