Leśny śmietnik

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
VIDUN
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Leśny śmietnik

Post autor: VIDUN »

Wszyscy lubią wyskoczyć na spacerek do lasu :) , prawie wszyscy na biwak z piwkiem i gitarą :) itd.. tylko kto po nich posprząta bo wchodząc do lasu (zwłaszcza blisko miasta) to się serce kraje, jacy ludzie są bezmyślni.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Sprzątają lesnicy, bo Ci sami co śmiecą potem podnoszą publicznie larum, że leśnicy nie dbają o las ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
VIDUN
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: VIDUN »

od roku mamy z przyjaciółmi spotkań w lesie i gdybyśmy my tam nie sprzątali to już dawno ta część lasu znikneła by pod śmieciami.
Na ironie zakrawa fakt. że kiedy zadzwoniłem do nadleśnictwa czy by ktoś przyjechał i śmiecie od nas odebrał (bo nie mieliśmy wtedy auta) facet nas zbył jak chłopców zamiast cieszyć się że kogoś jeszcze ten las interesuj - więc chyba nie wszyscy leśnicy sprzątają :)
pzdr VIDUN
Nie wmawiam sobie, że wiem, co znać warto
Ani mnie nawet nadzieja nie łudzi,
Bym mógł poprawić i nawrócić ludzi
J.W.GOETHE
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Jak widać na przykładzie, rzeczywiście nie wszyscy, zachowanie tego Pana, który Was zbył było naganne, conajmniej naganne i nie powinien chyba być lesnikiem, pracować w lasach, powinien podziękować i pomóc w zorganizowaniu każdego sprzątania lasu, którym się opiekuje.
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
czklott
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1026
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Leśny śmietnik

Post autor: czklott »

VIDUN pisze:... [ciach] tylko kto po nich posprząta bo wchodząc do lasu (zwłaszcza blisko miasta) to się serce kraje, jacy ludzie są bezmyślni.
Odpowiedz jest prosta: Dzieci w dniu sprzatania swiata. A worki ze smieciami zostaja na skraju lasu, bo nie ma ich kto wywiezc. Moze by ustanowic dzien wywozu smieci z lasu ?!

Pzdr
Czeslaw
Awatar użytkownika
VIDUN
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: VIDUN »

Dobry pomysł :) Jestem za
Nie wmawiam sobie, że wiem, co znać warto
Ani mnie nawet nadzieja nie łudzi,
Bym mógł poprawić i nawrócić ludzi
J.W.GOETHE
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

I tak lasy muszą zapłacić za transport tych śmieci na wysypisko :( Z której strony by nie patrzeć, lasy dostają po kieszeni i uwierzcie mi, nie są to małe kwoty :(
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
VIDUN
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: VIDUN »

Czy nie ma możliwości zdobycia dopłat na ten cel (może lokalnie, jeżeli nie globalnie), jeżeli rząd ma to gdzieś to może samorządy powinny zadziałać?
Nie wmawiam sobie, że wiem, co znać warto
Ani mnie nawet nadzieja nie łudzi,
Bym mógł poprawić i nawrócić ludzi
J.W.GOETHE
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Nie ma możliwości, z tego co się dowiadywałem w nadleśnictwie, na uzyskanie dotacji rządowych na ten cel, ale może oni nie wiedzą o tym dobrze, ale jest "nakaz" odgórny na robienie tego.
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Czekając dzisiaj na sadzonki w lesie zrobiłem sobie okoliczny spacer wzdłuż drogi asfaltowej i zebrałem cały worek różnych śmieci w lesie (worki, butelki plastykowe itd.) a szedłem tylko 15 minut. A jeszcze niedawno, zaraz po zejściu śniegu, sprzątaliśmy cały teren wzdłuż asfaltu :(
Czy ludzie naprawdę nie mają kultury?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
VIDUN
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: VIDUN »

Co prawda my w naszej części lasu zbieramy śmieci 4 razy w roku, ale worków zbieramy około 5 - 6 (jedno razowo)tak ludzie to krótko wzroczni dranie, pozostawią swoim dzieciom śmieci do wypoczynku.

pzdr VIDUN
Nie wmawiam sobie, że wiem, co znać warto
Ani mnie nawet nadzieja nie łudzi,
Bym mógł poprawić i nawrócić ludzi
J.W.GOETHE
Awatar użytkownika
czklott
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1026
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: czklott »

drwalnik pisze:Nie ma możliwości, z tego co się dowiadywałem w nadleśnictwie, na uzyskanie dotacji rządowych na ten cel, ale może oni nie wiedzą o tym dobrze, ale jest "nakaz" odgórny na robienie tego.
W Gdańsku istnieje sobie Stowarzyszenie Klub Wodny Żabi Kruk zajmujący się turystyką kajakową. Swego czasu robiliśmy rozeznanie i z Ochrony Środowiska można wydębić nie małe pieniądze na oczyszczenie Motławy i Opływu ze śmieci (łącznie z zakupem motorówki).

Czeslaw
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

No to wydobywajcie i działajcie. Dajcie innym dobry przykład!
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Tak jest, pokażcie tak można, że to działa, może inni nie wiedzą, że to w ogóle możliwe?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Demogorgon
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 456
Rejestracja: sobota 30 kwie 2005, 00:00

Post autor: Demogorgon »

co do akcji sprzatania swiata. pamietam jak kilka lat temu dzieci sprzataly, i zostawily worki na glownych sciezkach lesnych. przyszla noc, dziki rozgrzebaly smieci, i lesniczy mial podwojna robote.
pozdrawiam, SŁAWA

Demogorgon
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Miał za swoje. Jako leśniczy, powinien wiedzieć, że do worków coś się dobierze i polecić je ustawić w innym miejscu, albo wywieźć przed nocą.
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Są bezmyślni i to bardzo. Raz zdarzyło mi się gasić drzewo, króre zajęło się od śmieci i niedopałków, które ktoś ukrył pod korzeniami, wrrrrrrrr, jak ja nie lubie takich głupków (tu przepraszam za określenie, ale inaczej nie potrafie ich nazwać). Drzewa nie udało się uratować, na szczęście nie zajęły się inne, a woda do gaszenia byla niedaleko. I kto sprzata? oczywiście ci, którzy są na iejscu i chcą coś zrobić. Niedługo jadę z przedszkolakami na wycieczke do lasu i zamierzam zrobić tam małe porządki :D :D :D :D :D . A przy okazji nauczę dzieciaki szacunku do lasu.
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
Demogorgon
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 456
Rejestracja: sobota 30 kwie 2005, 00:00

Post autor: Demogorgon »

ooo tak dzieci powinno sie uczyc szacunku dla przyrody od najmlodszych lat. mnie nauczyla mamusia jak bylem maly i dzieki temu szanuje przyrode :)
pozdrawiam, SŁAWA

Demogorgon
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Ja nie pmiętam, kto mnie nauczył szacunku do przyrody. Mieszkałam w lesie, to naturalne dla mnie było to, ze trzeba go szanować i kochać jak swój dom. :D :D :D
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

mi zdarzyło sie czasem zgubic jakis papierek w lesie, ale nie to żeby wywozić workami. Wywożono obok śmietnika, że zawsze było tam 3x wiecej niż pojemnośc śmietnika, a śmieci rozwiewało w las i na droge, a jak wywalono worek na droge, to straszył kierowców przez pół nocy jako pijany człek :P a wywozili panicze z miasta, a nie nasza wieś :x
ODPOWIEDZ