Ochotnicza Straż Leśna ... hmmm

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
VIDUN
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ochotnicza Straż Leśna ... hmmm

Post autor: VIDUN »

Gdzie się podziała instytucja ochotniczej straży leśnej, patrząc na śmietniska w lasach i słuchając o nie udolnym żądzie, i ciągły braku funduszy może warto powalczyć o przywrócenie tej szczytnej instytucji?
Może ktoś ma pomysł jak?
Bo jedno jest pewne, jeżeli ktoś nie zrobi tego z potrzeby serca to kasa ani państwowa ani z kół łowieckich nie popłynie.

pzdr VIDUN
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Nie słysząłem o czymś takim, jak Ochotnicza Straż Leśna, ale może trochę za krótko pracuję w lasach. Jakie ona miała uprawnienia? Takie jak Panstwowa Straż Łowiecka?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
vysogota
początkujący
początkujący
Posty: 162
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2004, 00:00

Post autor: vysogota »

hmmmmmmmm ochotnicza straż leśna:)))) w PZW jakos to działa ale jak popatrze na to przez pryzma ORMO ( nie będę tłumaczył:)))) nie bardzo to widzę, osobiście wolałbym dobrze wyszkolonych etatowych, a nie pospolite ruszenie(choć to nasz narodowa specjalność:))) ot popiją i idą w bój
Awatar użytkownika
VIDUN
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: VIDUN »

Widocznie zły kąt widzenia obrałeś, może przestań patrzeć przez pryzmat siebie wtedy wyda ci się to bardziej rzczowe i sęsowne.
panie ORMO jest to słabo opłacana praca więc i wyniki są kiepskie (taka jest mentalność większości Polaków i jeszcze długo się to nie zmieni) ale jeżeli ktoś zacznie to robić bo tego chce i kropka to co tu może nie grać ??
Nie wmawiam sobie, że wiem, co znać warto
Ani mnie nawet nadzieja nie łudzi,
Bym mógł poprawić i nawrócić ludzi
J.W.GOETHE
vysogota
początkujący
początkujący
Posty: 162
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2004, 00:00

Post autor: vysogota »

no nic:)))))))))
chetnie przyjmę emeryta po rozwiązanym ORMO:))))
na pół etetu :))) :twisted:
Awatar użytkownika
czklott
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1026
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ochotnicza Straż Leśna ... hmmm

Post autor: czklott »

VIDUN pisze:... [ciach] Bo jedno jest pewne, jeżeli ktoś nie zrobi tego z potrzeby serca to kasa ani państwowa ani z kół łowieckich nie popłynie.

pzdr VIDUN
Czy to chodzi o jakas blizej nie sprecyzowana dzialalnosc, czy o wyciagniecie kasy?

Pzdr
Czeslaw
vysogota
początkujący
początkujący
Posty: 162
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2004, 00:00

ochotnicza straż leśna:))))

Post autor: vysogota »

raczej bym poszedł w kirunku edukowania społeczeństwa, nie jestem zwolennikiem działań typu ochotniczego na większą skalę poza akcją "niewidzialna ręka to także ty", wolę profesjonalna straż i wyedukowane społeczeństwo, ndgorliwcy robią z reguły więcej złego niż dobrego a niektórym nadmiar władzy uderza do głowy

pzdr. :twisted:
Awatar użytkownika
VIDUN
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: VIDUN »

Wyedukowanie społeczeństwa? Czy to możliwe? Nasze społeczeństwo ma w nosie edukacje, więc ewentualnie na poziomie przedszkolnym zaszczepianie miałoby sens. Ale do tego czasu, kto ma się tym zajmować strażnicy, którym wujek pracę załatwił. Bo nigdzie indziej by jej nie dostał. a strażnicy z nich tacy jak ze mnie rabin idą do pracy byle się ślizgnąć przez 8h i do domu. A władza zawsze ludziom do głowy odbija - bo tacy są ludzie.

Podr. VIDUN
Nie wmawiam sobie, że wiem, co znać warto
Ani mnie nawet nadzieja nie łudzi,
Bym mógł poprawić i nawrócić ludzi
J.W.GOETHE
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Prawda li to niestety :(
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
vysogota
początkujący
początkujący
Posty: 162
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2004, 00:00

Post autor: vysogota »

no to bys sie w końcu zdecydował o co Ci chodzi???:D
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Znaczy się li o co chodzi Waści?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
vysogota
początkujący
początkujący
Posty: 162
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2004, 00:00

Post autor: vysogota »

W zasadzie to lepiej zamknąć las szlabanami, wystawiać przepustki, kontrolować każdego wchodzącego i wychodzącego - podejrzany jest każdy, kto nie z nami ten przeciwko nam.
Rany ludzie nie popadajcie w paranoję. Mi jeszcze została wiara w człowieka, czego i wam życzę :twisted:
Awatar użytkownika
VIDUN
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: VIDUN »

