Czy gospodarka łowiecka mogłaby być w pełni prowadzona .

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Czy gospodarka łowiecka mogłaby być w pełni prowadzona .

Post autor: 11 »

Przyglądając się Waszej dyskusji zalęgło mi się pytanie, które postawiliśmy w ankiecie:
"Czy gospodarka łowiecka mogłaby być w pełni prowadzona przez nadleśnictwa?"
http://www.lasypolskie.pl/modules.php?n ... &pollID=48
Cóż o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

po cześci tak a poczęsci nie to już by duzo pisać
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

Jarek pisze:"Czy gospodarka łowiecka mogłaby być w pełni prowadzona przez nadleśnictwa?"
Teoretycznie tak.W chwili obecnej nie ma w kraju instytucji dysponującej taka ilością specjalistów w temacie.W praktyce jednak nadleśniczowie i duża częsc "generalicji" pełni różnego rodzaju funkcje w PZŁ i obie te działalnosci im sie czesto gesto"merdają" .Interesy są czesto sprzeczne, wątpliwosci rozstrzygane ze szkodą dla gospodarki w Lasach.
Reasumując, merytorycznie rzecz całą ujmując zdecydowanie tak, wszystkie wymagania Lasy spełniają, wystarczy uwolnić potencjał pracowników wynagradzjąc ich odpowiednio.Mam tylko nadzieje że nie bedzie dodatku do SILP-u pod nazwą Myśliwy bo to spowoduje zwiększenie kosztów prowadzenia takiej gosp. kilkukrotnie i opłacać sie to przestanie. :wink:

[ Dodano: 2006-06-19, 17:33 ]
Patrząc jednak na obecną jakość zarzadzania w Lasach (w przypadku wymówienia dzierżawy kołom) wystawiłbym wszystkie obwody leśne na przetarg i pozwolił firmom prywatnym robic to dużo sprawniej i z większą dochodowością dla Lasów.
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

general pisze:wystawiłbym wszystkie obwody leśne na przetarg i pozwolił firmom prywatnym robic to dużo sprawniej i z większą dochodowością dla Lasów.
tak ale to bedzie prowadziło do prywatyzacji ? :)
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

baluu pisze:k ale to bedzie prowadziło do prywatyzacji ?
Podobnie jak w przypadku ZULi, nikt jakoś poza robotnikami szat wtedy nie rozdzierał.Nadzór zostałby w rękach LP, i mógłby być sprawniejszy bo w chwili obecnej to jednak czysta iluzja jest.Czym innym jest względem LP takie koło łowieckie jak nie taka para firmą dzierżawiącą przestrzeń dla swoich celów? Nie widzę problemu aby koło stanęło do przetargu o dotychczasowo dzierżawiony obwód ale musi się zdecydować ponosić realne koszty takiego gospodarowania.Na obecna chwilę PZŁ pasożytuje na ciele LP, żeby jeszcze to było zdrowe ciało. :wink: W TL łatwo jest wierzyć w "nasz polski model łowiectwa, którego inni nam zazdroszczą", warto jednak rozejrzeć się wokół i do tego typu stwierdzeń podchodzić z dużą dozą krytycyzmu.
Silver

Post autor: Silver »

general pisze:Nadzór zostałby w rękach LP, i mógłby być sprawniejszy bo w chwili obecnej to jednak czysta iluzja jest.Czym innym jest względem LP takie koło łowieckie jak nie taka para firmą dzierżawiącą przestrzeń dla swoich celów? Nie widzę problemu aby koło stanęło do przetargu o dotychczasowo dzierżawiony obwód ale musi się zdecydować ponosić realne koszty takiego gospodarowania
Cóż tu dodać. Popieram i miedzy bajki od razu to włożyć sobie proszę ;)
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

silver30+ pisze:miedzy bajki od razu to włożyć sobie proszę
Taka już natura ludzka że sporzeciwia się patologii.Ale kolego drzazge widzisz w oku bliźniego a belki w swoim nie widzisz- rycerzu z wiatrakami walczący.Temat taki sam jak LP SA i konkursy na stanowiska choćby.Wiec cos bardziej konstruktywnego proszę :wink:
Silver

