Pytanie o trak

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MarcinGro
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 19:54

Pytanie o trak

Post autor: MarcinGro »

Witam.

Idąc za słowami "stoisz w miejscu, już nie żyjesz" chciałbym rozbudować swój park maszyn o trak.

Zawsze tarcicę kupowałem z tartaków, teraz chciałbym spróbować sam się tym zająć, stąd moje pytanie. Jaki kupić trak? :) Pytanie banalne, choć jest kilka kwestii które mnie interesują.

Założenia główne to, trak stacjonarny, na własne potrzeby, głównie więźba i brusy. Chciałby przeznaczyć na niego około 35000 do 40000zł.

Czy lepiej kupić markową używkę lub nowe naszych producentów? W internecie jest kilku producentów traków, oferty ok ale czy na pewno?

Może macie doświadczenie w temacie? Proszę o radę, wskazówki i koniecznie uwagi :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Ale dałeś do wiwatu... :roll: ,aż się spociłam szukając czegokolwiek do zaczepki... :oops:


http://www.linck.com/sprache6/n782831/i1386879.html

Brusy, oflisy, stoły centrujace..nie.... to nie dla mnie temat.... :roll:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
łowczy
początkujący
początkujący
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 08 maja 2014, 10:31
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: łowczy »

Musisz poczynić jeszcze kilka założeń takich jak np. max długość przecieranych kłód, oraz założyć optymalną moc silnika napędzającego taśmę. Ja miałem 4kW a teraz mam 7kW, ponieważ tamten okazał się zbyt słaby i trzeba było robić częste przerwy. Moim zdaniem warto jest zwrócić uwagę na prędkość podnoszenia i opuszczania piły, dobrze jest gdy można ją zmieniać. Duża prędkość "manewrowania" wysokością jest bardzo przydatna np. przy wycinaniu murłat, krokwi itp. Dobrze jest także mieć "podcinak" nie musisz wtedy tak bardzo dbać o czystość kłód. A tak i jeszcze jedno, może warto zastanowić się nad opcją samo załadunku?
Awatar użytkownika
łowczy
początkujący
początkujący
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 08 maja 2014, 10:31
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: łowczy »

Witam,
Jak tam z tym trakiem? ;)
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Pewnie już ,,przeciera,, :wink:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
łowczy
początkujący
początkujący
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 08 maja 2014, 10:31
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: łowczy »

Jenny pisze:Pewnie już ,,przeciera,, :wink:
Pewnie jest tak jak mówisz. Teraz nie ma czasu na forum ;P
MarcinGro
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 19:54

Post autor: MarcinGro »

Witam, witam Państwa.

Jeszcze nie przecieram, gorzej kupuje z tartaku:)

Co do traka, myślałem o stole roboczym 12m no i mocniejszym silniku. Im wiekszy tym lepszy.

Mam pytanie odnośnie podcinaka i falownika co to za ustrojstwa i do czego służą?
Chciałem podpytać w zaprzyjaźnionym tartaku, ale za dużo pracy mają by porozmawiać choć na chwilkę.
Mam na uwadze jedną z ofert, co myślicie? http://olx.pl/oferta/trak-tasmowy-ttp-6 ... 7gXwL.html

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105128
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

MarcinGro pisze:Mam pytanie odnośnie podcinaka i falownika co to za ustrojstwa i do czego służą?
Podcinak: http://www.cnc.info.pl/topics59/po-co-s ... t17369.htm
O falowniku wiem jedynie, że tak się nazywa "ustrojstwo" do płynnego sterowania posuwem poziomym podajnika.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
łowczy
początkujący
początkujący
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 08 maja 2014, 10:31
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: łowczy »

Znam tą firmę, zresztą mam jeden trak z początku produkcji. Moim zdaniem najlepiej będzie jak do nich zadzwonisz i porozmawiasz oni w tym temacie siedzą ładnych parę lat, więc na pewno Ci pomogą. A o falowniku tak prostym językiem to można powiedzieć, że jest to przetwornik mocy i służy do sterowania obrotami silników elektrycznych.
andrzejp1988
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: piątek 03 lip 2015, 08:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: andrzejp1988 »

Jeśli jesteś jeszcze zainteresowany kupnem traka to napisz na priv
Drewno
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: sobota 28 sty 2012, 15:36
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Drewno »

Zależy jakie grubości będziesz przecierał ,najlepszy będzie pionowy ze sprzęgiem pił, jedziesz średnie za jednym razem i to szybko a do grubego surowca wynajmujesz taśmowy. Patrz na zapotrzebowanie mocy w kw.Żadne tam polskie nowości trakowe taśmowe.
ODPOWIEDZ