Jeżeli w coś warto wierzyć , to na pewno nie w ludzi

pzdr VIDUN
Nie wmawiam sobie, że wiem, co znać warto
Ani mnie nawet nadzieja nie łudzi,
Bym mógł poprawić i nawrócić ludzi
J.W.GOETHE
vysogota
początkujący
początkujący
Posty: 162
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2004, 00:00

Post autor: vysogota »

Mówisz tylko dla mówienia czy rzeczywiscie tak myslisz???
proponuje Ci żebys stworzył jednoosobowe nadleśnictwo, bedziesz sam sobi sterem etc..... ciekawe będziesz wtedy tez siebie podejrzewał::))))
w każdym razie pietno pracy w LP juz sie na Tobie odbiło:))) znaczy się dałeś się IM przerobić :))) przykre:(((

pzdr.
Awatar użytkownika
sl71
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 02 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Okolice

Post autor: sl71 »

Nigdy nie istniało coś takiego jak ochotnicza straż leśna. Nie bardzo też wiem co do straży leśnej mają koła łowieckie lub państwo - straż leśna jest finansowana z pieniędzy PGLP a nie kół łowieckich lub państwowych.
Autor tego postu nie ma zielonego pojęcia o pracy straży leśnej ani o obecnej sytuacji w LP. Strażnikom nie "załatwia pracy wujek" bo teraz w LP zwalnia się strażników a nie zatrudnia.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Dlatego zdziwiony byłem określeniem Ochotnicza Straż Łowiecka :?: Ale skoro ktoś o tym mówi, a jednak, rzeczywiście w Straży Leśnej to w tej chwili są redukcje, ale one nie przyniosą oszczędności a jedynie kolejne straty, a może nawet nieszczęścia (kto nie pracował w SL, ten nie wie ile zagrożeń stanowi wykonywanie czynności służbowych strażnika leśnego), czego nie życzę.
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
VIDUN
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: VIDUN »

To są argumenty? Wybacz bez komentarza może przeczytaj to wszystko jeszcze raz (i jak ja mam w ludzi wierzyć) PGLP rozumiem, że to instytucja marsjańska finansowana przez CIA:D wybacz, ale albo nie wiesz, co mówisz, albo mówisz, co ci ślina na język przyniesie,
A co do OSL trafiłem jakoś rok temu na stronę tak owej z informacją, iż została rozwiązana. Więc myślą, że ktoś nie robiłby strony po to, aby sobie napisać, że jego fantazja została rozwiązana.
Nie wmawiam sobie, że wiem, co znać warto
Ani mnie nawet nadzieja nie łudzi,
Bym mógł poprawić i nawrócić ludzi
J.W.GOETHE
Awatar użytkownika
sl71
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 02 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Okolice

Post autor: sl71 »

PGLP nie instytucją marsjańską i zgodnie z ustawą o lasach jest organizacją samofinansującą. Jeśli VIDUN chce sie wypowiadac na temat LP to niech najpierw przeczyta ustawę o lasach.
Została zlikwidowana nie OSL, ale Straż Ochrony Przyrody i to była organizacja społeczna. Polecam lekturę ustawy o ochronie przyrody.
Awatar użytkownika
VIDUN
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: VIDUN »

dzięki niezwłocznie się zapoznam

pzdr VIDUN
Nie wmawiam sobie, że wiem, co znać warto
Ani mnie nawet nadzieja nie łudzi,
Bym mógł poprawić i nawrócić ludzi
J.W.GOETHE
Awatar użytkownika
VIDUN
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: VIDUN »

Fakt popierniczyłem nazwę, ale idea jest ta sama, więc, o czym mowa:) proszę o to lektura na ten temat:

http://www.zb.eco.pl/zb/101/sop.htm

a to jest strona na której znalazłem owe info o likwidacji

http://www.sop.gt.pl/bielik/

Jednak fakt pozostaje faktem, że zlikwidowanie tych struktur zrobiło więcej złego nisz dobrego.

A co do samofinansowania to myślę, że tym bardziej mam racje, bo jakoś mi się wierzyć nie chce, że stać PGLP na zatrudnianie strażników.
Skoro sami mówicie, że są zwolnienia to jak myślicie, kto straci prędzej pracę ktoś, kto ma wuja w nadleśnictwie czy jakiś tam pasjonat z nikąd.

Podr. VIDUN
Nie wmawiam sobie, że wiem, co znać warto
Ani mnie nawet nadzieja nie łudzi,
Bym mógł poprawić i nawrócić ludzi
J.W.GOETHE
ODPOWIEDZ