Chcę studiować w Poznaniu.....

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
sokół
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: piątek 25 maja 2007, 11:48

Chcę studiować w Poznaniu.....

Post autor: sokół »

witam jestem nowy na forum.Wyznaczyłem sobie nowy cel w życiu chcę zostać leśnikiem,zamierzam złożyć papiery na studia zaoczne do poznania a bede miał raczej kiepskie wyniki z matury bo przed miesiącem nie chciałem być studentem. Czy bede miał jakieś szanse ??czy na studia zaoczne przyjmuja wszystkich??ilu jest chętnych na 1 miejsce i wogule każda informacja jest dla mnie cenna.....

z góry dziękuję za każdą pomoc :spoko:
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Re: Chcę studiować w poznaniu.....

Post autor: Agnieszka »

binladen123 pisze:Wyznaczyłem sobie nowy cel w życiu chcę zostać leśnikiem,(...)... przed miesiącem nie chciałem być studentem.
Czemu akurat leśnictwo? Skoro przed miesiącem nie chciałeś być studentem, to nie jestem przekonana, że zostanie leśnikiem to naprawdę Twój cel. A i z osiągnięciem go mogą być problemy...Pozdrawiam!
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
sympatyk
leśniczy
leśniczy
Posty: 915
Rejestracja: piątek 10 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sympatyk »

Binladen123 - dziwne...... Na tym forum? :shock:
Awatar użytkownika
sokół
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: piątek 25 maja 2007, 11:48

Post autor: sokół »

ja przed szkołą średnią myślałem o szkole leśniczej ale poszedłem z kumplem na geodezje. zawsze powtarzałem że nigdy na studia nie pujde zarzekałem sie dla tego bardzo luźno podszedłem do matury bardziej luźniej niż do próbnej.Myślałem że studia to tylko papier i kucie i nic potem nie wiesz tylko masz tytół.W ostatnich dniach poznałem pewnego człowieka który mi pewne sprawy uswiadomił i przypomniał mi dawnedo mnie atakującego życie.Postanowiłem pujść na studia i tylko w racube wchodzi leśnictwo bo ja uwielbiam przestrzeń nature. a poradzić by sobie napewno łatwo nie było ale jestem pewny że osiągne ten cel.bo bnieraz nauczycieli zaskakiwałem i zawsze mi muwili że nie wykorzystuje swojego potencjału.tylko ta matura mnie ogranicza i nie wiem czy mam szanse. a jeżeli o tego binladena faktycznie zmienie to .......
Awatar użytkownika
sympatyk
leśniczy
leśniczy
Posty: 915
Rejestracja: piątek 10 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sympatyk »

Zmień , zmień ... :brawo:

[ Dodano: 2007-05-25, 12:58 ]
binladen123 pisze:posszłem z kumplem na geodezje
Geodezja jest fajna ! :spoko: Wiem coś o tym ( mój zawód ) :super:
Awatar użytkownika
sokół
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: piątek 25 maja 2007, 11:48

Post autor: sokół »

geodezja może fajna ale nie dla mnie a nie bede niczego robił wbrew sobie.Chce być leśnikiem i wykonywać swój zawód z pasją.......... ale tego nicka mojego nie da sie chyba zmienic musze chyba nowe konto założyć ;/
Awatar użytkownika
sympatyk
leśniczy
leśniczy
Posty: 915
Rejestracja: piątek 10 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sympatyk »

Powodzenia ( i z nickiem i z realizacją marzeń o pracy w lesie ) :mg: !!!!!
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4494
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

binladen123 pisze:ale tego nicka mojego nie da sie chyba zmienic musze chyba nowe konto założyć ;/
Zwróć się z tym problemem do administratora portalu :)
Awatar użytkownika
sokół
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: piątek 25 maja 2007, 11:48

Post autor: sokół »

ale czy mógł by mi ktoś napisać czy mam jakieś szanse???jak to jest z tymi studiami zaocznymi?? na ile trzeba napisac mature??? prosze bardzo jeżeli ktoś wie niech mi pomoże...
Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30254
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

To juz wiem, kto mnie dziś zaczepił na gg ;)
Binladen... :shock: tzn. Sokół... ;)
Szkoda, że nie potrafiłam Ci pomóc, ale na studia w ogóle to warto iść, a przynajmniej tak mi się wydaje ;) Nad kierunkiem dobrze się zastanów, zebyś nie żałował...

