Koordynator

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Koordynator

Post autor: dark09 »

Witam, ma może ktoś z kolegów lub koleżanek jakiś gotowy druk do wyznaczenia koordynatora na prace leśne.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2628
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

No ja chyba mam .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67192
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

A nie macie stosownej klauzuli na zleceniu, którą podpisuje zlecający, koordynator i zleceniobiorca?
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2628
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Capricorn a co jeżeli pojawia się 3 firma wywozowa na powierzchni ? Zlecenie reguluje tylko koordynatora między dwoma podmiotami , pojawiły się wtedy właśnie dodatkowe druczki . Problem w tym że nie bardzo jest jak i z kim te druczki wypisywać .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67192
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna lesna pisze:Capricorn a co jeżeli pojawia się 3 firma wywozowa na powierzchni ?
Szczerze przyznam, że nie wiem. Może dlatego, że nie bardzo rozumiem. Macie kilka firm na jednej powierzchni i kilku koordynatorów w zależności od działki roboczej?
Nie przerabiałem tego, więc nie dziw się memu pytaniu :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kuna lesna pisze:Capricorn a co jeżeli pojawia się 3 firma wywozowa na powierzchni ?
Nie bardzo rozumiem skąd miała by się na pojawić ta trzecia, nieujęta w zleceniu firma. Na jakiej podstawie się tam pojawia skoro nie ma jej na zleceniu?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67192
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:Nie bardzo rozumiem skąd miała by się na pojawić ta trzecia, nieujęta w zleceniu firma.
Jeśli duży zrąb podzielony jest na dwie, czy więcej części i każdą obsługuje inny zespół. Wówczas nawet na jednej powierzchni może być kilku niezależnych koordynatorów.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:Jeśli duży zrąb podzielony jest na dwie, czy więcej części i każdą obsługuje inny zespół.
I część z nich jest nieujęta w zleceniu? :shock:
Capricorn pisze:Wówczas nawet na jednej powierzchni może być kilku niezależnych koordynatorów.
A nie sądzisz, że to wypacza sens powoływania koordynatora? Przecie w takiej sytuacji trzeba by powołać jeszcze jednego ("oberkoordnatora" ?) do koordynowania koordynatorów...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67192
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:A nie sądzisz, że to wypacza sens powoływania koordynatora?
Dlatego poprosiłem o wyjaśnienie, bo ja sobie tego nie wyobrażam jakoś.
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

O, to ja przy okazji spytam - kto jest u Was wyznaczany na koordynatora? Pracownik ZUL, pracownik LP (np. leśniczy), czy jeszcze ktoś trzeci?
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67192
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

U naz zwykle operator maszyny zrywającej. Jeśli zrywane są stosy i dłużyce to operator LKT.
dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

Kuna lesna pisze:No ja chyba mam .
Jeśli byś mógł podesłać na pw to będę wdzięczny.
dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

Capricorn pisze:A nie macie stosownej klauzuli na zleceniu, którą podpisuje zlecający, koordynator i zleceniobiorca?
Chodzi o podwykonastwo w Zul
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Skrzacik pisze:kto jest u Was wyznaczany na koordynatora? Pracownik ZUL, pracownik LP (np. leśniczy), czy jeszcze ktoś trzeci?
Szef ZUL-a, jeżeli nie ma go na powierzchni wyznacza zastępcę na czas swojej nieobecności. Zwykle jest to najbardziej doświadczony pracownik.

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dark09 pisze:Chodzi o podwykonastwo w Zul
Nie wiem, ja się na tym nie znam, ale co mnie (zleceniodawcę) obchodzi czy zleceniobiorca zatrudnia pracowników czy podwykonawców? A w związku z tym co mnie obchodzi czy oni między sobą maja koordynatora. Bo z mojej strony to ten koordynator nie jest zupełnie potrzebny...
Nie rozumiem dlaczego to LP (pracodawca, na którego terenie wykonują prace pracownicy zatrudnieni przez różnych pracodawców) musi robić coś więcej niż to wynika z art. 208 § 3 Kodeksu Pracy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2628
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

koordynator jest osoba zawiadamiajaca inne podmioty o zagrozeniach,w praktyce decydujaca czy dany podmiot na danej powierzchni moze pracowac nie narazajac sie na wypadek. Jezeli drewno zrywane jest na zrebie i przyjezdza samochod po drewno to moze znalezc sie w bezposrednim niebezpieczenstwie ,dlatego koordynator powinien go powiadomic czy w tej chwili moze tu ladowac.De fakto koordynatora wybiera sie wsrod wszystkich jacy sa na powierzchni po to aby wiedziec kto jest zarzadca balaganu i od niego uzyskac zgode na prace w danym miejscu.Dlatego sam wpis do zlecenia to troche za malo jezeli dojdzie do wypadku.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kuna lesna pisze:Jezeli drewno zrywane jest na zrebie i przyjezdza samochod po drewno to moze znalezc sie w bezposrednim niebezpieczenstwie ,dlatego koordynator powinien go powiadomic czy w tej chwili moze tu ladowac.
Samochód po drewno ma przyjeżdżać z tym, który drewno wydaje. Tak jest w przepisach. I to on ma obowiązek powiadomić kierowcę.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2628
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Piotrek leśniczy który pojawia się na zrębie może nie wiedzieć że zaraz znajdzie się w niebezpieczeństwie razem z samochodem wywozowym bo wywoził w tym dniu z innych pozycji . Koordynator musi być na miejscu i zatrzymać samochód który może się znaleźć w niebezpieczeństwie (np poderwane korzenie , zwisająca gałąź). Po wypadku prokurator jednym z pierwszych pytań osoby przebywające na powierzchni jest - kto jest koordynatorem .
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2628
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

dark09, podaj mi na PV adres to ci wyślę
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5606
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Kuna lesna, przepraszam ale coś mi nie pasi. Koordynator jest przypisany do "pozycji". dla mnie rzecz oczywista że daną pozycję wykonuje jeden ZUL (czy inny podmiot który wygrał przetarg) A ty robisz 2-3 zlecenia na jedną pozycję ? :|
koordynator jest od pozyskania bo takie podpisał zlecenie natomiast wywóz to nie jego temat bo nie ma takiej pozycji na zleceniu. A kogo wyznaczy ZUL na koordynatora to mi rybka choć najczęściej jest to człek ze sporym doświadczeniem i posłuchem.
inna sprawa że koordynator to nasza leśna fikcja -czy ktoś spotkał się z koordynatorem na budowie, a tam jest rozrzut specjalności i szeroki front :lol:
ODPOWIEDZ