Dyscyplinarka za błąd w odbiórce o 52,49 zł ?

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

A ja myślę, że Capricorn bardzo dobrze się orientuje w tym o czym pisze. Obecnie nie ma żadnego uzasadnienia do niezaliczenia kawałka drewna. Bierze się pilarkę, odcina i gotowe. Nie ma za krótkich kawałków przy zmiennym rozstawie kłonic. Kiedyś, gdy drewno odbierało się w całych długościach przerzynka była dopuszczona ze względów transportowych. I tyle.

PS. Ciekawe kto płaci mandaty za przeładowanie pojazdu? Bo przecież to drewno którego "nie ma" swoje waży? Z tego co wiem przewoźnicy odmawiają wożenia drewna za darmo. A jeszcze pod groźbą kary od krokodyli?
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

W drewnie W liściastym szczególnie w grubym buku i dębie i brzozie ma to bardzo duże znaczenie, chodzi o to że po manipulacji wychodzi duża zgnilizna, sęki zepsute i czasami nie ma sensu odcinać tego odcinka bo tylko chodzi o to żeby nie powstawały odcinki drewna po 2,5-3 metry jak wiekszość drewna stanowi dłużycę , i w tych gatunkach ma to duże znaczenie.
to ja jestem
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Przykład gruby dąb kiedyś ktoś sobie zrobił na górze wysiatkę myśliwską i ponabijał gwożdzi, po ścince pilarz to zauważył odcinek taki 1.8 mb nie nadaje się na Wielkowymiarowe, zatem co odcinać po co jak to już tylko na martwe się nadaje zatem dół idzie jako WCO a do tych gwożdzi ryszpak lub farba i znak i zostaje no chyba jaśniej nie mogłem, jak ktoś nie rozumie, wytłumacze na innym przykładzie.
to ja jestem
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Tylko po co ? Uzasadnienie słabe, a do tego zaśmiecamy odbiorcę. Są wyjątki ekonomiczne ale sam transport to teraz nie problem. Problem to ten kawałek który pozostanie.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna Tumak pisze:W liściastym szczególnie w grubym buku i dębie
Moje buki mają nieledwie 170 lat i pierśnice w ololicy 90-125cm. Nigdy nie zdarzyło mi się dawać drewna za darmo. Jeśli drewno było krótkie, klient przyjeżdża platformą, gdy drewno jest długie przyjeżdża autem z przyczepą. Masz rację - kompletnie nie wiem, o czym piszę... :)
Kuna Tumak pisze:odcinek taki 1.8 mb nie nadaje się na Wielkowymiarowe, zatem co odcinać po co jak to już tylko na martwe się nadaje zatem dół idzie
Niemal dwa metry drewna dawać za darmo? :shock: Zaczynam rozumieć krakowskich strażników... :roll: W przypadku moich buków klient dostałby ponad kubik drewna za free, a kierowca musiałby je za darmo przewieźć. Komu robisz dobrze taką robotą?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

1,8 mb przy średnicy 28 bk daje 0,14 m3 ale to duża masa i pieniądze.
to ja jestem
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

Musze do przedszkola się zapisać.... nic już nie rozumiem.. :(
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

1,8 mb przy średnicy 90cm to jest ponad kubik. Naprawdę pracujesz na grubych bukach? :| :wink:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Ja piszę o średnicy 28 cm b.k wyrażnie w dębie w części wierzchołkowej a nie buku jak piszę wyrażnie.
to ja jestem
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

A ja piszę, że średnica nie ma znaczenia. Jak sam piszesz, chodzi o długość, bo to ona ma umożliwiać skuteczny załadunek drewna. Natomiast fakty są takie, że drewno ma być przygotowane zgodnie ze standardem i to sprawa klienta, by sobie towar skutecznie wywieźć.