--
Pozdrawiam serdecznie
Hania
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
Awatar użytkownika
sokół
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: piątek 25 maja 2007, 11:48

Post autor: sokół »

tak to byłem ja :D .a co do mojego studiowania to ja jestem na 1000% pewny. temu przyświeca dużo wyższy cel niż same studia.naprawde ja to zrobie tylko żeby mi właśnie ktoś coś napisał pomocnego......ale w końcu się doczekam..
Awatar użytkownika
Polasik
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 10 wrz 2006, 20:12

Post autor: Polasik »

to jest nas dwóch:P też chcę studiować w Poznaniu:P Tylko na dziennych;] I też boję się , że mój wynik z matury nie wystarczy;] Ale wszystko się okaże w lipcu:)

Pozdrawiam i powodzenia życzę:)
Awatar użytkownika
sokół
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: piątek 25 maja 2007, 11:48

Post autor: sokół »

dzięki tobie też życzę sukcesu, obyśmy sie kiedyś spotkali w poznaniu na browarku jako stuenci.Kurcze tylko naprawde potrzebuje informacji jak to jest z zaocznymi, bo na dzienne napewno nie dam rady.Kolejny raz prosze żeby ktoś napisał jak to jest........
Awatar użytkownika
Polasik
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 10 wrz 2006, 20:12

Post autor: Polasik »

szkoda, że nie byłeś na drzwiach otwartych AR... tam było kilkugodzinne spotkanie z dziakanami... kto chciał ten zadawał pytania ... był tam jakiś gościu który dużo pytał o zaoczne... no ale nie orientuję się niestety jak to jest z zaocznymi... i myślę, że nikt na tym forum ci nie odpowie na pytanie ile jest osób na miejsce na zaoczne...

a na jakie wyniki z matury liczysz?

musiałbyć zadzwonić do wydziału leśnego i zapytać... tylko oni mają takie dane, w necie nie znajdziesz...
Awatar użytkownika
sokół
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: piątek 25 maja 2007, 11:48

Post autor: sokół »

ja nie wiem bo wiesz ja miesiąc temu to nie chciałem studiowac i mature miałem w dupie ale teraz chce byc leśnikiem a wyniki z matury to kiepsciutko nawet nie wiem czy zdam z anglika pisemna a tak to geografia podstawowa myśle że na 50/60%i to myśle żę jakaś szansa może być........czuje że ktoś nademną stoji i uda mi się osiągnąć mój cel......
Awatar użytkownika
Patrycja_23
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: poniedziałek 12 cze 2006, 17:23

Post autor: Patrycja_23 »

Ja z Poznania nie jestem i nie wiem jakie są warunki przyjmowania tam na studia aczkolwiek: 1. nie jest sie trudno dostać na zaoczne! Z tego co wiem, to raczej wszyscy są przyjmowani ( wkońcu uczelnia na was zarabia :/ ), 2. wiesz, to że spotkałeś tego człowieka nie jest przypadkiem :) Jako wierząca osoba powiem Ci, że Pan Bógh oprócz tego, że jest bezgranicznie milosierny, to jest również bezgranicznie mądry w pokazywaniu nam drogi :) 3. Ja leśnikiem chciałam być od zawsze ale dużo na drodze było podknięć aż wkońcu jak przyszło do studiów to...poszłam na fizyke, na leśnictwo się nie dostałam :/ W drugim roku na fizyce wykonałam kilka zdrowych przekrętów, dwa tygodnie nie ochodziłam od ksiązek, schudłam 10 kilo i co...jestem na 4 roku ( troche jeszcze na 3 ;) ) NIE MA RZECZY NIEMOżLIWYCH!!! 4. Nie miej do siebie pretensji za lamusowanie :) Znam wysoko postawionych leśników, bedąc na studiach hodowle zdawali np. przez 3 lata, a i takich co ze dwa razy powtarzali rok :) Na ludzi nie ma reguły :) Życzę Ci z całego serca powodzenia i odwagi, tylko tym razem nie buntowniczej - takiej do lamusowania, tylko takiej zdrowej i jak na faceta przystało :) Ściskam :) A wszystkich chętnych zapraszam: http://www.wolczyn.kapucyni.pl/news.php

