Dla przyszłych leśników

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1pipi
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 mar 2005, 00:00
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Dla przyszłych leśników

Post autor: 1pipi »

Dzień dobry wszystkim chciałem się zwrócić o pomoc chcę złożyć papiery do PWSOŚ w Radomiu na kierunku „Ochrona przyrody i zasobów leśnych „ i nie wiem czy po skończeniu tej szkoły będę mógł pracować jako leśniczy . Czy to jest całkowicie inny kierunek .
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77864
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Leśniczym można zostać po jakimś czasie pracy, będąc w Służbie Leśnej, obecnie chyba tylko po ukończeniu Technikum Leśnego lub/i Wydzaiału Leśnego uczelni typu Akademia Rolnicza (Poznań lub Kraków) lub SGGW (Warszawa). Jak się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
1pipi
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 mar 2005, 00:00
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Post autor: 1pipi »

:) Już chodzę od 2 lat napalony na to żeby zostać leśniczym . Boję się że jak skończę te PWSOŚ (ochrona przyrody i zasobów leśnych) to nie będę mógł pracować nawet jako podleśniczy.


<POZDRAWIAM>
Awatar użytkownika
Wolf
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: środa 25 sie 2004, 00:00

Post autor: Wolf »

Sprawa wygląda tak. Lasy wybrały 6 techników leśnych i po ich ukonczeniu będzie można myśleć o pracy w lesie. Jeżeli chodzi o uczelnie wyższe to Lasy interesują tylko dyplomy po Krakowie, Warszawie i Poznaniu.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Czyli twarde warunki Lasy postawiły, wyraźnie widać, że chcą materiał wykształcony w określonej formie. A swoją drogą to ile obecnie mamy techników leśnych w ogóle?
Awatar użytkownika
1pipi
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 mar 2005, 00:00
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Post autor: 1pipi »

:cry: To w takim razie jak mi się uda ukończyć te studia w PWSOŚ na kierunku (ochrona przyrody i zasobów leśnych) to o jakie stanowisko pracy będę mógł się ubiegać :?:


POZDRAWIAM
__________________1pipi__________________
Awatar użytkownika
1pipi
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 mar 2005, 00:00
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Post autor: 1pipi »

Z tego co mi wiadomo to Technikum Leśne w Warcinie ,
Technikum Leśne w Bujnach, Zespół Szkół Leśnych w Goraju ,Technikum leśne w Tucholi ,
Technikum leśne w Białowieży ,Technikum Leśne w Zagnańsku ,Technikum Leśne w Rzepinie, Technikum Leśne w Starościnie
Wiem że bardzo dużo jest tego


POZDRAWIAM
__________________1pipi__________________
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77864
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

1pipi pisze::cry: To w takim razie jak mi się uda ukończyć te studia w PWSOŚ na kierunku (ochrona przyrody i zasobów leśnych) to o jakie stanowisko pracy będę mógł się ubiegać :?:
POZDRAWIAM
W firmie takiej jak Lasy Państwowe oczywiście, że będziesz mógł pracować, może nie koniecznie na takim stanowisku jak leśniczy, ale jest wiele innych stanowisk pracy. Leśniczy to stanowisko terenowe, jest on gospodarzem swojego leśnictwa, ale np. w takim nadleśnictwie pracuje tyle samo, może i więcej osób, które nie są leśniczymi, ale są leśnikami.
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77864
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Wolf pisze:Sprawa wygląda tak. Lasy wybrały 6 techników leśnych i po ich ukonczeniu będzie można myśleć o pracy w lesie. Jeżeli chodzi o uczelnie wyższe to Lasy interesują tylko dyplomy po Krakowie, Warszawie i Poznaniu.
A inne technika są wyłączone z tego dziwnego "programu"?
W czym są one gorsze?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
1pipi
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 mar 2005, 00:00
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Post autor: 1pipi »

Nie mam pojęcia w czym te inne technika są gorsze 8O To wszystko jakieś chore jest
__________________1pipi__________________
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

