Rusza nowe forum

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Brzost pisze:Nie wiem dlaczego gdy wrzucę link, to mi się pokazuje od 7 minuty. Ale można cofnąć oczywiście.
U mnie poprzedni sznureczek też od pierwszej sekundy leci :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Brzost pisze:Teraz leci od początku:

Nie mogę takich filmów oglądać zaraz po powrocie z pracy....
:spac: :spac: :D
Nie obrażając nikogo...
Po prostu tak się odprężam i relaksuje że odpływam natychmiast :oops:
Obejżę wieczorkie :spoko:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Pierwsze wrażenie dość pozytywne, choć brakuje mi w filmie ludzi. Lektor i owszem mówi ciekawie, ale fajnie byłoby mieć człowieka, który chodzi po lesie, pokazuje paluchem co się stało z drzewem, na które zadziałał wiatr, informacji jak działa siła, że skręca, łamie, wywraca rozrywa i inne rzeczy czyni. Sam lektor powoduje w pewnym momencie zmęczenie monotonią głosu. Sekundowe wstawki pracowników niestety nie wystarczą. Słowem nieco brak dramatyzmu w całej historii, ale to tylko moje skromne zdanie laika. Widać to po reakcji Kim, ;) a dzieciaki w szkole, po którejś lekcji są równie, a może i bardziej wypompowane... :roll:
Druga uwaga - szkoda bezpośrednia w lesie to nie tylko spalone drewno, ale też fauna, o której wspomniano na dalszym miejscu, a przecież najczęstsze pożary to pożary pokrywy gleby, niejednokrotnie bez większego wpływu na jakość drewna, a nawet na samo przeżycie drzew. Ktoś mógłby więc pomyśleć, że tak właściwie to leśnicy martwią się głównie o drewno, którego nie da się już uzyskać po przejściu ognia (jednocześnie na filmie widać, że w części pnie są jedynie osmolone, więc samo drewno nie uległo zniszczeniu). W obecnych czasach dzieciaki i młodzież w szkołach, a i media przekonują, że w pierwszej kolejności znaczenie maja dla leśników ekosystemy, a dopiero na drugim miejscu jest drewno, więc ja bym nieco odwrócił stopniowanie :roll:
Warto by też pokazać czym jest i jak wygląda zgryzanie, łamanie oraz ogławianie drzewek na przykładach z terenu. Kto w mieście słyszał o jakimś ogłowieniu... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:ale fajnie byłoby mieć człowieka, który chodzi po lesie, pokazuje paluchem co się stało z drzewem, na które zadziałał wiatr,
Czyli dokładnie to, co robi "maturzysta z Teremisek". Pokazuje i odpowiednio modulując głos robi sensacyjne widowisko z najprostszych zdarzeń.
Z pozostałymi uwagami Capriego zgodzę się lub nie gdy trochę pośpię i obejrzę filmik do końca.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:Czyli dokładnie to, co robi "maturzysta z Teremisek".
Tak, choć nie do końca ;) Nie chodzi mi o opowiadanie "a tu widzimy jak świstak zawija w sreberka", ale o kręcenie filmu in situ i najlepiej niech to się dzieje na zasadzie dyskusji. Leśnik prowadzi, pokazuje co się stało z drzewem ukręconym przez wiatr, połamanym, wywróconym itepe. Niech pokaże dlaczego wystarczy opalona szyja korzeniowa, by całe drzewo obumarło itd... Wystarczy pokazać jak wiatr rozerwał i pokruszył drewno drzewa "na zapałki", by pokazać jak wielkie to są siły, a także jak bardzo niebezpieczne jest wchodzenie na taki teren. Z własnego podwórka wiem, jak bardzo ludzie się pchali pod bramowe złomy tylko dlatego, że zaczął się sezon grzybowy... Podobnie z tymi zgryzami - coś tam powiedziano, ale ani słowa o tym, jaki jest wpływ takiego zgryzania, czy ogłowienia na drzewko i czy zawsze jest to szkoda. Dzieć posłucha i pomyśli, że przecież on sam nieraz procę sobie z krzaka zrobił, a lasowi nic się nie stało z tej przyczyny, więc chyba ci zieloni bardzo nie lubią sarenek, że się tak czepiają. Poza tym dlaczego niby tych zwierzaków jest za dużo i kiedy jest za dużo? O tym niestety ani słowo nie padło, a przecież mało kto sobie jelenia z bliska ogląda, więc chyba to przesada z tą ilością :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Brzost pisze:Zapraszam do komentowania na jednym i drugim forum
Do jakiej grupy docelowej jest skierowany ten film??? Bo dla dzieci nudny, niejaki. Dla dorosłych trochę infantylny że niby bez leśników to była by tylko pustynia...
Reasumując - zdjęcia , warsztat super - narracja, przeciętna....trochę jak filmy co w technikum pokazywali o ścince drewna... :wink:
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

carabus pisze:
Brzost pisze:Zapraszam do komentowania na jednym i drugim forum
Do jakiej grupy docelowej jest skierowany ten film??? Bo dla dzieci nudny, niejaki. Dla dorosłych trochę infantylny że niby bez leśników to była by tylko pustynia...
Reasumując - zdjęcia , warsztat super - narracja, przeciętna....trochę jak filmy co w technikum pokazywali o ścince drewna... :wink:
mam podobnie :(
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
ODPOWIEDZ