Do niektórych kolejek tęsknimy bardzo...

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105070
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Do niektórych kolejek tęsknimy bardzo...

Post autor: Piotrek »

Do sklepów czy urzędów - niech ich nie będzie! Ale wąskotorowe? Kto je pamięta? Niektóre dorobiły się pewnego rodzaju "kultu". I maja zagorzałych "czcicieli":
https://fundacja.komancza.org.pl/?p=691
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33751
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Odcinek torowiska na trasie Smolnik Rzepedź był najurokliwszym z całej trasy bieszczadzkiej ciuchci. Miałem okazję tamtędy jeździć ale i chodzić, bo chociaż chodzenie kilkanaście kilometrów po podkładach zaburzało trwale pracę mózgu, to jednak często było jedyną opcją przemierzenia doliny w czasie wiosennych roztopów. Szło się czasami po podkładach nocą aby zalec nad ranem na stole wiaty przystankowej w Mikowie czy Prełukach...
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

góral bagienny pisze:o podkładach zaburzało trwale pracę mózgu
i o to chodziło w rozstawie podkładów - wymyślili to bodajże Austriacy po doświadczeniach z Iw światowej - rozstaw taki by się łazić nie dało... :lol:
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Moje tęsknoty są chwilowo zaspokojone bo wczoraj miałem okazję przejechać się "elektriczką" na trasie Popradske Pleso - Stary Smokovec.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Brzost pisze:na trasie Popradske Pleso - Stary Smokovec.
przez stację Sibir :wink:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33751
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Ech, wspomnienia.
Wspomniał mi się Vișeu de Sus i 40-kilometrowa podróż ciuchcią z wieloma przystankami, na których posilałem się na platformie restauracyjnej serwującą jagodową rakiję, tak że nawet dwukrotne wypadnięcie wagonika w zestawie z torów nie robiło na mnie wrażenia! :lol:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

carabus pisze:przez stację Sibir
Zgadza się!
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
ODPOWIEDZ