Samotne spacery i wędrówki po lesie

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Samotne spacery i wędrówki po lesie

Post autor: Kondi »

Ja bardzo lubię wędrować po lesie, po leśnych ścieżkach, a że, wokół są lasy Puszczy Kozienickiej, to mam właściwie na miejscu.

Jest ładny REZERWAT LEŚNY i sporo ścieżek leśnych.
Są też miejsca w tym "rezerwacie", gdzie praktycznie codziennie przychodzą alkoholicy, pijaki i tam, w lesie spożywają regularnie alkohol, a przy tym zaśmiecają las.
Pełno tam butelek pustych, jakichś papierów leży na ziemi. Są to od lat ulubione miejsca miejscowych pijaków.
Jest kawałek chodnika, który prowadzi przez REZERWAT, przez las, z jednej ulicy na drugą.
I od tego chodnika, skręca się w inne ścieżki leśne do miejsc, gdzie przesiadują osoby pijące alkohol.

Akurat w innym miejscu, przy ogrodach działkowych, za przejazdem kolejowym, na terenie gospodarczym, trwa jeszcze wycinka drzew.
Drewno jest maszynowo składane chyba na 6-7 metrów długości w stosy.
I ta wycinka trwa w miejscach, gdzie chętnie lubię spacerować.

Ktoś lubi samotne, leśne spacery po lesie?

Akurat w mojej sytuacji, ja wcale nie jest zadowolony z tego, że samotnie chodzę po lesie, tyle że nie mam innego wyjścia.
Nie mam nikogo, kto chciałby ze mną chodzić po lesie, ale też nie z każdym chciałbym spacerować po lesie.
W takiej sytuacji wolę samotnie spacerować i podziwiać leśne tereny.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
kimkolwiek

Re: Samotne spacery i wędrówki po lesie

Post autor: kimkolwiek »

Kondi pisze:
Ktoś lubi samotne, leśne spacery po lesie?

Akurat w mojej sytuacji, ja wcale nie jest zadowolony z tego, że samotnie chodzę po lesie, tyle że nie mam innego wyjścia.
Nie mam nikogo, kto chciałby ze mną chodzić po lesie, ale też nie z każdym chciałbym spacerować po lesie.
W takiej sytuacji wolę samotnie spacerować i podziwiać leśne tereny.
Uwielbiam las i leśne spacery, tyle że spaceruję w towarzystwie 3 piesków. Nie często ale jeżeli nadarzy się czas i sposobność to pędzę do lasu tam mogę naładować akumulatory a psiakom rozładować aku. :wink: :)
Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30246
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

Kondi pisze:Ktoś lubi samotne, leśne spacery po lesie?
Ja nawet lubię :) choć niestety, chyba mało to bezpieczne w dzisiejszych czasach :/
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

Ja to chodzę dość często po lesie, gdzie się da dla "dobrego samopoczucia". Nawet teraz, w okresie zimowym lubię chodzić po lesie. Jak leżał jeszcze śnieg, to chodziłem po leśnych drogach i nie było źle.

Bardzo mi się podoba las w śniegu, zimą.

Niestety, w ostatnich kilku latach tego śniegu w Polsce, w okresie zimowym nie było i nie ma zbyt wiele.
Prawie wcale. Choć mamy jeszcze zimę i jakiś, konkretny śnieg może sypać.

W lesie zawsze jest najzdrowsze i najczystsze powietrze do oddychania. Nie ma tam żadnych zanieczyszczeń i spalin.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
ODPOWIEDZ