Stara brzoza do sprzedania

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

maciek25
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2016, 14:47
Lokalizacja: Lubelskie

Stara brzoza do sprzedania

Post autor: maciek25 »

Witam. Musze wyciac stara brzoze bo zaraz mi poleci na budynki i mam pytanie. Ile mniej wiecej moge dostac za taka brzoze? Wolal bym zeby to jakis stolarz kupil niz ma pojsc z dymem. Obwod 207cm. Najchetniej bym ja sprzedal z pniem. Zdjecia moge wyslac na maila bo tutaj nie moge wstawic bo maja za duzy rozmiar. Z gory dziekuje za pomoc:)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105127
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

maciek25, nie pytaj tutaj, bo tutaj to tylko gdybanie usłyszysz. Siłą rzeczy nie można dokładnie wycenić na podstawie ilustracji :)
A poza tym to taka pojedyncza brzoza warta jest tyle ile nabywca zechce za nią zapłacić. Twoje "chcenie" nie ma znaczenia bo on wie, że to ty musisz sprzedać a nie on kupić :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67183
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Przeniosłem, bo to bardziej oferta sprzedaży niż pytanie.
Najpewniej sprzedasz na opał, bo skoro drzewo ma lecieć na budynki to nawet pilarz będzie ciął na kawałki od góry. Natomiast 34 cm średnicy to niewiele, więc jeśli nie masz kogoś tuż obok siebie to sądzę, że drzewo pójdzie w komin :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
maciek25
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2016, 14:47
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: maciek25 »

Dzieki za odp. A tak ciekawosci ile moze miec lat?
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77790
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

maciek25 pisze:A tak ciekawosci ile moze miec lat?
Zetnij i policz słoje.
Döhler
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5892
Rejestracja: czwartek 30 sty 2014, 23:33
Lokalizacja: Schweingrubowy Las

Post autor: Döhler »

Capricorn pisze:Natomiast 34 cm średnicy to niewiele
Mnie wyszło 66cm, a to nie tak mało. Gdyby to była sosna, to miałaby ok. 185 lat.
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

DĂśhler pisze:Mnie wyszło 66cm
Mnie też :-)
DĂśhler pisze:Gdyby to była sosna, to miałaby ok. 185 lat.
Ale brzozy tyle nie żyją ;-)
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67183
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

DĂśhler pisze:Mnie wyszło 66cm
Rzeczywiście :oops: Pośpiech ma coś z pchłami wspólnego, a nie z matematyką :lol:
Mimo wszystko nawet te 66cm na pierśnicy to niewiele i nie opłaci się przyjeżdżać stolarzowi dla jednego klocka, jeśli nie będzie na miejscu. Poza tym to drzewo na wolnej przestrzeni, więc trudno dywagować o jego jakości... Tak, czy owak najpewniej skończy w kominie :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77790
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Capricorn pisze:Tak, czy owak najpewniej skończy w kominie
Zniszczyłeś marzenia właśnie ;)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170055
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Prawda zawsze jest bolesna ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Drewno opałowe też można nie najgorzej wycenić :)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77790
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

gorzej... sprzedać
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67183
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

U nas wycinający zazwyczaj zagadkę "a posprzątać Panu te śmieci?..."
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

Dzieki za odp. A tak ciekawosci ile moze miec lat?
Po grubości drzewa praktycznie nie da się ocenić jego wieku, można to zrobić najwyżej z wielkim przybliżeniem, rzędu kilkudziesięciu lat, tak więc:
Gdyby to była sosna, to miałaby ok. 185 lat.
bardziej zasadne byłoby powiedzenie, ze gdyby to była sosna, to miałaby pewnie 100-200 lat ;)
Ale zależy to od bardzo wielu czynników. Sam widziałem taki ciekawy drzewostan modrzewiowy. Drzewa miały po 50 lat (wiercone) i praktycznie każdy miał pierśnicę ok. 50 (a nawet więcej) cm, a wysokie były na ponad 30 metrów. Czyli osiągi dużo dużo większe niż średnio przewidują tablice dla modrzewi w tym wieku w I klasie bonitacji ;)
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14106
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

maciek25, bez obciachu pytaj tartaczników i stolarzy.To co dla jednych jest opałem ,dla innych staje się cennym kawałkiem drewna.
Pomagałem niedawno wycenić pojedyncze sztuki dęba na gruncie poza LP.11 sztuk sprzedano w cenie opału.Jedną sztukę określiłem jako okleinę.Właściciel za namową nie sprzedał na opał,tylko zadzwonił do kilku stolarzy.Wahali się pół roku (a dąbek sobie leżał).Potem znalazł się chętny i kupił w cenie satysfakcjonującej obie strony.Przyjechał specjalnie po jedną sztukę.Dało się?
Oczywiście w przypadku brzozy najpierw pytaj, a potem ścinaj.Inaczej jesteś od początku negocjacji krok do tyłu.
Fachowcowi mniej zależy na wieku , a bardziej na rysunku drewna.Oczywiście, że na 100% widać dopiero po ścince,ale to co interesujące da się określić "na żywo".Zdjęcia zrób części do 6-8 metrów od pnia w górę.To jest ten kawałek najcenniejszy (ogólny widok,sęki, gałęzie,ewentualne uszkodzenia).Powodzenia.
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

SZCZEPAN pisze:To co dla jednych jest opałem ,dla innych staje się cennym kawałkiem drewna.
"złota myśl" !! :) trzeba tylko tochę poszukać pasjonatów i wielbicieli pracy z drewkiem :) Do dziś ubolewam nad rodzinnym , starym sadem wiśniowym co to kominem wyleciał :(
per aspera ad astra
.....carpe diem....
maciek25
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2016, 14:47
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: maciek25 »

Dziekuje wszystkim za pomoc myslalem zeby to pociac na plastre 2calowe zeby grubsze ryby mialy na czym siedziec. Mialem praktyki stolarskie wiec cos tam umie robic tylko niestety brak lepszych narzedzi:( mam stara pile tzw moia twoja dwu osobowa ale zamecze sie :D narazie orietuje sie na rynku ale czas goni (dlugi)
maciek25
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2016, 14:47
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: maciek25 »

Zaraz je na olx wystawje i podam link
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Trochę nieostre te fotki.
Na pniu to jest sęk, czy dziupla? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