Donosy

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

wujek12
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 270
Rejestracja: środa 16 gru 2009, 21:52

Re: Donosy

Post autor: wujek12 »

Sylvan pisze: poniedziałek 18 mar 2019, 19:25 Wiadomo powszechnie, że donosy były, są i będą. Czasem słuszne, w większości będące formą zemsty na kimś za coś.
Na ich podstawie przeprowadzane są różne kontrole. Niech będzie.
Ja chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można dotrzeć do treści donosu na podstawie którego jest kontrola?
Poco ci to potrzebne? Co da ci wiedza o treści donosu. Jak mam czyste sumienie to niech sobie piszą donosy aż im wyjdą włosy.
wujek12
Awatar użytkownika
&skumbria
leśniczy
leśniczy
Posty: 659
Rejestracja: wtorek 06 lip 2021, 22:18

Re: Donosy

Post autor: &skumbria »

Historia zna różne typy donosów...fakt,że niektóre miały pokrycie w faktach...tyle,że donos był zdradą ,obrzydliwością,zemstą,zamiarem unicestwienia
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki.
http://www.solidarnosc.org.pl/
wujek12
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 270
Rejestracja: środa 16 gru 2009, 21:52

Re: Donosy

Post autor: wujek12 »

To działo się kilkanaście lat wstecz, kiedy byłem leśniczym to zulowiec, który wykonywał usługi w kierowanym przeze mnie leśnictwie zaczął masowo na mnie pisać donosy do moich przełożonych i aż do GDLP oraz do różnych innych instytucji państwowych. Natomiast rozpowszechniał wszędzie,że to ja piszę donosy. Do tego jeszcze tworzył wiele intryg w stosunku do mnie w nadleśnictwie i środowisku w którym mieszkam. Nie chodził na msze do kościoła ale jak zaczął walczyć ze mną to nagle stał się nadzwyczaj pobożny, proboszcz stał się jego kolegą i zaprzyjaźnił się z zulowca siostrą. Do tego jeszcze często wzywał policję na moją rodzinę bo szefem drogówki jest jego kolega ze szkolnej ławy . Miał tzw. chody u prokuratorów, policjantów, strażników leśnych bo wielu z nich dostarczał drewno.Przez donosy można wykończyć każdego, nawet niewinnego człowieka wraz z jego rodziną.
wujek12
Sylvan

Re: Donosy

Post autor: Sylvan »

wujek12 pisze: czwartek 09 wrz 2021, 23:53
Sylvan pisze: poniedziałek 18 mar 2019, 19:25 Wiadomo powszechnie, że donosy były, są i będą. Czasem słuszne, w większości będące formą zemsty na kimś za coś.
Na ich podstawie przeprowadzane są różne kontrole. Niech będzie.
Ja chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można dotrzeć do treści donosu na podstawie którego jest kontrola?
Poco ci to potrzebne? Co da ci wiedza o treści donosu. Jak mam czyste sumienie to niech sobie piszą donosy aż im wyjdą włosy.
A choćby po to, żeby wiedzieć co ktoś konfabuluje i podać go do sądu.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Donosy

Post autor: Naj »

Sylvan pisze: poniedziałek 13 wrz 2021, 08:57 ...A choćby po to, żeby wiedzieć co ktoś konfabuluje i podać go do sądu...
Na ogół "donosy" są anonimowe. A jeżeli ktoś składa podpisane "zawiadomienie o możliwości popełnienia ..." to nic mu nie zrobisz...
Awatar użytkownika
&skumbria
leśniczy
leśniczy
Posty: 659
Rejestracja: wtorek 06 lip 2021, 22:18

Re: Donosy

Post autor: &skumbria »

Często donosy anonimowe są po prostu paszkwilami.
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki.
http://www.solidarnosc.org.pl/
ODPOWIEDZ