Kosiarka spalinowa

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Kosiarka spalinowa

Post autor: Jenny »

Z racji, że moja stara kosiareczka z kabelkami(ile razy mnie ,,pizgło prondem,, nie powiem :x ) juz nadaje sie tylko w odstawkę...postanowiłam dokonać nowego zakupu...
Na co sie zdecydowac, majac ograniczone fundusze, a cheć coby sluzyła przez lata..i za moco nie inwestowac w naprawy , nie pchać na siłę i zakupow nie gubić przy takiej co wyrywa jak dzika...(kumpel , twardziel , siłacz...cchaił pokazć co potrafi przy pewenj samobiezneij...wracając z zakupów dokonał demonstracji... w roli glownej...zakupy paszły w trawe, torbe wcieło, a sam wyłozył sie jak dlugi... parła w pierod jak oszalała...jakiś tam drucik za mocno przycynglił...

Także koleżanki i koledzy liczę na Wasze wsparcie..polecajcie... :)

Używkę markową czy nówkę posledniej jakości... a moze istnieje coś o czym nie wiem... :roll:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170037
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wszystko zależy od tego ile masz do koszenia. Jak niespecjalnie dużo, to kosiarkę spalinową z koszem na trawę można trafić już za ok. 5 stówek. Wejdź na porównywarki cen w necie i znajdź taką, jaka Cię zadowoli zarówno finansowo, jak i wydajnościowo.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Finanse to wiem jakie mnie moga zadowolić...ale teraz kwestia utrzymania... na ogół badziewia nie kupujemy...wolimy uzytkowane ,a jednak coś warte.
Ma slużyć ,,latami,, -dostępność cześci, koszt ekspolatacji, no i nawazneijsze...cobym to ja dala rady wodzić ja po zakamarkach... za dużo tego nie ma...ale dzionek kilkugodzinny zejdzie jak nic... ;/
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Pilum
leśniczy
leśniczy
Posty: 638
Rejestracja: niedziela 02 cze 2013, 20:56
Lokalizacja: Outremer

Post autor: Pilum »

Sten pisze:Wszystko zależy od tego ile masz do koszenia. Jak niespecjalnie dużo, to kosiarkę spalinową z koszem na trawę można trafić już za ok. 5 stówek.
Dokładnie tak.Nie musi być to przecież kosiarka Vikinga czy Husqvarny...
Ja osobiście posiadam kosiarkę firmy NAC i wykaszam nią działkę o powierzchnii ok.30 arów.
Nie jest to drogi sprzęt, a spisuje się w stopniu zadowalającym :)
[...mod...]
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Wiem, że moja kosiarka musi mieć minimum ..5 KM... :P
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Pilum
leśniczy
leśniczy
Posty: 638
Rejestracja: niedziela 02 cze 2013, 20:56
Lokalizacja: Outremer

Post autor: Pilum »

Moja ma 4 KM i to mi w zupełności wystarczy :)
PS.Przy wysokich chabaziach polecam kosę spalinową :mg:
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Kosę posiadamy-
[... H 323R-II ...]


-potrzebna mi kosiarka na trawniczki dookoła chaty... :P
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5603
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

na lata........ tylko z silnikem Brigs&Stratton, i pamiętaj mała moc =mały nóż
Awatar użytkownika
Pilum
leśniczy
leśniczy
Posty: 638
Rejestracja: niedziela 02 cze 2013, 20:56
Lokalizacja: Outremer

Post autor: Pilum »

Blues Brothers pisze:na lata........ tylko z silnikem Brigs&Stratton
...lub Hondy :mg:
Chociaż silnik NAC POWER OHV (górnozaworowy, czterosuwowy) w jaki wyposażona jest moja kośiarka również daje radę :)
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

...lub Hondy :mg:
:beer: :jupi: Moja stiga z silnikiem hondy wytrzymuje moją radosną twórczość w temacie koszenia ( np betonowe bloki :shock: ) i prędkość 4 km/h jest w sam raz dla starszej pani :oops:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Pilum
leśniczy
leśniczy
Posty: 638
Rejestracja: niedziela 02 cze 2013, 20:56
Lokalizacja: Outremer

