Kurs operatora żurawi leśnych

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

piter_181
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2013, 14:34
Lokalizacja: DTR

Post autor: piter_181 »

W lipcu tego roku robiłem uprawnienia HDS i prawo jazdy B+E więc informacje w miarę aktualne, a więc:
Kurs HDS w jednym z OSK we Wrocławiu, następnie egzamin przed UDT- uzyskałem "Zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi urządzeń transportu bliskiego II Ż" co pozwala mi na pracę przyczepą leśną z żurawiem(żuraw przenośny, bez ograniczeń tonażowych). Na egzaminie nie było żadnych dodatkowych pytań z "branży leśnej". Informacja ze strony internetowej OSK dotycząca warunków przyjęcia na kurs: "przynajmniej prawo jazdy kategorii C, w przypadku posiadania prawa jazdy B kursant ma możliwości otrzymania uprawnienia do obsługi żurawii typu HDS."
Parę dni temu zasłyszałem informację, że można zgłosić się do UDT, tam dostaje się materiały do nauki bądź listę zagadnień i można przystąpić do egzaminu bez uczestniczenia w kursie prowadzonym przez uprawnione ośrodki które wołają sobie około 700zł.
Odnośnie prawa jazdy to posiadając kategorię B+E możesz jeździć DOWOLNYM ciągnikiem rolniczym (ciągników rolniczych nie obowiązują ograniczenia tonażowe) z przyczepą/przyczepami.
ODPOWIEDZ