1pipi pisze:Z tego co mi wiadomo to Technikum Leśne w Warcinie ,
Technikum Leśne w Bujnach, Zespół Szkół Leśnych w Goraju ,Technikum leśne w Tucholi ,
Technikum leśne w Białowieży ,Technikum Leśne w Zagnańsku ,Technikum Leśne w Rzepinie, Technikum Leśne w Starościnie
Wiem że bardzo dużo jest tego
A technikum leśne w Lesku to co :P Miałem tam chodzić złożyłem papiery i dostałem się 8) ale zrezygnowałem bo to troche daleko :P
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
1pipi
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 mar 2005, 00:00
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Post autor: 1pipi »

A no faktycznie przeoczyłem 8O

Pozdrawiam
__________________1pipi__________________
Awatar użytkownika
Pazart
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Paranoja

Post autor: Pazart »

:? Nie rozumiem tej głupiej selekcji... tzn że jak ja ukończe Technikum Leśne w Miliczu to nie znajde pracy a z innego znajde :? paranoja......a tak poza tym to Techników Leśnych jest w Polsce 13 :)
Awatar użytkownika
1pipi
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 mar 2005, 00:00
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Post autor: 1pipi »

W ogóle jak chodzi o pracę w leśnictwie to bardzo ciężko jest znaleźć jaką kolwiek posadę i też się boję jak skończe szkołe że po prostu nie będzie miejsca dla mnie





POZDRAWIAM
__________________1pipi__________________
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Ale nie należy od razu rezygnować. Warto się uprzeć.
Awatar użytkownika
1pipi
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 mar 2005, 00:00
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Post autor: 1pipi »

Będę walczył do końca swoją przyszłość widzę tylko w LP mam nadzieje ze mi się uda
__________________1pipi__________________
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77864
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Wierzę, że Ci się uda. Trzymam kciuki ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
1pipi
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 mar 2005, 00:00
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Post autor: 1pipi »

:) :) :)
__________________1pipi__________________
Awatar użytkownika
G3d
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 15 mar 2005, 00:00
Lokalizacja: Z lasu.

Post autor: G3d »

Na sam poczatek witam wszystkich :) +1 na liczniku userow.

W tym roku robie mature po LO. Od zawsze uwielbialem przyrode, lasy zwierzeta, cale dziecinstwo spedzilem w lesie i na mazurach :) Od kilku lat niestety mieszkam w samym srodku Warszawy...
Od dawna planuje wrocic w jakies spokojniejsze miejsce. W miedzyczasie postanowilem ze byloby swietnie gdyby udalo sie powiazac moja przyszlosc z przyroda :) Poszukalem, pogmeralem i wychodzi mi, ze najlepsze bedzie cos w okolicach lesnictwa. Coprawda bardziej od drzewek i roslinnosci [co nie znaczy ze wogole mnie nie interesuja] interesuje mnie Polska fauna.
Macie jakas podpowiedz dla mnie ? Co powinienem studiowac ? Gdzie sie zakrecic?
Z tego co widze to najodpowiedniejsze bedzie SGGW - lesnictwo.
Oprocz tego dowiedzialem sie, ze dawny znajomym mojej mamy pracuje w Kampinosie - postaram sie jakos tam podczepic, pouczyc, poobserwowac.
Poradzcie, powiedzcie co i jak. Jeszcze jedno pytanie... edukacja to nie wszystko: czy w zawodach lesnych i lesnopodobnych jest praca ? Da sie wyzyc ? Ja tam akurat wymagania egzystencjonalne mam minimalne :P ale tak sie zastanawiam...
Dzieki za odpowiedzi :)
Pozdrawiam
G3d
Awatar użytkownika
1pipi
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 mar 2005, 00:00
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Post autor: 1pipi »

http://www.au.poznan.pl/rekrutacja/kierunkistudiow.html
Odwiedź tą stronę to kierunki w „AKADEMIA ROLNICZA im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu”
Startuje tam w tym roku co prawda mam małe szansę że się dostane ale jak nie to mam jeszcze papiery w prywatnej uczelni i spróbuje się później tam przenieść bo wiesz lepszy jest papier po państwowej uczelni


POZDRAWIAM
__________________1pipi__________________
ODPOWIEDZ