Zdublowane nr na ROD

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

Lis nie dolisek
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 lis 2015, 19:10
Lokalizacja: Gdzieś z Polski

Zdublowane nr na ROD

Post autor: Lis nie dolisek »

Witam przy wprowadzaniu sztuk na ROD np. SO WC 5835, została wprowadzona szuka w styczniu i wyjechała, po tygodniu wprowadzano DB 5835 na dęba miało być 5935 błąd na rejstratorze i poszło na stan, a dęba nie ma na składzie jak to rozliczyć czy SM czy KW
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14105
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Lis nie dolisek pisze:dęba nie ma na składzie
Dlaczego?
Błędy zdarzają się tym, którzy pracują. :wink:
SM z wyjaśnieniem.
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Lis nie dolisek pisze:poszło na stan, a dęba nie ma na składzie
Nie rozumiem. Sprzedano tego dęba?
SZCZEPAN pisze:SM z wyjaśnieniem.
Dokładnie. Tylko zamiast "reklamacja" zmienić na "Korekta WOD"

Mylić się każdy może, choć zazwyczaj rejestrator wrzeszczy, że numer był użyty. Warto więc patrzeć na komunikaty :) :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Lis nie dolisek
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 lis 2015, 19:10
Lokalizacja: Gdzieś z Polski

Post autor: Lis nie dolisek »

Nie dokońca zostałem zrozumiany, bo SO wyjechała z numerem właściwym i nie można założyć jej w części rozchodowej, a dęba nie ma bo został wprowadzony błędnie (jego nie ma na składzie a jest na stanie) zatem jak nie ma sosny na stanie to jak zrobić SM przecież musi być przychód i rozchód. A można zrobić SM na stan rozchodowy tego błędnego dęba a przychód na 0
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Ja dalej nie za bardzo rozumiem. :?

Ale jeśli wprowadzono sztukę ze złym numerem, to można zrobić SM.

Rozchód - DB 5835
Przychód - DB 5935

I stosowne wyjaśnienie w dokumencie do tego.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14105
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Nie rozmawiamy o SM sosny, tylko DB o nr
Lis nie dolisek pisze: 5835
.
Lis nie dolisek pisze: dęba nie ma bo został wprowadzony błędnie (jego nie ma na składzie a jest na stanie)
- co to za magia?
Capricorn pisze:zazwyczaj rejestrator wrzeszczy, że numer był użyty.
jeśli w nowej wersji nie poprawiono tego błędu-to ten sam nr bez krzyku wchodzi na różne pozycje planu. 8)
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
rysiek
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 00:13
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: rysiek »

oczywiście , zapominasz o tamtej So zajmujesz się :) tylko Db i prostujesz sprawe. Na końcu nie zapomnij napisać wyjaśnienia do wyjaśnienia
Lis nie dolisek
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 lis 2015, 19:10
Lokalizacja: Gdzieś z Polski

Post autor: Lis nie dolisek »

Nie rozumiem SO 5835 wyjechała, dąb 5835 nie ma natomiast nr 5935 jest właściwy i też wyjechał, zatem jak w części rozchód db 5835 to przychód 0 można tak, mam wydruki ROD i mogę to wyjaśnić ale jak tego dęba zrobić na 0.
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14105
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

SM robimy na na sztuki ,które są na stanie.Pozostaje więc samo wyjaśnienie błędnego ROD-u.
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Czy ja dobrze rozumiem:

1. Nabito na drewno DB płytkę 5935, a do rejestratora wprowadzono powtórnie nr 5835.
2. Drewno to wywieziono do odbiorcy? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Lis nie dolisek pisze:dąb 5835 nie ma
Jak rozumiem drewna o nr 5835 nie ma na magazynie leśnictwa, choć zostało przyjęte na ROD i wysłane tak?
Na mój gust drewno nie zostało zglobalowne dlatego go nie widać :roll: Co pokazują kontrole zdublowanych numerów?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Capricorn pisze:
Lis nie dolisek pisze:dąb 5835 nie ma
Jak rozumiem drewna o nr 5835 nie ma na magazynie leśnictwa, choć zostało przyjęte na ROD i wysłane tak?
Na mój gust drewno nie zostało zglobalowne dlatego go nie widać :roll: Co pokazują kontrole zdublowanych numerów?
Jak mogło być wysłane, jak by go nie było na magazynie leśnictwa? Musiało być zaglobalowane, skoro dało się wystawić KW.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

j24 pisze:Jak mogło być wysłane,
Ja rozumiem, że jest tak:
1. Sosna z nr 5835 wyjechała
2. Dąb z nr 5835 został przyjęty na ROD, wysłany i nie wrócił na magazyn
3. Stos w lesie istnieje, ale nie ma takiego numeru na magazynie, choć zniknął ROD z rejestratora.
Dlatego wnioskuję, że ów ROD "wisi" w buforze jako niezglobalowany.


