kobieta prosi o radę

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

sympatyczna16
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:51

kobieta prosi o radę

Post autor: sympatyczna16 »

Witam,
nie wiem czy w dobrym dziale piszę, jeśli się pomyliłam przepraszam ale mam pytanie i jeśli mogę prosiłabym o odpowiedź.
Dzisiaj mój mąż był z pytaniem w sprawie pracy w tartaku i zaproponowano mu "posadę" rębacza drewna, niby praca jak każda inna wiadomo ale stawka już nie wiem...
Zaproponowano mu "okazyjną" cenę 9zł za porąbanie 1m3 drzewa typu buk... ile porąbie tyle zarobi i tu pada moje pytanie ponieważ dla mnie to mała kwota za tak duży wysiłek ale jestem kobietą być może się nie znam więc chcę poradzić się specjalistów:)
Jeśli ktoś wie coś na ten temat z góry dziękuję za odpowiedź:)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... a czym będzie rąbał i jakie długie i grube klocki? ... maszynowo czy ręcznie siekierą? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Musiałby rąbać ponad 1 m3 (może mp) na godzinę aby wyjść na minimalną 1680 zł.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... metr na godzinę, jeśli używa maszyny do łupania to nie jest tak źle ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
sympatyczna16
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:51

Post autor: sympatyczna16 »

Miałby rąbać normalnie siekierą po 8 godzin dziennie... Klocki nie wiem dokładnie ale facet wspominał coś o kominkach czyli chyba na drobno... tak mi się zdaje...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... no to ma przerąbane ... ale jeśli nie ma innego zajęcia to spróbować może ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
sympatyczna16
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:51

Post autor: sympatyczna16 »

tak też myślałam ale na rzeż go wysyłała nie będę :)
wolałam spytać fachowców w dziedzinie bo mi samej to się lekko absurdalne wydało...
sympatyczna16
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:51

Post autor: sympatyczna16 »

a tak z czystej kobiecej ciekawości ile byś osobiście zażyczył sobie za taką pracę albo ile mniej więcej powinien by zapłacić aby wyszedł na tym w miarę?
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... a to na umowę o pracę, czy "zlecenie z wolnej ręki"? ... to praca na akord ... fizyczna, dosyć ciężka i zdarzają się pieńki "niepokorne" ... nie wiem, nigdy nie płaciłem, ani nie rąbałem za pieniądze ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
sympatyczna16
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:51

Post autor: sympatyczna16 »

tzw. praca na czarno... noi wychodzi że akordówka bo płaci od każdego porąbanego m3 drzewa tak powiedział i jeszcze, że to okazja... ale jak tak patrze po forach to piszą, że za 20-30zł pracują inni...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... tyle bym zapłacił ... 20-25zł/mp ... ale nie potrzebuję :-) ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
sympatyczna16
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:51

Post autor: sympatyczna16 »

a szkoda hehe :) dziękuję za poradę ;)
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

Trzy lata temu jak miałem złamaną girę, szukałem kogoś do porąbania 5 m brzozy i olchy, drewno było pocięte na klocki, które miały być rąbane na 4 -6 kawałków , panowie "spod budki z piwem" o cenie na "flachę"- 20 zł za metr, nawet nie chcieli słuchać...
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
sympatyczna16
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:51

Post autor: sympatyczna16 »

to odpowiedź mnie zszokowała... no to widzę że ładnie facet wykorzystuje ludzi a co tu mówić o 9 zł? ręce opadają...
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3764
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

zawsze lepiej wyjść od drugiej strony:

Ile jest w stanie porąbać za 8 godzin pracy?
Ta wartość (w m3) to równowartość oczekiwanej dniówki - dzielimy na 8 i mamy wartość za godzinę.

W tym przypadku jeśli miałby rąbać krótkie (0,3-0,4 m dł) wałki świerkowe, sosnowe, osikowe (najłatwiejsza praca) z donoszeniem i układaniem, czy odrzucaniem drewna to wątpię by przeciętna dla 8 godzin wyszła większa niż 1,0 - 1,5 m3 na godzinę nawet najsprawniejszego drwala.

Ja na własne potrzeby rąbiąc takie drewno wymagam trochę ponad godzinę (1,2-1,3 h) na 1 m3... oczywiście przy drewnie krótkim i grubości do około 30 cm.

Brzozy, dębu, buka, grabu to już liczę razy dwa (nie dziwię się, że kioskarze nie chcą łupać za 20 zł/h - skoro pracując w stylu "masz złotówkę?/pożycz dwa złote" lekko wyciągną to samo w godzinę bez spoconych pleców).
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

9 złotych za metr, to czysty wyzysk. Więcej się zarobi zbierając puste flaszki, a i robota miła, łatwa i przyjemna. Odradź mężowi tą fuchę, bo szkoda jego zdrowia ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Sten pisze:czysty wyzysk
Nawet pracując łuparką to m3 drewna oznacza podniesienie, położenie na łuparce i odrzucenie co najmniej 800 kg.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
sympatyczna16
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:51

Post autor: sympatyczna16 »

na pewno go tam nie puszczę :) nie dość, że nie zarobi to jeszcze efekty pracy na pewno wyjdą a nie chcę by się zamęczył a nie było z tego pożytku będziemy szukać gdzie indziej :) dziękuję wszystkim za pomocne rady :)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... niech mąż zaproponuje swoją stawkę i poczeka na reakcję dobroczyńcy ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
sympatyczna16
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:51

Post autor: sympatyczna16 »

podejrzewam, że jeśli by mu zaśpiewał 20 zł za godzinę facet albo by go wyśmiał albo się wściekł :P ach Ci prywaciarze...
ODPOWIEDZ