Wózki do dłużycy

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kacper232
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: sobota 22 cze 2013, 17:07
Lokalizacja: Kobieta

Wózki do dłużycy

Post autor: kacper232 »

Witam Ostatnio się dowiedziałem że panowie niebiescy w poznańskim zabierają dowody rejestracyjne samochodom z zabudowom do lasu chodzi mi konkretnie o wózki do przewozu dłużycy leśnej (Ciężarówka z przyczepą składaną i dzwig) :evil: Czy panowie policjanci mogą zabierać dowody? Ktoś już może się zetknął z tą sytuacja i by mi to objaśnił.Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... a z jakiego powodu? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
kacper232
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: sobota 22 cze 2013, 17:07
Lokalizacja: Kobieta

Post autor: kacper232 »

Z takiego powodu iż wózek nie jest na stałe zespolony z samochodem i "podobno" zabierają dowody i trzeba będzie zmienić na przyczepy z dyszlem :S
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170021
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Po całej Polsce od lat jeżdżą takie zestawy i nie słyszałem, coby były z tym problemy. Ba często widzi się wózek na "pace" auta, jak jedzie na pusto. To pytanie bardziej do "krokodylków", jak oni taki zestaw traktują.
Zdaje się, że ostatnie zestawy "dyszlowe" to były rodzime Stary, a wcześniej Pragi, jak mnie pamięć nie myli.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nie ma podstawy prawnej. Jeżeli auto ma dowód rejestracyjny to jest dopuszczone do ruchu.
Prędzej uwierzę w zatrzymanie dowodu z powodu braku badań technicznych (nieważny dowód lub brak świadectwa na żuraw) albo złego stanu technicznego wózka/pojazdu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Dowody są zabierane zarówno przez policję jak i inspekcję od jesieni zeszłego roku. Co ciekawe nie wszędzie. Podstawą jest brak połączenia z wózkiem, a drewno tym połączeniem nie jest.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kolorowe kredki pisze:Podstawą jest brak połączenia z wózkiem
Wózek połączony jest liną. Gdzie jest przepis mówiący o tym, że połączenie ma być wyłącznie sztywne?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

iwanow
leśniczy
leśniczy
Posty: 928
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 15:14
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: iwanow »

Nie – lina nie jest połączeniem! Połączenie ma być atestowanym zaczepem, a drewno atestowane nie jest. Niestety to kolejne wygłupy naszych urzędników. Jedni legalizują wózki za pomocą DR i homologacji, a inni to kwestionują, bijąc w przedsiębiorców.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5596
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Sten pisze:Zdaje się, że ostatnie zestawy "dyszlowe" to były rodzime Stary, a wcześniej Pragi, jak mnie pamięć nie myli.
ależ skąd, poruszają sie w naszej okolicy, Tatry, MANy, i coś jeszcze "na rozworze", a także zestawy z naczepą o regulowanych odstępach kłonic. Jednak odnoszę wrażenie,że lada rok wszystko (no prawie) będzie cięte w kłody i stos
a w sprawie dowodów - nadgorliwośćgorsza od........... :evil:
ODPOWIEDZ