[ Dodano: 2007-05-27, 13:28 ]
Aż nie dodałam, że jestem na 4 roku leśnictwa :) hurarararara
Chciałbym tu leżeć w górskiej niszy
Niech mi katedrą będą drzewa
I niech tłum przyjdzie... Nie! Nie ludzi!
I niech w koronach cicho śpiewa...

I niech mi las wypije oczy
Gdy będę leżał w jego cieniu
Niech się nadzieją rozgałęziam
A troskę w szarą korę zmieniam

A ten co błądząc pośród życia
Nie znalazł jeszcze w nim swej drogi
Odnajdzie kiedyż moje serce
Jak krwawi jesieniami głogi
Awatar użytkownika
sokół
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: piątek 25 maja 2007, 11:48

Post autor: sokół »

i taka informacja mnie satysfakcjonuje,wiadomo że studia zaoczne to nie to co dzienne....ale myśle że ja do tego podejde dobrze to też się naucze czegoś.Ja jestem poprostu głodny tej wiedzy nie chce papieru ja chcę robic to co lubie być szczęśliwy i na tym nie kączyć.....mam jeszcze wyższe cele......tylko ta matura
Awatar użytkownika
Patrycja_23
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: poniedziałek 12 cze 2006, 17:23

Post autor: Patrycja_23 »

sokół pisze:studia zaoczne to nie to co dzienne
a wiesz, że możesz sie przenieść .. :) jak będziesz miał średnią, chyba 4.0 to normalnie przenieść się na dzienne to już tylko formalność, a dzienne dają Ci o tyle więcej, że jest program chociaż może i taki9 sam, to zaoczni studenci mają o tyle kiepsko, że mają zjazdy co dwa tygodnie i nie zawsze są na bieżąco, poza tym na dziennych studiach jest więcej zajęć terenowych i w ciekawszych miejscach! A prawda tak, że czasem mimo najszczerszych chęci i nieskazitelnej miłości do zawodu - poprostu Ci się nie chce!!!!! Głowa do góry, niech walą się chumry! Bo choćby cały świat Ci mówił, że NIE, a twoje serce mówiło TAK - wiadomo co wybierzesz ;) DARZ BÓR
Chciałbym tu leżeć w górskiej niszy
Niech mi katedrą będą drzewa
I niech tłum przyjdzie... Nie! Nie ludzi!
I niech w koronach cicho śpiewa...

I niech mi las wypije oczy
Gdy będę leżał w jego cieniu
Niech się nadzieją rozgałęziam
A troskę w szarą korę zmieniam

A ten co błądząc pośród życia
Nie znalazł jeszcze w nim swej drogi
Odnajdzie kiedyż moje serce
Jak krwawi jesieniami głogi
Awatar użytkownika
sokół
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: piątek 25 maja 2007, 11:48

Post autor: sokół »

dzięki za słowa otuchy....wiadomo że w życiu nie ma łatwo a ze mnie dodatkowo jest taki typ który nie lubii iść na łatwizne... życie musi być nie raz ciężkie "bo bez bólu co to by było za życie" teraz tylko wynik matur nie ważne jaki byle bym zdał wszystkie przedmioty, może Bóg mi pomoże a potem już tylko długo pod górę :wink:

POZDRAWIAM
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Jeśli masz kase na zaoczne, to sie dostaniesz, obyś tylko wytrwał w swoim zapale...
ODPOWIEDZ