Ogromny dzik na terenie budowy gazociąg

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77848
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Ogromny dzik na terenie budowy gazociąg

Post autor: drwalnik »

... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Dziki są płochliwe i.... Ciekawe te wypowiedzi "przyrodników". Może by tak trochę świata obejrzeć? Dzik akurat bardzo łatwo się oswaja. I głupi nie jest, zna swoją siłę i moc. I wprawdzie nie jest zły a dziki też niedługo nie. Populacje miejskie pewnie niedługo będą większe niż pozostałe. I mnie tylko dziwi, że jak dotąd wypadków z dzikami było tak mało.
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Sylvan pisze:Dziki są płochliwe i.... Ciekawe te wypowiedzi "przyrodników". Może by tak trochę świata obejrzeć? Dzik akurat bardzo łatwo się oswaja. I głupi nie jest, zna swoją siłę i moc. I wprawdzie nie jest zły a dziki też niedługo nie. Populacje miejskie pewnie niedługo będą większe niż pozostałe. I mnie tylko dziwi, że jak dotąd wypadków z dzikami było tak mało.
A mnie to nie dziwi, poniewaz tak naprawde wypadkow z dzikami jest dosc sporo kazdego roku - byl chyba nawet smiertelny ( nie pamietam dokladnie gdzie - Wielkopolska ?) . Tyle tylko, ze o nich sie stosunkowo malo pisze i mowi. To sa z reguly drobne incydenty z ludzmi , za to sporo jest z psami. Nikt oczywiscie nie prowadzi statystyk i z roznych wzgledow tez nikt nie jest zainteresowany, by to sie "rozlalo" - szczegolnie obecnie - tj od ok. roku/poltora. Czego oczy nie widza, to serce nie boli.... :roll:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Dzik jest dziki, dzik jest zły...... :581:
Zaraz pewniakiem sprzątną bestię :wink: :504: na kotlety.....
MarioMarioWO
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 10 lut 2019, 00:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: MarioMarioWO »

Kiedyś słyszałem taką historię, że znaleziono padlinę dzika, a przy nim kilka ubitych psów. Scenariusz prawdopodobnie był taki, że dzik był ranny po polowaniu zbiorowym, a psy z okolicy chciały go dokończyć. Duży odyniec chyba nie zamierzał tanio skóry sprzedać. Tak więc na tego typu sztuki trzeba uważać.

Często jestem u znajomego w Skrzeszewie (koło Legionowa) to jemu za płotem dziki biegają, atakują trawnik przy ulicy.
ODPOWIEDZ