megaprzygoda czyli o spaniu w lesie

O miejscach, które zwiedziliście, o których chcecie opowiedzieć...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Post autor: luscinia »

Jedno spotkanie było u mnie w szkole, drugie w OD ZPFP - informacja o tym spotkaniu była na ich stronie.
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Luscinia opublikowała już materiały ze spotkania z Mazeno, możemy poczytać jak było :)

Spotkanie z Tadeuszem „Mazeno” Dzięgielewskim >>>

"Mazeno" - sylwetka >>>
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1889
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Post autor: buba »

Argon pisze:Dlaczego nie było informacji o spotkaniu z Mazeno? (chyba , że nie jestem w pełni zorientowany, to proszę o poprawienie). Ciekawy człowiek wart jest przejechania tych kilkuset kilometrów
albo niecalych trzydziestu.... ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

RR pisze:Luscinia opublikowała już materiały ze spotkania z Mazeno
A wśród nich mały ale prześmieszny błąd:
... góry – nawet blisko 5000 km n.p.m. ...
:)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Piotrek pisze:A wśród nich mały ale prześmieszny błąd:
Chochlik się wkradł :wink: Wiadomo o co chodzi :wink:
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Piotrek pisze:A wśród nich mały ale prześmieszny błąd:Cytat:
... góry – nawet blisko 5000 km n.p.m. ...
Kiedyś w Łebie w przyplażowy barze reklamowano piwo serwowane w dawkach "0,33 ml" :D
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

ekonomicznie...
Głos laika na Twoim forum!
Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Post autor: luscinia »

Piotrek pisze:A wśród nich mały ale prześmieszny błąd:
Cytat:
... góry – nawet blisko 5000 km n.p.m. ...
oczywiście, że literówka

byłoby mi miło, gdyś napisał mi na pw lub maila. Wcześniej bym poprawiła ten błąd.
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

luscinia pisze:byłoby mi miło, gdyś napisał mi na pw lub maila
Przecie to nie złośliwie wyciągnąłem. Rozbawił mnie po prostu.
Ale jeśli zabolało to przepraszam. Gdy się spotkamy masz prawo mnie publicznie obsobaczyć :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33808
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Piotrek pisze:masz prawo mnie publicznie obsobaczyć
... i odrobaczyć. :]
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Post autor: luscinia »

Piotrze, nie podejrzewa, Cię o złośliwość :) ani nie zabodło, bo niby dlaczego.
Jesteś uważnym czytelnikiem. Jeżeli sprawiło to radość to ja mogę częściej takie chochliki serwować. Uśmiechu nigdy za dużo. Wiesz, że ja zauważyłabym to dopiero za kilka dni, albo jeszcze później, więc jestem wdzięczna, że nie wisiało to zbyt długo i nikt nie dodejrzewa Mazeno o takie ekstrawagancje :lol:
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
mazeno

Post autor: mazeno »

poniewaz troche jestem zarobiony ostatnio (w takich czasach to rzeklbym - na szczescie), to chwilowo mam przestoj w opowiesciach dziwnej tresci, ale nic nie bojta - niedlugo znow wroce was dalej straszyc, wnerwiac i zanudzac Obrazek

krotko tylko odpowiem na niektore uwagi:

buba:
> hęęęę??? nie wiem czemu zawsze myslalam ze ty jestes wrogiem wszelkich dobrych trunkow?
a kto powiedzial, ze jestem wrogiem? od 3,5 roku nie mialem kropli c2h5oh w ustach. wczesniej i owszem, nie zalowalem sobie, a grzane winko na gwozdziach przed kominkiem to same delicje. lubic a nie uzywac to roznica ;)

> a nie masz wrazenia ze wystarczy wyjechac lekko na wschod i nagle czyna byc prawie wszystko wolno?
nie mam wrazenia - jestem pewien. z jedna uwaga: dopoki jestesmy goscmi to nam wolno, gdy zaczniemy byc miejscowymi, bajka przestaje byc tak piekna. oczywiscie nie dotyczy to palenia ognisk czy spania po rowach, ale podatkow, wladzy i telewizji juz niestety tak. jurta z telewizorem czy anteny na dachach lepianiek to standard. najlepszym przykladem jest historia jednego polskiego wojownika (nie pamietam teraz czy w afganistanie czy w czeczeni) walczacego z ruskimi. dopoki byl chrzescijaninem walczacym ramie w ramie z miejscowymi, byl szanowany, uznany niemal za swietego. gdy osiadl i przyjal islam wszystko nagle sie odwrocilo - zostal zwyklym miejscowym, w dodatku ciezej mu bylo znalezc robote, bo niewiele mial, a poza tym jako przechrzta stal nisko w miejscowej hierarchii.

tereska:
> Pozdrawiamy z Mazeno z Wrocławia.
wielkie dzieki za goscine. jajecznica z ...nastu jajek i wszedobylskie krasnoludki beda mi sie snily po nocach Obrazek i jeszcze ksiazke fajna dostalem.
jedno "ale": nie trawie slowa "ekstremalny", zbyt egzaltowane (slyszalem juz okreslenia "ekstremalna wyprawa samochodowa na mazury"). jak mowi jeden kumpel: "brytyjczycy zorganizowali ekstremalna wyprawe na wschod. ich lider dotarl najdalej - do bydgoszczy" Obrazek
a serio: ekstremalne (po naszemu: skrajne) sa warunki, w ktorych zyja te dzieciaki na saharze czy inne w tienszanie. my zawsze mozemy stamtad uciec do cieplej cywilizacji, oni nie. chociaz z drugiej strony oni sa przyzwyczajeni od malego.