Post autor: Pilum »

Jak widać do starszych pań przywiązują się nawet kośiarki :wink: :cool2:
PS.Ładny husky pani Magdo :)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Proszę się trzymać tematu kosiarek spalinowych.
Dyskusje na tematy psów prowadzimy tu:

http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php ... &start=440
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

Staram się stosować, przy wyborze sprzętu o którym niewiele wiem, zasadę "najtańsze z profesjonalnych". Przedziały cenowe i sprzedawca nakreślają podział. Zasada sprawdza się od 25-ciu lat w przypadku sprzętu koszącego, wiercącego itp.
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
gajownik
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: środa 25 lip 2012, 15:24
Lokalizacja: Polska, Austria

Post autor: gajownik »

Dzisiaj wybór kosiarek i podkosiarek jest ogromny. Na mały ogród wystarczy podkosiarka, spalinowe są dobre,ale nie na każdy koszony teren. Dobre są takie jak ma Janusz Józefowicz w swojej posiadłości w Jajkowicach,z tym, że on ma do koszenia ogromny teren. Ale podczas takiego koszenia odczuwa się samą przyjemność. ...sie siedzi i sie kosi ;)..prawie samo. Pozdrawiam.
Kto pyta, nie błądzi
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

To jest koniec..niema nic...jednym slowem kosiareczka rozsypła sie... :? atrawa rosnie...

Co powiecie na ten temat-

B&S 675 NAPĘD 6.0 KM

-moze być czy nie?
Wiecej kasy nie mam zamiar wydać... ;/
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67168
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

O jakości nie napiszę, bo nie znam, moc całkiem przyzwoita, ale najfajniejsze jest to, że ona ma pojemniczek na "napoje chłodzące" :shock: Coś pięknego, o ile ma amortyzatory, bo piwa rozlewać nie lubię. Po mojemu piękna sprawa. :beer:
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

:lol: :lol: :lol:
Moi ,,faceci,, domowi to samo rzekli... te pojemniczki to napewno na piwko... :D
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nie sugerował bym się pojemniczkami ale raczej kupił coś z systemem czyszczenia wodą. Na przykład Leader 6w1. Znaczna oszczędność czasu i likwidacja upierdliwego, ręcznego wygrzebywania resztek (a pojemniczki tez ma :wink: )
Króciutko o technikaliach wg ulotki:
  • 2 modele kosiarki Leader - z silnikiem 4,5 km lub 5,5 km i średnicą koszenia 46 cm lub 51 cm;
  • 7-stopniowa regulacja wysokości, duże łożyskowe koła, pojemnik na napoje;
  • 4 funkcje koszenia - boczny wyrzut, tylny wyrzut, funkcja mielenia trawy(mulczowanie) i zbieranie do kosza;
  • Pojemny 55-litrowy kosz na trawę;
  • System czyszczenia kosiarki wodą – wystarczy podłączyć wąż ogrodowy w czasie pracy silnika, a wirujące ostrza oczyszczą kosiarkę z resztek trawy;
  • Kosiarka z silnikiem 5,5 km wyposażona w nowy system ReadyStart™ – eliminacja problemów z uruchomieniem kosiarki;
  • Duże łożyskowe pokryte gumą koła – napęd na tylne koła;
  • 24 miesiące gwarancji
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

kiedys super były Honda i Husquvarna
ta druga teraz to porazka ( kumpel podkaszarkę non-top zawoził do serwisu) a z honda nie wiem jak jest teraz.
ta jest fajna Honda HRH 536 HXE :roll: ( tylko w cenie to nie pomyłka)
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

mam stige z silnikiem hondy - kofam ją :D Dziś skoszone wszystko ( zięć się spisał jako że ja rekonwalescentka :wink: )
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
ODPOWIEDZ