1.8mb to co najmniej wałek średniowymiarowego drewna. Wykonujemy dęba i buka od 2,5m., i nigdy odbiorca nie miał problemu z wywozem. Nie podałeś żadnego sensownego argumentu na dawanie drewna za darmo zwłaszcza, że technologia od bardzo dawna umożliwia wywóz W0 każdej długości normatywnej, więc ponawiam pytanie - jaka jest podstawa dawania odbiorcy drewna za darmo?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kuna Tumak, ja bym nie manipulował drewna tak, żeby dłużyca kończyła mi się 1,8 mb przed granicą drewna spełniającego warunki...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Ad Piotrek tak masz rację ja też bym tak nie manipulował, ale piszę wyrażnie że odcinek od wierzchołka dębowy na długości 1,8 bo tak była zbita wysiadka zgodnie z WT obce ciała w WO mogą być czy nie, a do Pana Capricorn, zadne dawanie za darmo jaka wartość tego wałka z gwożdziami, dal lasów, czy w WT jest zapis o nie zaliczeniu z przyczyn transportowych części drewna nie spoełniającego normy, następny przykład piękny dąb, odziomek WBO, dalej WCO a wierzchołek taki 1.7 silnie skręcony zabitki oraz sęki zapsute trzeba to odcinać nigdy bo tyklo można spowodowac pęknięcia, mam wrażenie że Panowie dyskutujecie o jaki dawaniu wprowadzacie w błąd że coś za darmo za to odbiorcy płacą a LP bez odbiorców zanaczą tyle co.
to ja jestem
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

zadne dawanie za darmo
Jeśli długość 1,8m nie była zaliczona do drewna W0 to jak najbardziej drewno wysłałeś za darmo. Przyczyny transportowe nie mają nic do rzeczy. Odbieram kłody 2,5m i nie ma problemu z organizacją transportu takiego drewna.
Odcinek 1,7m należy odciąć, wymanipulować zgodnie z WT, a potem dołożyć do... wałka, 1,8m który by pozostał po manipulacji, gdybyś to wcześniej wymanipulował. Skręt włókien nie ma znaczenia w drewnie "S". Podaj jeszcze kilkadziesiąt takich przykładów i stwierdzimy, że razem z tartaczką klient dostaje od ciebie całkiem sporo kubików opału, a może i cenniejszych stosow.... 8)
Sam napisałeś, że ledwie jeden taki nieodcięty wałek to 0,14m3 dodaj kolejny, a na transporcie przybywa 0,28m3, czyli wystarczy dziesięć wałków, by stracić 1,4m3 co najmniej opału, a to już okrągły pieniądz. Nie mówiąc nawet o kolejnej niezapłaconej tonie drewna za transport przewoźnika. Tobie przeszkadzało, gdy ktoś wymagał układania stosów M2, a nie przeszkadza, gdy z każdym autem wyjeżdża metr opału bo nie chce się manipulować?
Dobrze w Krakowie kupować tartaczkę, jeśli w gratisie dostaje się opał, a może i papierówki... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

Kuna Tumak pisze: długości 1,8 bo tak była zbita wysiadka
Wysoko u Was te wysiadki (1,8 od wierzchołka).
Czyli do gwoździ jakieś W +1.8 prezentu z gwoździami, a potem już nic? Nawet nie WDP?
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5468
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

A potem przelegują taki kwiatki 360dni 3x specyfikowanie, aż na końcu leśniczy weźmie to na deputat :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nawet jesli, to nie o tym mowa. Z takich manipulacji wysłałem dwa zestawy S2b w ubiegłym roku, a i S2ap też się kilka trafiło. Chodzi o zasadę.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Capricorn pisze:Chodzi o zasadę.
Ale widzę, że powstają kwasy... :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

:lol: ...A kwasy i zasady razem mogą stworzyć dym... :wink: :D
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wiesław pisze:
Capricorn pisze:Chodzi o zasadę.
Ale widzę, że powstają kwasy... :lol:
Bo zasady się zobojętnia kwasami, prawda? :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Kiedyś jak polowano z drzew nie było ambon to były wysokie wysiadki a poza tym taka wysiadka w konarach nie może być bo by się chwiała.
to ja jestem
ODPOWIEDZ