;/ ;/ ;/ ;/

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

borodziej pisze:Z nauką jest inaczej niż z dziewczynami - sama nie przyjdzie
Czyżby człowiek sie musiał czasami odganiac?? :wink:
Polasik pisze:Zazdroszcze wam:) wy już robicie to co chcieliście robić:) ja żyje w niepewności . . wiem że trzeba wierzyć w siebie ale nie zawsze to łatwe . . .
Za 2-3 lata bedziesz siedział "na tej samej ławce co my" i tak samo patrzył na świat
Polasik pisze:naprawde wolalbym być pewny
Pewności nigdy za wiele ;/ Własnie okres największej pewności powoli dobiega konca(mi również) z tego co obserwuję i tak już chyba w zyciu zostaje. Nawet jak jestes na studiach to jaka masz gwarancje,ze skonczysz?? Jak bedziesz miał stała umowe, to pewnym nalezy bycjak ci zwolnic moga w kazdym momencie?? Po maturce to tak szybko pryska... :cry:
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

mavericksn pisze:Za 2-3 lata bedziesz siedział "na tej samej ławce co my" i tak samo patrzył na świat
Widzisz - im człowiek starszy, tym ma mniej pewności. W Polsce to nawet rencista czy emeryt nie ma pewności - podniosą w tym roku świadczenia, czy nie? A jak podniosą - to o 6,50 czy o 9,20? :cry: :lol:
Najwięcej pewności w sobie miałem IIa klasie wieku :lol: No bo cóż było do starcenia? Wszystko do zyskania! A teraz wprost odwrotnie proporcjonalnie 8)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

borodziej pisze:Najwięcej pewności w sobie miałem IIa klasie wieku No bo cóż było do starcenia? Wszystko do zyskania! A teraz wprost odwrotnie proporcjonalnie
Takie jest życie. trzeba z wiekiem chyba na to sie godzic :cry:
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Polasik
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 10 wrz 2006, 20:12

Post autor: Polasik »

a kiedy człowiek nie jest pewny, to pozostaje mieć nadzieje :) no więc mam :) i niech mnie życie nie zawiedzie :P
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Polasik pisze: niech mnie życie nie zawiedzie
Oby. Trzeba szybko brnąć i być upartym :]
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Polasik
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 10 wrz 2006, 20:12

Post autor: Polasik »

:) podnosicie mnie na duchuu :P dzieki ;]


ponawiam pytanie o jakąś stronę z galeriami np terenówek ;] jakąś strone studentów leśnictwa z Poznania ;]

A mavericksn , ty jestes z kujawsko pomorskiego - wiesz gdzie jest mąkowarsko? ;]
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Z mojej strony powiem,ze nie słyszałem o takiej stronce. Tylko o tej z Krakowa.
A MĄkowarsko nie wiem gdzie jest.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Polasik pisze:i niech mnie życie nie zawiedzie
Życie może zawieźć, Forum - NIGDY :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Polasik
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 10 wrz 2006, 20:12

Post autor: Polasik »

a są na gospodarce leśnej AR Poznań ćwiczenia terenowe z obrączkowania ptaków ? ;]
Sobeusz
początkujący
początkujący
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 21 maja 2006, 18:32
Lokalizacja: B-wo

Post autor: Sobeusz »

Jutro koło z chemi hehe a ja z liceum nic nie pamietam i sie nie martwie nawet heheh :D
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Nie ma co ja pierwsze koło poprawiałem :lol:
Nie ma takiego zajęci i przedmiotu jak obrączkowanie ptaków. Tym zajmują sie wykwalifikowane osoby.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Sobeusz
początkujący
początkujący
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 21 maja 2006, 18:32
Lokalizacja: B-wo

Post autor: Sobeusz »

Ja tez poprawiłem na 3,5 :D i sie ciesze ale w najblizszy poniedziałek drugie koło z chemi :D
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Zgłoś się do Biura Obrączkowania Zakładu Ornitologii PAN, wszystko znajdzieszna stronie albo na ulotkach,które wysyłają na życzenie.
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Kasia pisze:Zgłoś się do Biura Obrączkowania Zakładu Ornitologii PAN
w Górkach Wschodnich - Zakład Ornitologii PAN/ Krajowa Centrala Obrączkowania Ptaków
http://www.stornit.gda.pl/start.html
Można też przy okazji zajrzeć na strony PTZool (Polskiego Towarzystwa Zoologicznego - sekcję ornitologiczną) http://www.biol.uni.wroc.pl/komfaun/pl/00_tresc.htm
albo OTOP (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków)
http://www.otop.org.pl/
Awatar użytkownika
Melolontha
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: piątek 27 paź 2006, 18:55
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Melolontha »

osobiscie wydaje mi sie ze dostac sie na studia nie jest az tak zle, przejsc pierwszy rok to formalnosc ale jak zaczna sie przedmioty zawodowe to juz nawet nie zalezy czy dobrze sie przygotujesz czy nie. trzeba miec szczescie i pisac co sie wie, bez sciemniania bo tego prof.nie lubia ale to wszystko przed toba! zdaj mature jak najlepiej a pozniej zycze tobie abys sie dostal!

dostac sie to jedno ale utrzymac to drugie! chociazx znam tajkie przyklady ktore skonczyly z tytulem mgr inz. ze kazdy juz wtedy powinien dac sobie rade!
"to możliwość spełnienia marzeń sprawia że życie jest tak fascynujące..."
Awatar użytkownika
Polasik
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 10 wrz 2006, 20:12

Post autor: Polasik »

ehh;] krok po kroku zrobie wszystko żeby zdać dobrze mature, utrzymać się na studiach i ładnie wszystko pozdawać ;] ;] ;]
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

No, kolego Polasik, już lepiej gadacie, duuużo lepiej.Pewnie że zdasz, utrzymasz się na studiach i skończysz je elegancko.A dlaczego miałoby tak nie być? :D
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

No własnie, "lepiej gadaćie" :]
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
ODPOWIEDZ