Rusza nowe forum

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67099
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Mnie się projekt podoba, ale jeśli ma edukować, to musi dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, czyli wypada szukać kontaktów i mówić językiem przystępnym dla laików. Pytanie do kogo chcą dotrzeć twórcy projektu i jaki mają na to plan... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Wszystko jest w opisie... Edukatorzy, filmy, konferencje...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67099
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Wiem, ale jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Organizacja konferencji? To raczej coś dla studentów. Edukatorzy to kwestia bardzo lokalna, bo nie widzę możliwości jazdy po kraju z prelekcjami z racji sporych kosztów. No i do jakiej grupy wiekowej mieliby trafiać? Filmy jak najbardziej - tu znajdą się chętni, choć zrobić film z potocznym komentarzem będzie dość trudno, a mówiąc językiem branżowym wyjdzie drętwo. Sporo trudnosci do pokonania, ale życzę jak najlepiej :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169931
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Mi się wydaje, że IBL coraz bardziej cienko przędzie ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Capricorn pisze:...Sporo trudnosci do pokonania,...
Małe sprostowanie. Sporo pieniędzy do wydania... :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67099
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Na dole jest lista sponsorów, ale pewnie też będą chcieli mieć coś do powiedzenia... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:zrobić film z potocznym komentarzem będzie dość trudno
No chyba że się ma narratora klasy Sir Davida Attenborough...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Capricorn pisze:ale pewnie też będą chcieli mieć coś do powiedzenia...
Przed kamerą??? :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67099
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Wystarczy przed przekazaniem kasy... :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Zawiść przez Was przemawia.... :wink:

Wiem, wiem. To nie zawiść, to znajomość świata i ostrożność.
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Capricorn pisze:Filmy jak najbardziej - tu znajdą się chętni, choć zrobić film z potocznym komentarzem będzie dość trudno, a mówiąc językiem branżowym wyjdzie drętwo.


Film jest już nakręcony i w trakcie obróbki. Wystąpili tam m.in. koledzy/koleżanki Stena. Gdy się ukaże, będzie można ocenić, czy mówili drętwo czy nie ;-)

Natomiast wersja krótsza (diaporama) już jest, na dole tej strony:
https://www.zywiolywlasach.pl/o-projekcie/
Naj pisze:
Capricorn pisze:...Sporo trudnosci do pokonania,...
Małe sprostowanie. Sporo pieniędzy do wydania... :lol:
Jeśli się nie wyda, pieniądze będą do zwrotu.
Sten pisze:Mi się wydaje, że IBL coraz bardziej cienko przędzie ...
Raczej "orze jak może", poszerzając zakres działalności. Choć pandemia trochę krzyżuje szyki w tym wypadku.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Brzost pisze:...
Naj pisze:Sporo pieniędzy do wydania...
Jeśli się nie wyda, pieniądze będą do zwrotu.
Wyda się wyda... W razie czego będą nagrody. Dla zespołu... :D
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

To się tylko wydaje takie proste ;-)
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Piotrek pisze:No chyba że się ma narratora klasy Sir Davida Attenborough...
O wiele, wiele lepszy będzie ks. Tomasz Duszkiewicz... :twisted:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Brzost pisze:Film jest już nakręcony i w trakcie obróbki. Wystąpili tam m.in. koledzy/koleżanki Stena. Gdy się ukaże, będzie można ocenić, czy mówili drętwo czy nie ;-)
I chętnie obejrzę. Jednak nie widziałem jeszcze filmu o lasach i leśnikach zrobionego tak, że zainteresuje (i czegoś nauczy) przeciętnego Kowalskiego. A już na pewno nie o zagrożeniach dla lasów i ekosystemów.
Dlatego czekam na ten film z niecierpliwością ale i z pewną dozą niedowierzania. Chciałbym się rozczarować aby móc zawołać "Świetny! Bis!"
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67099
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:A już na pewno nie o zagrożeniach dla lasów i ekosystemów.
A tu akurat jest spore pole do obrobienia. Wszelkiego rodzaju chroniciele drzew stojących kreują każde nasze działanie jako skok na kasę, że o mordowaniu drzew nie wspomnę, więc kształtowanie różnorodności, przebudowy drzewostanów i inne działania prośrodowiskowe należy opisać. Ino nie wiem, czy będzie dostęp do zdjęć drzewostanu na osi czasu...
Piotrek pisze:I chętnie obejrzę
Ja również :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:kształtowanie różnorodności, przebudowy drzewostanów i inne działania prośrodowiskowe należy opisać
Z tego co widzę na profilu "pejsbukowym" raczej nie mieszczą się w zainteresowaniach. A szkoda, bo tak jak piszesz, była by to jakaś płaszczyzna do kontrowania zarzutów "ohrońcóf".
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Piotrek pisze: Jednak nie widziałem jeszcze filmu o lasach i leśnikach zrobionego tak, że zainteresuje (i czegoś nauczy) przeciętnego Kowalskiego. A już na pewno nie o zagrożeniach dla lasów i ekosystemów.
A ckliwe filmy wwf grinpisu itp.? Nie wbiły do głów Kowalskiemu kto jest zły??? :wink: :wink:
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Słowo się rzekło, zapowiadany film wygląda tak:



Zapraszam do komentowania na jednym i drugim forum :-)

Nie wiem dlaczego gdy wrzucę link, to mi się pokazuje od 7 minuty. Ale można cofnąć oczywiście.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Teraz leci od początku:

„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
ODPOWIEDZ