Drewno opałowe VAT duży

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Drewno
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: sobota 28 sty 2012, 15:36
Lokalizacja: Olsztyn

Drewno opałowe VAT duży

Post autor: Drewno »

Dużo firm zwinie interes , u mnie 2 duże plus 1 mniejsza zamyka się. Sopot zakaz palenia drewnem kominkowym. VAT w Wielkiej Brytanii 5 procent .Do końca roku firmy pociągną bo prezent od kwietnia i przyszły rok nie będzie odbiorców.Celuloza zostanie.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66907
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Wungiel z Rosji będzie tani. Trza inwestować w ekologiczne opały i kumpli z Donbasu :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Ten uśmiech Ci niedługo zginie jak z opałem w lesie nie będziesz miał co robić :P
A co do importu węgla z Rosji. Najczęściej tym samym wagonem jedzie dalej w świat ale już z unijnym pochodzeniem :roll:
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

kolorowe kredki pisze:Ten uśmiech Ci niedługo zginie jak z opałem w lesie nie będziesz miał co robić
czy to rokuje mniejsze pozyskanie ? Może mi zostanie za oknem jaki chudy dąbek :cry: Jakoś patrząc wokoło mam wrażenie , że nastąpiło rżnięcie totalne 8) Takiego pozyskania w okolicy nie pamiętam , a przeca te drzewostany nie zostały zahodowane wszystkie równo jak mniemam 8)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

kolorowe kredki pisze:Ten uśmiech Ci niedługo zginie jak z opałem w lesie nie będziesz miał co robić
Zostanie do naturalnego rozkładu. Nie takie ilości w puszczy gniją.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66907
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Zostanie do naturalnego rozkładu.
Dokładnie tak będzie.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Capricorn pisze:
Zostanie do naturalnego rozkładu.
Dokładnie tak będzie.
Tak, tak. W rajskich czasach dla szkodnika wtórnego....
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Może nastąpi powrót do S2A C - i drewno będziemy za pół darmo wysyłać do elektrowni? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Jeśli spalanie drewna będzie znowu EKO... ;/
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Fichtel pisze:Jeśli spalanie drewna będzie znowu EKO... ;/
Nigdy nie będzie, jeśli głównym wyznacznikiem będzie zawartość cząstek stałych w dymie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Drewno
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: sobota 28 sty 2012, 15:36
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Drewno »

Mi obojętnie bo zmieniam branżę nie muszę walczyć na aukcjach , za rok dopiero wyjdzie problem , możliwe acz pewne że podniosą ceny handlarze o średnio dwie stówy na aucie , żeby sobie odbić VAT i będzie Ok o ile rynek przyjmie to nie tarcica gdzie widełki są do ogarnięcia bo przebitka większa.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

I jak wygląda sytuacja po zmianie? :?:
Ostatnio rozmawiałem z właścicielem małej firmy produkującej drewno kominkowe. Powiedział, że po podniesieniu VAT interes przestaje mu się opłacać. Wcześniej kupował S2A płacąc 23% VAT, a sprzedawał gotowe drewno kominkowe z VAT 8 %. Różnicę US mu zwracał. Teraz zwrotu nie ma i by wyjść na swoje musi podnieść ceny, a to hamuje kupujących.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Z powodu polityki samorządów i walki z piecami na paliwo stałe mamy stały odpływ klientów na S4. Ci którzy sami zwozili, cieli i rąbali wykruszają się. Dąb i akacja do komika zawsze się sprzeda ale biorących zwykły opał za 2 tyś. do palenia przez całą zimę jest coraz mniej.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No z tymi komikami, to nie przesadzaj ... :lol:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

W tym kwartale mam tylko jednego samowyrobnika . Ostatni mohikanin który robił u mnie od lat powiedział że jest już za stary , od baby nie musi uciekać do lasu a cena jest zbyt mało atrakcyjna w stosunku do innych paliw .
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5468
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

A co stoi na przeszkodzie, aby cenę obnizyć..... a ha, bilans :lol:
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Sten pisze:No z tymi komikami, to nie przesadzaj ... :lol:
:oops:
ODPOWIEDZ