warto otworzyc firme usług leśnych?

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105137
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Drwal1995, od lat tłumaczę i sugeruję dywersyfikację źródeł przychodów. Opieranie działalności tylko na usługach leśnych stawia bowiem ZUL-e od razu na straconej pozycji - zleceniodawca wie, że od jego oferty zależy być albo nie być większości firm usługowych. Gdyby taka firma miała inne źródła to zleceniodawca (PGL LP) musiał się liczyć z tym, że gdy będzie bardzo zaniżał oferowane środki to może pozostać bez jakichkolwiek wykonawców.
Ty chcesz wchodzić wyłącznie z usługami leśnymi, w dodatku tylko bardzo wąsko wyspecjalizowanymi. Ustawiasz się od początku na stanowisku z góry przegranym. "Wygryzą" cię te ZUL-e, które mogą oferować cały kompleks usług - od wycięcia do sadzenia i pielęgnacji,
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Tomix
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 20:48
Lokalizacja: ok. Częstochowy

Post autor: Tomix »

Dla tego ja jeszcze kminie zakup traka między innymi, albo jeszcze parę pomysłów mi po głowie chodzi które by mogły jakoś ze sobą współdziałać, np ciągnik może nie tylko posłużyć do zrywki, można zimą odśnieżać, albo w polu działać na usługach np. (oczywiscie z odpowiednim sprzętem) u mnie na odśnieżanie czy prace w polu z zastosowaniem maszyn branie jest, o tartaku przewoźnym już nie wspominając.. ;)
Pachołek Leśny.
Drwal1995
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: nekla

Post autor: Drwal1995 »

PIOTREK to jest oczywiste ze chce wykonywac sadzenia plantacji pielenglacje. zrywki transport drewna wykaszanie scinki itp :) a
Drwal1995
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: nekla

Post autor: Drwal1995 »

widze ze w naszym kraju to jeszcze trocha to nawet chocbym mial milion zloty to glupie ludzie postawia cie na przegranego :( . poprostu szkoda słow na nie ktore wypowiedzi :(
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170077
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To po prostu proza życia ... Póki się prawo nie zmieni, niestety tak będzie ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Tomix
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 20:48
Lokalizacja: ok. Częstochowy

Post autor: Tomix »

Prawo prawem, muszą zmienić się osoby które je wprowadzają i ustanawiają ;) Dopiero wtedy może coś się zmienić. ;)
Pachołek Leśny.
Drwal1995
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: nekla

Post autor: Drwal1995 »

wujku a tobie zal d**PE ściska bo koles Tomix widze ze pisze rzeczy z zycia wziete :) a ty mu cisniesz z powodu ze sie postawil ze powiedzial realna prawde?
Drwal1995
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: nekla

Post autor: Drwal1995 »

prawo zawsze zmienic sie da tylko ci do gory musza chciec :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105137
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Drwal1995 pisze:PIOTREK to jest oczywiste
Absolutnie z Twoich poprzednich postów nic takiego nie wynikało...
Tomix pisze:muszą zmienić się osoby które je wprowadzają i ustanawiają ;)
A na kogo głosowałeś? :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Drwal1995
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: nekla

Post autor: Drwal1995 »

na nie na ciebie piotrek bo ty glupoty gadasz :) na ten temat :)
moondriver
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3145
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: z Księżyca;)

Post autor: moondriver »

[hide]
Drwal1995 pisze:na nie na ciebie piotrek bo ty glupoty gadasz :) na ten temat :)

Więc i ja jakieś głupoty muszę "wcisnąć" w ten wątek!! :) :) Na "szybkiego" ... i od serca ! :)

Jako że jest szczególny świąteczny czas, wzięłam sobie Ciebie dzisiaj na przysłowiową "tapetę" . Wyjątek!! :) (Proszę Administrację o wyrozumiałość za ten spam). To takie świąteczne "bajanie" ,więc traktuj niejako z pewnym przymrużeniem oka! :) Tzn. kilka % na sto. :)

No więc jeśli chodzi o założenie własnej firmy, to dopiero około roku 2024. Do tego czasu bardziej wskazane jest "kompletowanie" potrzebnej wiedzy, doświadczenia, pracy, w celu zdobycia potrzebnych umiejętności (choć z pewnością jak na tak młody wiek już sporo możesz wiedzieć i potrafić). W latach 2019 – 2020 nie jest wskazane rozpoczynanie własnego biznesu. A w latach 2031 – 2032 również nie zaczynanie czegoś nowego.