zazdrosniki:
> zazdraszczam jak diabli
> i ja
> nie ma sprawiedliwości na świecie
> ja również

:P

piotrek i tereska:
> góry – nawet blisko 5000 km n.p.m.
> nikt nie dodejrzewa Mazeno o takie ekstrawagancje
eee tam, zaraz ekstrawagancje.
najblizej tej wysokosci jest olympus mons, choc to i tak nie ten rzad wielkosci - tam grawitacja mniejsza, wiec latwiej ;)
ale tym tkneliscie mojej czulej struny - mam jedno marzenie, ktorego raczej nigdy nie zrealizuje (ze wzgledu na koszty). zobaczyc wschod ksiezyca nad ziemia z orbity... widzialem juz raz na genialnie zrobionym filmie (apollo 13), ale chcialbym na zywo.

dobra, lece.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33808
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

mazeno pisze:zobaczyc wschod ksiezyca nad ziemia z orbity... widzialem juz raz na genialnie zrobionym filmie (apollo 13), ale chcialbym na zywo.
mazeno pisze:dobra, lece.
:shock: W kosmos??? :shock:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
mazeno

Post autor: mazeno »

ty mi tu nie kosmosuj, ino za macedonie sie bier.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33808
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

:( no taa... A przede mną jeszcze Timisoara i cała Serbia... :?
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

mazeno pisze:mam jedno marzenie, ktorego raczej nigdy nie zrealizuje (ze wzgledu na koszty). zobaczyc wschod ksiezyca nad ziemia z orbity... widzialem juz raz na genialnie zrobionym filmie (apollo 13), ale chcialbym na zywo.
Osobiście mam wrażenie, że te prawdziwe marzenia nigdy się nie spełniają...
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1889
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Post autor: buba »

mazeno pisze: > a nie masz wrazenia ze wystarczy wyjechac lekko na wschod i nagle czyna byc prawie wszystko wolno?
nie mam wrazenia - jestem pewien. z jedna uwaga: dopoki jestesmy goscmi to nam wolno, gdy zaczniemy byc miejscowymi, bajka przestaje byc tak piekna. oczywiscie nie dotyczy to palenia ognisk czy spania po rowach, ale podatkow, wladzy i telewizji juz niestety tak. jurta z telewizorem czy anteny na dachach lepianiek to standard..
Zapewne miejscowi maja przekichane w wielu aspektach, nigdzie raju nie ma..zadej sobie z tego sprawe.. Wladza wszedzie jest do d... Mam wrazenie ze wiekszosc plusow ktore sa na wschodzie wynikaja nie z tego ze ludzie tam sa lepsi, ale ze wiele spraw jest olewanych, niedopatrzonych, brakuje kasy na zagospodarowywanie i kontrole i nie ma tysiecy "standardow made in UE"..

Ale z perspektywy turysty to tam jest wedrowniczy raj! :D Przynajmniej z moim podejsciem do wedrowki!
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1889
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Post autor: buba »

mazeno pisze:najlepszym przykladem jest historia jednego polskiego wojownika (nie pamietam teraz czy w afganistanie czy w czeczeni) walczacego z ruskimi. dopoki byl chrzescijaninem walczacym ramie w ramie z miejscowymi, byl szanowany, uznany niemal za swietego. gdy osiadl i przyjal islam wszystko nagle sie odwrocilo - zostal zwyklym miejscowym, w dodatku ciezej mu bylo znalezc robote, bo niewiele mial, a poza tym jako przechrzta stal nisko w miejscowej hierarchii.
Ciekawa historia! o tym gosciu nie slyszalam. Gdzie tych Polakow nie wywieje!
Czytalam tylko kiedys gdzies o Polaku co walczyl w Abchazji w latach 90tych, chyba po abchaskiej stronie, mial na imie Janusz i byl gdzies z okolicy Suchej Beskidzkiej.. Ale chyba zginal wiec nie mogl sprawdzic na ile by go przyjeli do lokalnej spolecznosci
mazeno pisze:ale tym tkneliscie mojej czulej struny - mam jedno marzenie, ktorego raczej nigdy nie zrealizuje (ze wzgledu na koszty). zobaczyc wschod ksiezyca nad ziemia z orbity... widzialem juz raz na genialnie zrobionym filmie (apollo 13), ale chcialbym na zywo.
RR pisze: Osobiście mam wrażenie, że te prawdziwe marzenia nigdy się nie spełniają...
ja to mam przyziemniejsze marzenia- chcialabym "tylko" zajrzec do jakiegos wulkany na Kamczatce... :roll: Ale pewnie tez sie nie spelni :(
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

buba pisze:Mam wrazenie ze wiekszosc plusow ktore sa na wschodzie wynikaja nie z tego ze ludzie tam sa lepsi, ale ze wiele spraw jest olewanych, niedopatrzonych, brakuje kasy na zagospodarowywanie i kontrole i nie ma tysiecy "standardow made in UE"
Mnie się wydaje, że im dalej na wschód:
  1. tym mniej ludzi na km²
  2. bardziej leniwi urzędnicy
Ot i cała "tajemnica wiary" :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

mazeno

Post autor: mazeno »

> Mnie się wydaje, że im dalej na wschód:
> a. tym mniej ludzi na km²

powiedz to hindusom... ;P
ODPOWIEDZ