PIP skontrolowała pod kątem BHP zul. Wnioski dla leśnikĂ

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
siłaspokoju
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1127
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 19:56

PIP skontrolowała pod kątem BHP zul. Wnioski dla leśnikĂ

Post autor: siłaspokoju »

PIP podczas doraźnej kontroli wykryła w kontrolowanym pod kątem stosowania zasad bhp zakładzie usług leśnych szereg nieprawidłowości. Czy leśnicy nie mieli woli, czy instrumentów, by wcześniej interweniować i nie dopuścić do ugruntowania się złych praktyk w działającym na terenie Nadleśnictwa Bartoszyce usługodawcy?

Więcej na ten temat:
link
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77887
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... brak pliku ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
siłaspokoju
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1127
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 19:56

Post autor: siłaspokoju »

Nie umiem poradzić. Jak ja se klikne, to mie sie otwiera.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105240
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Moze ktos by usunął ten link z postu siłaspokoju? Wymaga zalogowania a po zalogowaniu prowadzi do strony z komunikatem następujacym:
[center]Nie udało się znaleźć dokumentu w oryginalnym źródle. Sprawdź, czy on jeszcze istnieje.
Możesz także spróbować pobrać oryginalny dokument, klikając tutaj. Możesz również zobaczyć wersję HTML (przekierowanie automatyczne).[/center]
Na dodatek "rozwala" szerokość strony...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
siłaspokoju
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1127
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 19:56

Post autor: siłaspokoju »

Ależ sobie zdanie skonstruowałam!

"Czy leśnicy nie mieli woli, czy instrumentów, by wcześniej interweniować i nie dopuścić do ugruntowania się złych praktyk w działającym na terenie Nadleśnictwa Bartoszyce usługodawcy?"

... złych praktyk u działającego na terenie Nadleśnictwa Bartoszyce usługodawcy.
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

Może teraz :
http://przeklej.net/file_details/90975.html
proszę o sygnał czy jest teraz dobrze. Pomogłem Koleżance, ale też z problemem zmniejszenia rozmiaru. :?
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170327
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Otwiera się ładnie :spoko:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
siłaspokoju
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1127
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 19:56

Post autor: siłaspokoju »

Dzięki kolego Leśny.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2642
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

siłaspokoju pisze: Czy leśnicy nie mieli woli, czy instrumentów, by wcześniej interweniować i nie dopuścić do ugruntowania się złych praktyk
A czy na budowie właściciel działki na której buduje mu się dom odpowiada za firmę budującą ? Firma ZUL jest podmiotem dla LP i one same muszą to wystrzegać . Mam pytanie, w momencie przekazania powierzchni pod prace leśne i podpisując zlecenie jakie mamy prawo ingerować w pracowników obcej jakby nie patrząc firmy . Jest jakiś zapis że firma LP ma prawo do interwencji w takim zakładzie ? Jeżeli jest takie prawo to mi je pokaż ? Przekonanie że za pilarzy odpowiada leśniczy pochodzi jeszcze z zamierzchłych przed ZUL owskich czasów .
Awatar użytkownika
siłaspokoju
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1127
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 19:56

Post autor: siłaspokoju »

Kuna lesna pisze: Mam pytanie, w momencie przekazania powierzchni pod prace leśne i podpisując zlecenie jakie mamy prawo ingerować w pracowników obcej jakby nie patrząc firmy . Jest jakiś zapis że firma LP ma prawo do interwencji w takim zakładzie ? Jeżeli jest takie prawo to mi je pokaż ?
Chętnie sama poznam wszelkie aktualne przepisy na ten temat oraz jednoznaczne i zgodne stanowisko wszystkich leśnych świętych oraz prokuratury. Od półtora roku nie pracuję już w LP. Temat został ostatnio poruszony w Głosie Lasu z kwietnia 2013r. Padło tam stwierdzenie, że kontrolujący leśniczy nie ma prawa przerwać pracy łamiącego zasady bhp robotnika. Kiedy byłam czynnym zawodowo leśnikiem, moje kierownictwo leśniczych obciążało służbową i moralną odpowiedzialnością za bieżącą kontrolę pracy zul. W sprawach bhp, gdy widziałam zagrożenie dla zdrowia i życia robotnika nie zastanawiałam się nad tym, czy mam takie prawo i odsuwałam go od pracy i dopiero później powiadamiałam o tym kierownictwo zul. Myślę, że znalazły by się przepisy, które mi na to pozwalały i które wręcz nakazują ratować ludzkie życie i zdrowie, gdy uznamy je za zagrożone.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

siłaspokoju pisze: Myślę, że znalazły by się przepisy, które mi na to pozwalały i które wręcz nakazują ratować ludzkie życie i zdrowie, gdy uznamy je za zagrożone.
O jakich zagrożeniach myślisz:
- alkohol,
- brak zawiasy przy ścince,
- brak kasku,
-brak rękawic,

Gdzie jest granica po przekroczeniu której przekraczamy swoje uprawnienia ? Musimy pamiętać, że urzędnik może robić wyłącznie to na co mu pozwalają przepisy.
Awatar użytkownika
Trackdisc
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 01 kwie 2010, 13:34
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Trackdisc »

Akurat tutaj prawo dość jasno mówi. Przerywać pracę może policja, PIP i PIS (inspekcja sanitarna).

