Praca za granicą

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KamilT
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 15 paź 2014, 19:38

Praca za granicą

Post autor: KamilT »

Witam wszystkich :)
Do tej pory pracowałem w lasach w Polsce, jednak teraz pewien Pan z Niemiec zaoferował mi do wykonania usługę w jego lesie w Niemczech. Lasu ma bardzo dużo i chciałby, żeby przyjechać i pracować. Prace miałbym pewną na dłuższy okres czasu(ponad rok). Jednak do tego celu musiałbym kupić forwardera i zatrudnić jeszcze kilka osób do pomocy. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy mogę pracować za granicą tak długi okres, mając DG założoną w Polsce?
2. Jeśli zatrudniłbym pracowników to czy mógłbym z nimi wyjechać i od razu pracować, czy trzeba jakiś okres przerobić w Polsce?
3. Czy wiecie może o jakichś dotacjach na sprzęt leśny? Ciężko będzie wyładować tyle pieniędzy na maszyne :)

Proszę o pomoc i pozdrawiam Kamil :)
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Mam nadzieję, że lektura tego artykułu da Ci odpowiedź na pytanie 1 i 2.
Co do pytania 3 ... zakup forwardera ... moim skromnym zdaniem uzyskanie dotacji jest procesem czasochłonnym. Stary PROW 2007-13 (program rozwoju obszarów wiejskich) już się kończy, a projekt nowego 2014-20 dopiero poszedł do KE.
Przeczytaj PW.
KamilT
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 15 paź 2014, 19:38

Post autor: KamilT »

W sprawie dotacji powiedziano mi, żeby sie kontaktować już w nowym roku. Pracował ktoś z was w niemieckich lasach? Kompletnie nie wiem jakie mniej więcej tam są stawki. Czy ktoś mógłby podać orientacyjne ceny?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170063
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nie dalej jak wczoraj, Dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu mówił, że jego absolwenci po zawodówce mają propozycje ok. 40 euro za metr sześcienny.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Sten pisze: mają propozycje ok. 40 euro za metr sześcienny.
A ile faktycznie zarabiają też mówił? Podobno obiecać nie grzech ...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170063
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

O tym nie mówił.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

KamilT pisze:1. Czy mogę pracować za granicą tak długi okres, mając DG założoną w Polsce?
Jeśłi będziesz tam wystawiał faktury to tak nie wchodzi praca etet
KamilT pisze:2. Jeśli zatrudniłbym pracowników to czy mógłbym z nimi wyjechać i od razu pracować, czy trzeba jakiś okres przerobić w Polsce?
Nie , i nie chodzi o okres , zalezy kogo zatrudnisz , jesli polaków to będą schody bo sa potrzebne pozwolenia, jesli szwabów to pójdziesz z torbami.
ogólnie uważam że ktoś chce Cie wpuścić nie w maliny a w pokrzywy
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Tomix
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 20:48
Lokalizacja: ok. Częstochowy

Post autor: Tomix »

Temat z Wrzesnia ale... ja pracowałem w Niemieckich Lasach i 40 euro jako dla pracownika po zawodówce bez doświadczenia to kompletna bzdura to po pierwsze :P.....
40 euro nawet nie ma firma za kubik pozyskania i zrywki :P to po drugie...
po trzecie to stawki we wschodniej częsci Niemiec (DDR) są już tak zaniżone że podwykonawcy pracują za 5 - w polocie do 8 euro za MP. we wczesnej Trzebieży
Gdzie są lepsze pieniadze nie powiem :P bo nie potrzeba kolejnego do zaniżania :P
ale przy dobrych warunkach mozna wyciągnąć 11 - 15 euro za dłużyce Tartaczną Świerkową wycinaną na 20 metry 20 centymetry.. i jakieś 17 - 20 ojro za kubik w Czyszczeniu z Pozyskaniem, dużo lepsze są pieniadze na Czyszczeniach bez, sadzeniach, koszeniach, pryskaniach i tak dalej bo płatne na godzine, ale żeee... nie brakuje idiotów to pokazują że to co robi Niemiec cały dzień to Polak potrafi ogarnać w dwie godziny i ceny też lecą, bo Niemcy się szybko uczą i dochodzą do wniosku że po co mają godziny dopisywać..

Gwoli pierwszego 40 ojro za M3 (kubik) <----- :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Okreslenia mi Brakuje :jupi:
Pachołek Leśny.
ODPOWIEDZ