Poziom cen istniejących na rynku - pomoc dla syna ZUL-a

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33791
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Poziom cen istniejących na rynku - pomoc dla syna ZUL-a

Post autor: góral bagienny »

Rozmawiałem dzisiaj z Danielem, synem Ryśka. Będzie próbował stanąć do przetargu na prace na szkółce, które "od zawsze" prowadzone było przez Ryśka i konsorcjum którego był liderem.
Daniel od kilku lat pracował w Ryśka firmie, ale był bardziej pracownikiem-wykonawcą niż organizatorem prac, czy osobą przygotowującą ofertę na przetarg. Dlatego dziś prosił mnie o podpowiedź w temacie poziomu cen istniejących na rynku odnośnie niektórych prac wchodzących w zakres oferty. Szczególnie interesowało go jakie ceny "chodzą" na zbiór nasion z drzew stojących - md, św, jd, kl, lp, a może i innych gatunków, których już nie pamiętam.
Ja z własnego podwórka nie za wiele mogę mu pomóc, ale jakby parę osób z różnych części kraju coś podpowiedziało, to miałby chłopak dobre rozeznanie. Oczywiście ceny wynikające z zawartych umów mogą być traktowane jako tajemnica firmy, ale pewien ich zakres pojawiający się w przetargach dla zbioru nasion danego gatunku nie jest żadną tajemnicą i moglibyśmy (w tym wątku albo innym wydzielonym przez adm) nimi się powymieniać, bo przecież to są ciekawe informacje.
Jeśli ktoś chciałby osobiście pogadać z Danielem w tej lub innej sprawie, to przez pw mogę podać nr jego telefonu.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Myślę, że wątek Daniela należy wydzielić jako osobny. Będzie bardziej zauważalny...

PS. I nadać mu adekwatny tytuł.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

góral bagienny pisze: i moglibyśmy (w tym wątku albo innym wydzielonym przez adm) nimi się powymieniać
Piotrek pisze:Myślę, że wątek Daniela należy wydzielić jako osobny. Będzie bardziej zauważalny...

PS. I nadać mu adekwatny tytuł.
To nie podlega dyskusji.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

góral bagienny pisze:Dlatego dziś prosił mnie o podpowiedź w temacie poziomu cen istniejących na rynku odnośnie niektórych prac wchodzących w zakres oferty.
Na miejscu Daniela udałbym się do nadleśnictwa (lub kilku) i poprosił o wyniki poprzednich przetargów. Na ich podstawie stworzyłbym nową ofertę.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

RR pisze:Na miejscu Daniela udałbym się do nadleśnictwa (lub kilku) i poprosił o wyniki poprzednich przetargów.
Wnioskiem o udzielenie informacji publicznej, najlepiej o konkretne czynności.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170025
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

RR pisze:Na miejscu Daniela udałbym się do nadleśnictwa (lub kilku) i poprosił o wyniki poprzednich przetargów.
Objęte jest to tajemnicą przedsiębiorstwa.
I. Pozyskanie i sprzedaż produktów gospodarstwa leśnego.
1. Prace przygotowawcze i konsultacje dotyczące polityki sprzedaży produktów gospodarstwa leśnego i ich cen.
2. Wytyczne do budowy cenników i cen wywoławczych.
3. Przebieg i wyniki przetargów, aukcji i negocjacji handlowych w zakresie dotyczącym poszczególnych klientów.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

A bez określenia konkretnych klientów?
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Sten pisze:
RR pisze:Na miejscu Daniela udałbym się do nadleśnictwa (lub kilku) i poprosił o wyniki poprzednich przetargów.
Objęte jest to tajemnicą przedsiębiorstwa.
I. Pozyskanie i sprzedaż produktów gospodarstwa leśnego.
1. Prace przygotowawcze i konsultacje dotyczące polityki sprzedaży produktów gospodarstwa leśnego i ich cen.
2. Wytyczne do budowy cenników i cen wywoławczych.
3. Przebieg i wyniki przetargów, aukcji i negocjacji handlowych w zakresie dotyczącym poszczególnych klientów.
W zakresie usług również?, przecież wyniki przetargów publicznych są jawne. W innym wypadku, z dużą dozą prawdopodobieństwa prowadziłoby to do mataczenia...
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Cała dokumentacja przetargowa wszystkich firm biorących w nich udział jest do wglądu.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Trackdisc
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 01 kwie 2010, 13:34
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Trackdisc »

RR pisze:Cała dokumentacja przetargowa wszystkich firm biorących w nich udział jest do wglądu.
Dokładnie tak - wszystkie oferty, jak i posiedzenie komisji przetargowej - i wyniki.
In science it often happens that scientists say, "You know that's a really good argument; my position is mistaken," and then they would actually change their minds and you never hear that old view from them again. They really do it. It doesn't happen as often as it should, because scientists are human and change is sometimes painful. But it happens every day. I cannot recall the last time something like that happened in politics or religion.

C.Sagan
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33791
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Kochani! Zakończcie teoretyczne dywagacje na temat dostępności danych będących informacją publiczną, zakresu jawności dokumentacji przetargowej itp. Nie o to chodzi! ;/
Przecież to oczywiste, że chłopak może sporym wysiłkiem i poświęceniem czasu dowiedzieć się o interesujące go kwestie korzystając z możliwości prawnych. Tylko po co?
Przypomnę, że chodzi o rozeznanie orientacyjnego zakresu stawek za zbiór nasion z różnych gatunków drzew pojawiających się w różnych regionach kraju. I tyle!

