Polskie gleby potrzebują pomocy!!!

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Polskie gleby potrzebują pomocy!!!

Post autor: 11 »

"Polskie gleby, w porównaniu z glebami Afryki lub Australii, są młode. Okres ich tworzenia rozpoczął się dopiero 14-10 tysięcy lat temu, w momencie ustąpienia lodowca - mówi dr hab. Teresa Kozanecka z Katedry Nauk o Środowisku Glebowym warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. "Gleba to nieodłączny element naszego środowiska. Jest miejscem życia roślin i ludzi. Jeśli chcemy mieć zdrową żywność, podziwiać piękne krajobrazy i mieć gdzie wypoczywać, nie możemy zapominać o glebie i jej znaczeniu" - podkreśla."...
http://www.lasypolskie.pl/modules.php?n ... le&sid=573
Awatar użytkownika
czklott
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1026
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: czklott »

Może to i lepiej, że nasza gleba jest taka młoda. Bo stara przypomina Saharę w Afryce ...

Pzdr
Czeslaw
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

Napisałbym coś sensownego i może nawet przyłączył bym sie do jakiejś dyskusji ale jeszcze nie za dużo wiem o glebie. Gleboznastwo i ochronę gleb bedę miał chyba dopiero za rok :P
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

Napisałbym coś sensownego i może nawet przyłączył bym sie do jakiejś dyskusji ale jeszcze nie za dużo wiem o glebie. Gleboznastwo i ochronę gleb bedę miał chyba dopiero za rok :P
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Ja tam mam tytuł zaledwie magistra, i to politologii, a nie nauk o ziemi, ale to, o czym napisała pani z habilitacją, wiem od dawna.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77689
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

To, że gleba w Polsce (poza regionami zdewastowanymi) jest świeża, młoda i zdrowa, wiemy wszyscy i tego właśnie boją się producenci żywności w Europie zachodniej ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