Lasy Państwowe a przekazanie do użytku.

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

crocidura pisze:Ja się tylko dopytuję jaki zakres użytkowania lasu postanowiła umożliwić dyrekcja osobom trzecim w niezobowiązującej rozmowie telefonicznej.
Nie sądzę aby ktokolwiek tego dociekał w niezobowiązującej rozmowie :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

crocidura pisze: jaki zakres użytkowania lasu postanowiła umożliwić dyrekcja osobom trzecim w niezobowiązującej rozmowie telefonicznej.
Pewnie żaden. Odpowiedzieli, że nadleśniczy jest kompetentny i do niego trzeba się zwrócić...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Zieniu91
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: środa 20 kwie 2016, 16:32
Lokalizacja: Zelczyna

Post autor: Zieniu91 »

Nie park liniowy, Poligon ASG... bieganie po lesie wkasciwie bieganie po ziemi po las to tylko ozdoba a jako tako bym go niewykorzystywał (mówiąc ściślej o drzewach) ale to że są to wielki plus... więc jak widzicie żadnych utrudnień by to nie powodowało, leśniczy by mogli sobie działąć spokojnie tylko np po wczesniejszym uzgodnieniu żeby dbać o bezpieczeństwo (Panie kochany za dwa dni byśmy chcieli coś zrobić na tym terenie to żebyście nie strzelali w tym miejscu) i wszystko... ale nieeee bo to państwowe ;/
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3759
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

A jak widzisz zabezpieczenie terenu przed postronnymi osobami (matki z dziećmi, dzieci, dorośli różnej maści wałęsający się po lesie)?

No i co z dojazdem do lasu - lokalizację chcesz przy drodze publicznej bez parkingu, czy szukasz możliwości wjazdu i pozostawienia auta?

Oczywiście rozumiem, ze po bieganiu po lesie - zabierasz śmieci (w tym kulki i znajdującą się w tym farbę) i jedziesz do domu. Oczywiście farba jest zmywalna i nietoksyczna?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Zieniu91 pisze:Poligon ASG... bieganie po lesie wkasciwie bieganie po ziemi
Poligon "kulkowców" jest u mnie, miejsce oznaczone farbą i jedna osoba zobowiązana w trakcie zabawy dopilnować, by nikt postronny nie oberwał. Każdorazowa zabawa musi być wcześniej zgłoszona miejscowemu, a śmieci posprzątane i zabrane ze sobą. Do mnie należało znalezienie stosownego miejsca na tyle oddalonego od dróg, by nie zrobić krzywdy postronnym osobom i ulokowanym w jednym wydzieleniu :)
Tyle, że gumki są biodegradowalne, a jak jest z plastikiem nie wiem :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170025
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W którymś z wątków była mowa o takich biodegradowalnych kulkach ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Gdzieś mnie to ominęło, ale właśnie sobie takie wyguglałem. Myślę, że można taki kawałek lasu udostępnić, ale to decyzja nadleśniczego i tego, czy znajdą stosowne miejsce :) Jak wspomniałem u mnie się znalazło.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170025
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A jak to finansowo ogarnąć? Jako co i jaki numer z planu kont itp itd ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie pytaj, bo nie wiem. Jest umowa, a reszta mnie mało dotyczy :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3759
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Z tego co sobie przemyślałem to jedynie dzierżawa dawałaby prawo do dojazdu użytkownikom lasu. Nie wyobrażam sobie by ktoś zezwolił na oznaczenie terenu farbkami... kiedy w środku biegaliby ludzie z replikami broni. Jak dla mnie winien być ogrodzony teren z oznakowaniem zakazu wstępu do lasu. Oczywiście ubezpieczenie i zbiór plastikowych kulek (choćby biodegradowalne były z nazwy).

Oczywiście zgodę na dzierżawy lasu udziela RDLP... więc od pisemnego wniosku bym zaczął.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170025
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Moim zdaniem dzierżawa, czy też oddanie w użytkowanie na taki cel może nie przejść ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