Bieszczady:
jodła 7-10 zł/kg szyszek (średni urodzaj)


Dla własnej ciekawości (to nie jest informacja dla Daniela) dodam, że za bukiew zbieraną z ziemi płacono 30-50 zł/kg, przy dość słabym urodzaju. Jak to wyglądało gdzie indziej?
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Czy konsorcjum kierowane przez Ryśka nie zbierało nasion z drzew? Bo jeśli tak to wizyta w n-ctwie niepotrzebna, wszystkie dane powinny być w domowym archiwum.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33791
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

zulus pisze:jeśli tak to wizyta w n-ctwie niepotrzebna, wszystkie dane powinny być w domowym archiwum.
Cierpliwie powtórzę -
Przypomnę, że chodzi o rozeznanie orientacyjnego zakresu stawek za zbiór nasion z różnych gatunków drzew pojawiających się w różnych regionach kraju. I tyle!
Jesteśmy już na drugiej stronie tematu i w odpowiedziach pełno dobrych, ale oczywistych, rad i ... ani jednej! odpowiedzi na prościutkie pytanko:
PO ILE ZBIERANO W TWOJEJ OKOLICY NASIONA Z DRZEW STOJĄCYCH?!
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33791
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Uzupełniam

GDZIE ///// CO ///// ZA ILE ///// UWAGI
=============================================
Bieszczady ///// Jd (szyszki) ///// 8-10 zł/kg szyszek ///// średni urodzaj
.....................................................................................................
Bieszczady ///// Św (szyszki) ///// 14-16 zł/kg szyszek ///// dobry urodzaj
....................................................................................................
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
karkas
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: środa 08 sie 2012, 15:07
Lokalizacja: Wlkp.

Post autor: karkas »

Poznańskie ///// Md (szyszki) ///// 29,00 zł/kg szyszek /////
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33791
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

No wreszcie, ktoś konkretnie! :D
Dzięki, karkas!
Kopiuję, doklejam, żeby było łatwiej.

GDZIE ///// CO ///// ZA ILE ///// UWAGI
=============================================
Bieszczady ///// Jd (szyszki) ///// 8-10 zł/kg szyszek ///// średni urodzaj
.....................................................................................................
Bieszczady ///// Św (szyszki) ///// 14-16 zł/kg szyszek ///// dobry urodzaj
....................................................................................................
Poznańskie ///// Md (szyszki) ///// 29,00 zł/kg szyszek /////
....................................................................................................
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Rozesłałem wici. Teraz dowiem się, czy do ludzi czy do urzędasów.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

rendez
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 14 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: gorky

SOS

Post autor: rendez »

Dawno mnie tutaj nie było. Zarejestrowałem się ok. 4 lat temu po namowie ojca. Z tej strony syn ZUL'a - Daniel.
Dzięki wielkie za Waszą pomoc, wystarczył jeden telefon do p. Górala Bagiennego i wszystko poszło w ruch :)
Ale do rzeczy, jeśli chodzi o nasiona, to potrzebujemy określić "widełki" stawek na pozyskanie nasion (stojące i te z opadu). Muszę znać obszar po, którym mogę się poruszać. Odpowiadając na jeden z powyższych postów: firma ojca zajmowała się zbiorem w okolicach 2004... dawno i nieprawda, więc ciężko bazować na tamtych informacjach.
Czy podane stawki zawierają koszt t.zw. "wejście na drzewo"?
PS: Przegapiliśmy kurs dla zbieraczy szyszek w Kostrzycy w zeszłym roku, brat mnie namawiał... kto wiedział,że przyda się to, aż tak szybko... ;/
Ura! Ura! Ura!
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Re: SOS

Post autor: niziołek »

rendez pisze:Dawno mnie tutaj nie było. Zarejestrowałem się ok. 4 lat temu po namowie ojca. Z tej strony syn ZUL'a - Daniel.
Dzięki wielkie za Waszą pomoc, wystarczył jeden telefon do p. Górala Bagiennego i wszystko poszło w ruch :)
Ale do rzeczy, jeśli chodzi o nasiona, to potrzebujemy określić "widełki" stawek na pozyskanie nasion (stojące i te z opadu). Muszę znać obszar po, którym mogę się poruszać. Odpowiadając na jeden z powyższych postów: firma ojca zajmowała się zbiorem w okolicach 2004... dawno i nieprawda, więc ciężko bazować na tamtych informacjach.
Czy podane stawki zawierają koszt t.zw. "wejście na drzewo"?
PS: Przegapiliśmy kurs dla zbieraczy szyszek w Kostrzycy w zeszłym roku, brat mnie namawiał... kto wiedział,że przyda się to, aż tak szybko... ;/
:) Napisz na priva do Ivara... On chyba się w naszych rejonach, czyli Beskidy czymś takim zajmował... Jest młodym zabieganym przedsiębiorcą i nie ma czasu uważnie śledzić forum, ale na priva na pewno Ci odpowie i doradzi... Hej! :wink:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Jesteśmy już na drugiej stronie tematu i w odpowiedziach pełno dobrych, ale oczywistych, rad i ... ani jednej! odpowiedzi na prościutkie pytanko:
PO ILE ZBIERANO W TWOJEJ OKOLICY NASIONA Z DRZEW STOJĄCYCH?!
_________________
I wcale mnie to nie dziwi. W n-ctwie Wisła w przetargu na nasiennictwo i selekcję wzięły udział firmy z Rajczy, Niska, Brześcia Kujawskiego i Giżycka. Dość duża konkurencja ...
ODPOWIEDZ