Post autor: Silver »

general pisze:rycerzu z wiatrakami walczący(...)więc coś bardziej konstruktywnego proszę
czytając Twe propozycje (sensowne i mogące śmiało i dobrze zapewne funkcjonować) mam nieodparte wrażenie że w tym akurat temacie to Ty z wiatrakami walczysz i z szerokiego oglądu "spraw" Ci to piszę ;) Mogę nawet tezę postawić że prędzej LP w kształcie obecnym diabli wezmą i "w pomrokach dziejów przepadną" niż dla PZŁ "włos z głowy spadnie" bo na dziś wygląda na to że trwać one bedą niemal niezmienne jak nie przymierzając Owsiakowa Wielka Orkiestra ......."do końca świata i nawet jeden dzień dłużej" :) ...........a skoro tak, to po co gadać "po próżnicy" i brać to na poważnie? Możnaby usiąść i napisać na spokojnie "coś" opisującego jak by wg mnie "dobrze" było to rozwiązane. Ale po co? W kształcie ogólnym z Twym "sprawy widzeniem" się zgadzam a na "cyzelowanie szczegółów" szkoda czasu chyba. Dla satysfakcji powiesz? E to wolę ognisko w ogrodzie rozpalić, odkapslować Pisnera i w niebo gwiaździste dziś wyjątkowo na ławeczce sobie popatrzeć. Jak o łowiectwo zaś chodzi to chyba jednak znasz sie na tym lepiej ode mnie bo mnie tak to już nie fascynuje jak onegdaj. Pisać potrafisz niegorzej ode mnie to może sam sklecisz coś bardziej całościowego? Czy tylko ja tu elaboraty pisać muszę? Zachecam bo jednak spore tu audytorium.
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

general pisze:W TL łatwo jest wierzyć w "nasz polski model łowiectwa, którego inni nam zazdroszczą", warto jednak rozejrzeć się wokół i do tego typu stwierdzeń podchodzić z dużą dozą krytycyzmu.
myślisz ze w TL jest wszystko piękne mimo mydlenia oczy wsytko widac
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

silver30+ pisze:tym akurat temacie to Ty z wiatrakami walczysz
Każdy ma swoje wiatraki, a włsciwie jest to jeden wspólny wiatrak :wink:
silver30+ pisze: PZŁ "włos z głowy spadnie" bo na dziś wygląda na to że trwać one bedą niemal niezmienne jak nie przymierzając Owsiakowa Wielka Orkiestra ......."do końca świata i nawet jeden dzień dłużej
Złudzeń co do tego nie mam żadnych
silver30+ pisze:a skoro tak, to po co gadać "po próżnicy" i brać to na poważnie?
Bo a nóż ktoś na sprawy spojrzy inaczej i skoryguje swój punkt widzenia, trzeba nieść kaganek oswiaty między lud :D
silver30+ pisze:bo mnie tak to już nie fascynuje jak onegdaj.
Identycznie w moim przypadku, piszę tylko w tym temacie jezeli ma to związek z funkcjonowaniem Lasów.
silver30+ pisze:odkapslować Pisnera i w niebo gwiaździste dziś wyjątkowo na ławeczce sobie popatrzeć.
Wpływ na świat nas otaczający będzie to miało większy zapewne, a i czas przyjemniej upłynie definitywnie
:wink:
silver30+ pisze:sklecisz coś bardziej całościowego?
Pilsner przemówił do mnie bardziej jednak :D
baluu pisze:mydlenia oczy wsytko widac
Gratuluje przejrzystości spojrzenia, na dłuzszą metę zamydlanie prznosi z regóły pożądane efekty, piszę wiec po to aby sobie przemyć oczęta można było od czasu do czasu :D
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

general pisze:piszę wiec po to aby sobie przemyć oczeta można było od czasu do czasu :D
Racja czasem trzeba
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

baluu pisze:tak ale to bedzie prowadziło do prywatyzacji ? :)
ale tylko prywatyzacji usług, a w zasadzie działalność kół łowieckich jest czymś innym?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

drwalnik pisze:w zasadzie działalność kół łowieckich jest czymś innym?
no racja poczęści nie
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

więc dlaczego nie w drodze przetargu, wyższa cena lepsza jakość
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

heh powiem że ciężko mi na to odpowiedziec :| :|
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

baluu pisze:heh powiem że ciężko mi na to odpowiedziec :| :|
byłoby więcej środków na ochronę lasu przed zwierzyną np.
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

jako tako środków nie ma na ochrone lasów przed zwierzyną ale sami mysliwi pownni chronić las swoją wytrwałością w polowanich
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

baluu pisze:sami mysliwi pownni chronić las swoją wytrwałsościa w polowanich
w jaki konkretnie sposób?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

wiesz jesli jestes mysliwym to z zamiłowania do tego(nie wszyscy) poświęcasz sie temu polując robić zasiadki itp. i to jest ochronawłaśnie taka jak powinna być a inne typy ochrony są tylko wspomagaczami w tym
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

odstrzał zwierzyny to według Ciebie najlepsza ochrona lasu przed zwierzyną?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