Jest jeszcze taka możliwość...

5. Numer pierwotnie istniał, ktoś spróbował zrobić SM i zdjął go z magazynu wykonując rozchód. Pojawiła się w SM wartość 0m3.

Teraz należałoby przyjąć drewno na magazyn z właściwym numerem i wymiarami z ROD.

Niestety kolega strasznie zawile tłumaczy i słabo używa interpunkcji. Stąd niedomówienia :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Lis nie dolisek
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 lis 2015, 19:10
Lokalizacja: Gdzieś z Polski

Post autor: Lis nie dolisek »

Dzięki za rady, ale z nich nic nie wychodzi, nie rozumiecie mnie, zatem od początku.
1. wprowadzono na ROD SO 5835 po globalu wysłano do odbiorcy, następnie dobra piszę jak było a było deszczowo ze śniegiem i na ROD Wprowadzona błędnie dęba 5835 którego nigdy nie było na ROD po prostu błądna numeracja, sosna wyjechała a dąb jest na magazynie chociaż nigdy go nie było, to jak mam zrobić SM jak nie mam części rozchodowej, ten dąb nie jest na składzie on jest pomyłkowo wprowadzony i chyba jedynym rozwiązanie będzie SM na 0 ale jak to zrobić.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Reasumując masz na magazynie numer 5835, na którym jest dąb, bo taki numer omyłkowo wprowadziłeś.

Robisz SM z zaznaczeniem w polu wyboru "Korekta WOD".
W części rozchodowej wprowadzasz stos z błędnym numerem.
W części przychodowej wprowadzasz prawidłowy numer i właściwą masę.
Drukujesz, transferujesz, jako powód piszesz "błędnie wprowadzoną numerację".
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Lis nie dolisek
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 lis 2015, 19:10
Lokalizacja: Gdzieś z Polski

Post autor: Lis nie dolisek »

Dziękuję za porady ale nikt mnie nie zrozumiał, wprowadziłem 5835 DB którego nie mam pomyłkowo zatem jak mam zrobić część przychodową, ona musi coś wprowadzić na stan leśnictwa, a ten dąb jest na stanie jak zrobić część przychodową na 0
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie, to Ty nie rozumiesz. Masz stos na magazynie, który nie istnieje i masz stos na gruncie z innym numerem.
Musisz więc zdjąć z magazynu błędnie zanumerowany stos i założyć na nowo stos tym razem z właściwym numerem. Aby to zrobić w części rozchodowej musisz wprowadzić błędny numer z CAŁĄ masą, po czym przyjąć na magazyn stos z TAKĄ SAMĄ MASĄ, ale z poprawnym numerem. Na tym polega SM, że rozchodowujesz stos i przyjmujesz go ponownie. Ty najwyraźniej chciałbyś jedynie zrobić korektę samego numerka, a tak się nie da w SM :)

Analogicznie postąpisz kiedy specyfikujesz z S2A na S2B. Zdejmujesz masę jednego artykułu i przyjmujesz masę drugiego artykułu. Ty musisz zdjąć masę jednego numerka i przyjmująć masę drugiego numerka.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Czyli przez pomyłkę wprowadzono coś, czego w ogóle nie ma? :?:
Czy da się zrobić SM z zerową masą przychodu? Nigdy nie próbowałem. Więc nie wiem.

Jeśli się nie da to wyjścia są przynajmniej dwa.
Oficjalne - napisać stosowne wyjaśnienie z opisem całej sytuacji. A wtedy drewno będzie zdjęte ze stanu - ale to już w biurze - protokołem. Tak, jak jest zdejmowane ze stanu drewno skradzione.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

j24 pisze:Czy da się zrobić SM z zerową masą przychodu?
Nie da się.
j24 pisze:Tak, jak jest zdejmowane ze stanu drewno skradzione.
Ale po co? do tego robi się SM z korektą WOD...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Lis nie dolisek
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 lis 2015, 19:10
Lokalizacja: Gdzieś z Polski

Post autor: Lis nie dolisek »

Właśnie o to mi chodziło dopiero zostałem zrozumiany, wprowadziłem coś czego nie ma zatem nie mogę zrobić części przychodowej bo nie mam a może coś z tym zrobię.
ODPOWIEDZ