Według prawa leśniczy, może co najwyżej wyrazić niezadowolenei - oraz poinformować nadleśniczego, policję i szefa ZULU.

Choćby i pijany robotnik ścinał bez kasku nieoznaczone drzewa z rezerwatu przyrody,
In science it often happens that scientists say, "You know that's a really good argument; my position is mistaken," and then they would actually change their minds and you never hear that old view from them again. They really do it. It doesn't happen as often as it should, because scientists are human and change is sometimes painful. But it happens every day. I cannot recall the last time something like that happened in politics or religion.

C.Sagan
jazlasu
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: środa 20 cze 2007, 20:28
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jazlasu »

Trackdisc pisze:Akurat tutaj prawo dość jasno mówi. Przerywać pracę może policja, PIP i PIS (inspekcja sanitarna).

Według prawa leśniczy, może co najwyżej wyrazić niezadowolenei - oraz poinformować nadleśniczego, policję i szefa ZULU.

Choćby i pijany robotnik ścinał bez kasku nieoznaczone drzewa z rezerwatu przyrody,
Kiedyś mieliśmy spotkanie z kumatym BHP-owcem, i on mówił, że w takich sytuacjach możemy i powinniśmy reagować nie jako leśniczy tylko jako "zwykły człowiek", Podał taki przykład, że idąc w meiście i widząc pjanego kierowce, który może zrobić komuś krzywdę lub samobujce, który sobie chce zrobić krzywde mamy obowiązek reagować. Podał jakiś kodeks i arykuł, ale nie pamiętam jaki :(
Awatar użytkownika
Trackdisc
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 01 kwie 2010, 13:34
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Trackdisc »

jazlasu pisze:
Trackdisc pisze:
Kiedyś mieliśmy spotkanie z kumatym BHP-owcem, i on mówił, że w takich sytuacjach możemy i powinniśmy reagować nie jako leśniczy tylko jako "zwykły człowiek", Podał taki przykład, że idąc w meiście i widząc pjanego kierowce, który może zrobić komuś krzywdę lub samobujce, który sobie chce zrobić krzywde mamy obowiązek reagować. Podał jakiś kodeks i arykuł, ale nie pamiętam jaki :(
No pewnie w takich przypadkach prawo obroni zdrowy rozsądek;)

Ale w lżejszych - gdzie odsuwa sie pilarza przez niewłaściwą technikę ścinki, to podejrzewam, że kumaty prawnik potrafił by tak przedstawić sytuację, że udowodniłby, że leśniczy nie miał prawa nikogo odsuwać od pracy.
In science it often happens that scientists say, "You know that's a really good argument; my position is mistaken," and then they would actually change their minds and you never hear that old view from them again. They really do it. It doesn't happen as often as it should, because scientists are human and change is sometimes painful. But it happens every day. I cannot recall the last time something like that happened in politics or religion.

C.Sagan
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

Proste. W umowach zawieranych między ZUL-em a nadleśnictwem wprowadza się punkcik o możliwości kontroli BHP-owskiej przez odpowiednie osoby z konsekwencjami, wymienionymi w podpunktach. Wszystko.
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77887
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

leśny1964 pisze:W umowach zawieranych między ZUL-em a nadleśnictwem wprowadza się punkcik o możliwości kontroli BHP-owskiej przez odpowiednie osoby z konsekwencjami, wymienionymi w podpunktach
... tylko czy można wprowadzać do umów "punkty", które są niezgodne z obowiązującym prawem wyższego rzędu? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

Przepraszam, ale z jakim ?
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77887
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... uprawnienia do przeprowadzania kontroli w firmach prywatnych np.? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

:) umowa miedzy dwoma podmiotami może uprawnienia rozszerzać dotąd, dopóki nie łamie prawa.Podobnie PUZP w lasach w stosunku do KP :)
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2642
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Ale po co mamy brać na siebie odpowiedzialność . Aż tak bardzo musimy być wielkoduszni że bez nas ZUL z BHP sobie nie poradzi ?
ODPOWIEDZ