Ważne jest by do roku 2023 nie wchodzić w żadne poważne konflikty, które mogły by utrudnić rozpoczęcie własnej działalności. Również po roku 2032 pohamować impulsywność (jeśli takowa się pojawi) oraz zalecana jest ostrożność przy podejmowaniu decyzji życiowych.
Po roku 2040 możesz zmienić zainteresowania, a nawet przekwalifikować się.
Następnie lata 2043 – 44 - również niewskazane rozpoczynanie czegoś nowego.

Jeśli nie będziesz miał nadmiernych żądań i nie będziesz zrażał do siebie ludzi, ... to powinno się udać :spoko: (mam tu na myśli działalność na własną rękę). No i jeszcze raz – działanie ostrożne.

;)

PS. Jeśli data urodzenia siem nie zgadza, to to, co powyżej to som głupoty w czystej postaci. :-p

Dziękuję za uwagę :P . Proszę nie kopiować celem umieszczania na widok publiczny! :lol: [/hide]

Pozdrawiam!! :)
Tomix
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 20:48
Lokalizacja: ok. Częstochowy

Post autor: Tomix »

W ostatnich wyborach tylko i wyłącznie na osoby które znam osobiście i które działają konkretnie na rzecz naszego społeczeństwa od dłuższego czasu ;) co do innych wyborów to nie chodzę bo niema takich ludzi na których Warto oddać swój głos a iść po to tylko aby być i pokazać się że było się, to nie w moim stylu.. poza tym nie oglądam telewizji już od dłuugiego czasu, a komputer w połączeniu z internetem służy mi tylko do przeglądania interesujących mnie ogłoszeń, forów internetowych i obecności na niektórych portalach społecznościowych oraz śledzenia osób które próbują walczyć z nieuczciwością w tym Kraju. Dlatego nawet nie wiem kto tam w chwili obecnej przy korycie siedzi...
Pachołek Leśny.
Drwal1995
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: nekla

Post autor: Drwal1995 »

no popaczcie panstwo ktos chce mi pojechac :( oj oj widze ze robi sie ciekawie :) oby tak dalej to zaczne wyciagac ciekawe i opinie o nawych firmach :)
Tomix
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 20:48
Lokalizacja: ok. Częstochowy

Post autor: Tomix »

To właśnie jest przykład na to jak się z młodych próbuje debili zrobić, wmawiając że nie kumaci są i nie potrafią pracować....



Tylko że Tutaj o.O.o. ----> PS. Jeśli data urodzenia siem nie zgadza, to to, co powyżej to som głupoty w czystej postaci. :-p <---- Gdzieś wkradł się błąd....
Pachołek Leśny.
Drwal1995
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: nekla

Post autor: Drwal1995 »

to jest polska wkoncu :) w polsec wszyskie dziadki myŚla Że młody sobie nie poradzi w lesie :) ale ty sie mylą bo stara gwardia sie kończy i nadchodzą młodzi a pewnie ich to boli ze wiekszość dziadków nie doczeka śmiesznej ręciny no to sie teraz buntują przeciwko młodym . ale ja im sie nie dam :) kto mnie z młodej gwardii popiera proszę o odpowiedz na posta :) MŁODZI GÓRA !!! :D :D :D
moondriver
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3145
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: z Księżyca;)

Post autor: moondriver »

Wujek Tułowice pisze:Żałuje, że zabrałem głos w tej (...) dyskusji
To samo mogę rzec. A podobno myślenie nie boli ... :roll:
Drwal1995
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: nekla

Post autor: Drwal1995 »

:?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105137
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wujek Tułowice, moondriver - coś mi się zdaje, żeśmy się (mimo lat doświadczenia) dali po prostu strollować jak nieopierzone kurczaczki. :lol: Ale to chyba wynik nadmiernego zaufania. Stale nam się zdaje, że każdy młody (?) człowiek gdy pyta to chce usłyszeć nasze rady...
Gdybym był adminem to cały ten wątek spuścił bym do szamba. A ponieważ nie mogę to tylko ignorki włączę. Co wam też radzę.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5610
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Piotrek pisze:Gdybym był adminem to cały ten wątek spuścił bym do szamba
... a i tak powstały kolejne, :(
kradną, kłusują, ......kolega znalazł dotację na 100 tys w googlach, a nie może znaleźć nr tel. na policję, że o innych specjalistycznych służbach nie wspomnę :|
armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

coż za dyskusja
ODPOWIEDZ