Drewno kominkowe S2a - S2b

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jahu41
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: piątek 18 maja 2012, 20:34
Lokalizacja: z-ne

Drewno kominkowe S2a - S2b

Post autor: jahu41 »

Witam forumowiczów.
Zajmusie się drewnem kominkowym głównie przerabiam s2a wiadomo czemu bo łatwiej.
Ale zastanawiam sie nad kupowaniem drewna s2b. Moje pytanie jest takie czy mi się opłaca lepiej na tym wyjde jakie są przeliczniki w stosunku do s2a? Jaka jest różnica ceny? Kupiłem kombajn do drewna i chcialbym zwiększyć przerób. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

S2b - drewno wybrane z S2a, lepsze po względem jakości i grubości, ale też droższe, nie pamiętam ile dokładnie, w znajomym mi nadleśnictwie sosnowa S2b długa jest droższa o około 30zł na 1m3.
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Jarek pisze: sosnowa S2b długa jest droższa
drewno kominkowe to raczej buk,grab, czeremcha..... itd.
per aspera ad astra
.....carpe diem....
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

biedronka pisze:drewno kominkowe to raczej buk,grab, czeremcha..... itd.
Chodziło mi tylko o skalę porównania, w liściastych jest podobnie.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170266
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W zależności od regionu kraju cena np. buka to różnica od kilkunastu do 70 zł w stosunku S2a do S2b. Posprawdzaj na stronach nadleśnictw.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

A czy się to Tobie opłaca musisz przeliczyć i przemyśleć sam. Myślę, że S2a jest w sam raz na drewno kominkowe. Powiedz, z jakiego dokładniej rejonu jesteś to podeślemy linka do cennika, jeśli takowy jest na stronie bip'u nadleśnictwa jest.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170266
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Z podpisu wygląda, że to może być na ten przykład Zakopane, ale akurat cennik z Nowego Targu się nie otwiera, przynajmniej u mnie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Wilczyca
początkujący
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 20:53
Lokalizacja: Dziki Zachód

Post autor: Wilczyca »

Hmm... Jahu41 zainwestowałeś w kombajn do drewna a teraz nie wiesz co kupować?? :shock:
Najlepiej S4. U mnie różnica pomiędzy S2a - S2b wynosi ok. 50 zł za m3, oczywiści w różnych gatunkach są minimalne różnice...
... w drodze...
Drewno
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: sobota 28 sty 2012, 15:36
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Drewno kominkowe S2a - S2b

Post autor: Drewno »

jahu41 pisze:Witam forumowiczów.
Zajmusie się drewnem kominkowym głównie przerabiam s2a wiadomo czemu bo łatwiej.
Ale zastanawiam sie nad kupowaniem drewna s2b. Moje pytanie jest takie czy mi się opłaca lepiej na tym wyjde jakie są przeliczniki w stosunku do s2a? Jaka jest różnica ceny? Kupiłem kombajn do drewna i chcialbym zwiększyć przerób. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam.


Nie opłaca się za się za bardzo ,rzadko w dobrej cenie można kupić ale zdarza się. Kupić można wszystko ale sztuką jest sprzedać i to w dobrej cenie gwarantującej funkcjonowanie bo na rozwój to nie liczyłbym. S2a marne to drewno.
babajaga
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 15:21

Post autor: babajaga »

No to jednym słowem które lepsze?
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

Sobie czeremchy do kominka bym nie pchał bo wydziela specyficzny zapach, na handel i owszem- jest tania i kaloryczna.Brzoza nie tylko jest kaloryczna ale też zachęca do zakupu wyglądem ( ładna jest i tyle), szybko schnie a w centralnym od biedy spali się mokra. Co do cen grubizny, wiadomo że S4 (opał) bo najtańszy, ale spotkałem się z zakupem przez kupców indywidualnych surowca np. WD grab, w niektórych n-ctwach jest tani.
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

leśny1964 pisze:Sobie czeremchy do kominka bym nie pchał bo wydziela specyficzny zapach, na handel i owszem- jest tania i kaloryczna
..pcham czeremchę i polecam ;)...chyba wolę od grabu , lepiej grzeje :)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
ODPOWIEDZ