Trak

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Trak

Post autor: Jenny »

Mam pytanie...czy może ktos z Was użytkuje trak TTS 700/35... czy jest sens zakupu do uzytku własnego na niewielkie przeroby, czy tez doinwestować i zakupic np cos z lekka używanego , w podobnej cenie ?

„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170036
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jenny, a nie taniej wyjdzie jak se deski kupisz? O sękach nie będę wspominał, bo to historia cała ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Własnei świezutko po zakupie ,,desek,, ;/ doszłam do wniosku, że pora chyba zakupic coś co pozwoli zrobić i mieć to co chcę...a nie jakiś chłam odpadowy... :x
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170036
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wiesz, ja wchodzę z założenia, że jak się człowiek chce napić piwa, to nie musi browaru kupować. To samo dotyczy desek ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
sosnowik
leśniczy
leśniczy
Posty: 665
Rejestracja: wtorek 25 lip 2006, 16:03

Post autor: sosnowik »

Jenny, a ile to cudo?
Jeśli na sztachety czy szalówkę do stodoły - na pewno super. A do innych rzeczy - i tak najważniejsze, jak będziesz suszyć.
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Tak średnio 6,5-7,5 tys..
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Pawell
początkujący
początkujący
Posty: 84
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 21:11
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Pawell »

Też planowałem zakup małego traka w podobnym celu. Zaprzyjaźniony tartacznik zwrócił mi uwagę na koszty obsługi maszyny.
- pracownik (jednej osobie trudno go obsłużyć)
- straty na materiale(to można ograniczyć wraz z doświadczeniem)
- miejsce (ja akurat mam)
- odpowiednie przyłącze prądu
- koszt ostrzenia i szrankowania pił (odpowiedni ich zapas)
Póki co zrezygnowałem z zakupu.
Koszt przetarcia metra drewna w tartaku to około 90 zł.
Obecnie zlecam robociznę tartakowi (robią mi właśnie podłogę i drewno na taras z mojego materiału) i nie wychodzi to tragicznie jeśli chodzi o koszty. Wiadomo, że robiąc wszystko samemu sporo się oszczędza, ale z drugiej strony tartak ma lepsze zaplecze maszyn, suszarnię itd.
Można przecierać w tartaku, a "dopieszczać" we własnym zakresie.
ODPOWIEDZ