Harvester obsługa

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
niuniek992
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2013, 15:27

Harvester obsługa

Post autor: niuniek992 »

Witam, potrzebowałbym informacji dotyczących sterowania harvestera, gdyż mam możliwość pracy na Timberjack harvester lecz nie wiem jak nim sterować. Prosiłbym o opisanie (najlepiej na jakimś zdjęciu gdzie wszystko widać) który dżojstik za co odpowiada i przyciski do czego służą.

Za odpowiedzi bardzo dziękuję

PS. jeśli jest już taki temat to przepraszam za dublowanie i proszę o wstawienie linku do niego, mam bardzo mało czasu na użytkowanie internetu z powodu obecnej wielogodzinnej pracy i obowiązków rodzinnych.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170036
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wiesz najlepiej to udać się na kurs. Z filmu z YT wiele się nie nauczysz.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Byłby to zresztą pierwszy przypadek nauki na odległość (e-lerningu?) w takiej dziedzinie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

niuniek992
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2013, 15:27

Post autor: niuniek992 »

Odpowiednie uprawnienia mam lecz nie miałem styczności z takową maszyną, potrzebuje wiedzieć jak poruszać głowicą i resztą czyli obsługa dżojstików, innymi mówiąc to co zaowocuje ruch dżojstikiem w daną stronę.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170036
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Napisz do producenta, może Ci podeśle. choć pewnie nie po polsku.
Ogólny widok wnętrza kabiny znajdziesz choćby tu:
http://www.mascus.com/images/atts/ff16a ... ametry.pdf
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Nie wiem czy śmiać się czy płakać :(
Ktoś chce cię wsadzić na taka maszyne a ty starasz się dowiedzieć jak kierować żurawiem itp.
Koleś musi mieć sporo pieniędzy :D
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

Wszystko zależby od tego jak kto zaprogramował przyciski. Dopóki sie nie naciśnie nigdy nie sie dowie, chyba że osoba co programowala opisała gdzies na karteczce. tak jak u mnie : Obrazek
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jeśli znasz dokładnie typ i model tego harwestera to może w sieci znajdziesz instrukcję użytkownika (user manual), choć wątpię - to gruba księga i w sieciowych księgarniach kosztuje ok. 400$...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kornik1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 15:09
Lokalizacja: z bażin

Post autor: kornik1 »

Cześć

Nauczenie się obsługi harwestera przez internet brzmi trochę jak jakiś żart :)

Niemniej jednak podstawowa zasada działania żurawia-dżojstkików jest podobna do działania żurawia w przyczepie zrywkowej. Jeśli masz to dobrze opanowane to tak na dobrą sprawę zostaje ci tylko wprowadzenie sortymentów w maszynie oraz ich odpowiednie zaprogramowanie pod przyciski oraz PRACA, PRACA i JESZCZE RAZ PRACA :)

Pozdrawiam
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

kornik1 pisze:Niemniej jednak podstawowa zasada działania żurawia-dżojstkików jest podobna do działania żurawia w przyczepie zrywkowe
hmm... pozwole sobie rozwinąc troche i zaprzeczyć. w przyczepie zrywkowej masz podejścia hydrauliczne przy drążkach którymi pracujesz przód tył, natomiat w harweterze wszystko działa na zasadzie elektrozaworow a dżojstiki nie pracują wyłącznie przód tył a praca ich jest ruchem nawet okrężnym. wszystko odbywa sie na zasadzie on mocniej odchylisz dzojstik tym szybciej pracuje żuraw. jeżeli sie myle proszę mnie poprawić.
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
kornik1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 15:09
Lokalizacja: z bażin

Post autor: kornik1 »

Do mojzyq

Oczywiście masz rację. Tak odbywa się to w tych najprostszych przyczepach.
Ja miałem na myśli przyczepy bardziej zaawansowane ze sterowaniem z kabiny ciągnika, które jest podobne do forwardera. Nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie.

Pozdrawiam
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

pomyliłem tematy :/
ODPOWIEDZ