Dedykuję wszystkim "bieszczadnikom"...

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Dedykuję wszystkim "bieszczadnikom"...

Post autor: Piotrek »

... a w zasadzie to "podkarpatnikom". :)

https://www.google.com/maps/d/embed?mid ... xd4OL5vonk
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

PRINCZI
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 397
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:20

Post autor: PRINCZI »

szacunek za pomysł :spoko:
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1887
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Post autor: buba »

Zarąbiste!!!!!!!!

Ciekawe czy do wszystkich malowideł mozna podejsc? Czy sa na terenie prywatnych posesji i pies moze za tyłek zlapac??
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

Może Buba może :lol: na budynkach gospodarskich w obejsciach są. Wyglądają bardzo realistycznie i robią super wrażenie. Jak wybudujemy nowa stajnie to poszukam tego Pana :wink:
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Piotrek pisze:a w zasadzie to "podkarpatnikom".
Wąsatym Januszom? ;-)
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30246
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

Niesamowite! :D :brawo: Piękna pamiątka z przodkami w roli głównej :spoko:
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169953
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zdaje się, że część już jakiś czas temu była na forum ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A tu cytat z FB. Autor tych prac tak pisze o projekcie:
Arkadiusz Andrejkow
14 grudnia o 22:13

Cichy Memoriał 2019, czas na podsumowanie...

Jeszcze na wiosnę tego roku nie przypuszczałem, że od maja do końca listopada uda mi się wykonać aż 30 prac na stodołach. Tak tak właśnie tyle tego powstało. Każda praca oprócz jednej powstawała w jeden dzień. Na początku ważne sprostowanie. Swoje działania na stodołach nazywam projektem Cichy Memoriał, lecz ów projekt nie ma żadnego zewnętrznego finansowego wsparcia, oprócz półrocznego stypendium twórczego z MKIDN w 2017 roku. Realizacje na Podkarpaciu wykonuję z własnej kieszeni i maluję swoimi farbami. Od gospodarzy bądź gospodyń nie biorę żadnych pieniędzy za robotę. Wszyscy jesteście bardzo mili i obdarowujecie mnie różnymi wiejskimi wyrobami. Dzięki temu mam chociażby zapas miodu na całą zimę.

Dlaczego to robię? Przede wszystkim cały czas mi się chce malować. Mimo natłoku prac komercyjnych i obowiązków rodzinnych ciężko mi znieść dłuższą przerwę w malowaniu. Ściany stodół stały się dla mnie podłożem idealnym. Są obrazami, które natura i upływający czas zaczęły malować już znacznie wcześniej niż moje pierwsze pociągnięcie pędzla. Uwzględniając moją leniwą osobowość jest to układ idealny...Oprócz samej satysfakcji z tworzenia uwielbiam ten moment gdy przesyłacie mi stare fotografie i zdjęcia stodoły. Myślę wtedy: Super, tam jeszcze nie byłem! Tylko jak tam dojechać? No właśnie. Wspominałem, że jestem leniwy, do tej pory nie zrobiłem prawa jazdy. Dzięki temu pakuję się kompaktowo i większość swojego sprzętu mieści mi się w plecaku. Najlepsze są miny ludzi pytających gdy do nich przyjeżdżam a gdzie ma Pan swoje farby???

Przyjeżdżając w kolejne wioski widzę jak piękna jest podkarpacka wieś, jak życzliwi i pomocni ludzie tu mieszkają, mimo że sami borykają się różnymi problemami. Doceniam to jak ważne są dla Was stare fotografie i osoby znajdujące się na nich. Jak ważna jest rodzina i korzenie. Cieszy mnie, że tak szanujecie te zdjęcia aby przetrwały jak najdłużej, że nie macie zamiaru burzyć pięknej wiejskiej zabudowy, że nie macie zamiaru wymieniać desek na nowe. Pamiętajcie, że w tych zwykłych przedmiotach, budynkach jest nasza tożsamość. Tak samo jak we wspomnieniach po naszych bliskich, tych zwykłych mieszkańcach miast i wsi, którzy budowali nasze mikrohistorie, z których składa się prawdziwe życie minionych pokoleń.

Nadchodzi okres zimowy, który wymusza przerwę w malowaniu na zewnątrz. No i dobrze. W tym czasie przygotowuję dla Was oprócz kalendarza kilka innych pamiątkowych niespodzianek związanych z projektem Cichy Memoriał. Bądźcie czujni... Jeśli chodzi o plany na następny rok to na wiosnę będę szukał następnych stodół, chciałbym wypuścić przy współpracy z wydawnictwem drukowana mapę z lokalizacją i zdjęciami wszystkich prac powstałych do tej pory. Możliwe, że zorganizuję jakąś internetową zrzutkę, bo wiem, że przyda się Wam taka mapa, a sam tego finansowo pewnie nie uciągnę:) Powoli w głowie klaruje mi się tez wizja obszernego albumu ze zdjęciami, ale tak daleko jeszcze myślami nie wybiegam.

Zapraszam więc do obejrzenia wszystkich 30 prac powstałych w tym roku.
Jeśli się Wam to podoba to rozpowszechnijcie to dalej. Takie rzeczy u nas nas PODKARPACIU.
PS. Jeśli czas pozwoli to dla tych, którzy nie maja konta na FB zrobię kopie wszystkich 30 zdjęć z autorskimi podpisami, jakie zamieścił na FB.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