Projekt Roporządzenia Ministra przesłany do konsultacji

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
oblesnik
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 15 gru 2009, 21:51
Lokalizacja: z lasu

Projekt Roporządzenia Ministra przesłany do konsultacji

Post autor: oblesnik »

Minister Środowiska przesłał do konsultacji projekt rozporządzenia „w sprawie szczegółowych zasad i trybu sprzedaży lokali i gruntów z budynkami mieszkalnymi w budowie oraz kryteriów kwalifikowania ich jako nieprzydatne Lasom Państwowym, a także trybu przeprowadzania przetargu ograniczonego”.

Więcej na stronie ZLP http://zlpkatowice.pl/aktualnosci/
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

A całość sprowadza się do jednego:
lokal można zakwalifikować do zbędnych jeśli wpływy z najmu są wyższe od kosztów.
Ale od czego mamy "księgowość kreatywną" :beer:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ferguson pisze:... jeśli wpływy z najmu są wyższe od kosztów. ...
Przy dzisiejszych stawkach czynszu i małej liczbie obowiązków obciążających wynajmującego - prawie niemożliwe :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

Piotrek pisze:
Ferguson pisze:... jeśli wpływy z najmu są wyższe od kosztów. ...
Przy dzisiejszych stawkach czynszu i małej liczbie obowiązków obciążających wynajmującego - prawie niemożliwe :wink:
Ale to jest identycznie jak w dotychczasowej wersji - więc z czego robienie afery?
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Pokaż mi obowiązujące dzisiaj rozporządzenie w sprawie kwalifikowania lokali jako zbędnych do prowadzenia gospodarki.
Awatar użytkownika
gajowy morucha
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 452
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 20:30
Lokalizacja: z bagien

Post autor: gajowy morucha »

czyli co z leśniczówkami ?
bo żyje dla lasu
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

gajowy morucha pisze:czyli co z leśniczówkami ?
Jak kolega po polsku nie rozumie, to może niech ktoś translator chińskiego podrzuci.

Kolego, jest temat " Mieszkania zakładowe w Lasach Państwowych", który liczy 413 stron, przeczytaj i wszystko zrozumiesz. Zjawiasz się pod koniec imprezy i pytasz o czym mówiliśmy :lol:
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Wygląda na to, że ZZ po raz kolejny zafundowały mi strzał w stopę. Irytacja moja sięga zenitu, bo do ZZ nie należę i zawsze trzymałem się od nich z daleka. Nieudolność ZZ można porównać do słonia w składzie porcelany. Gdzie się nie obróci to coś rozpieprzy.
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Ferguson pisze: jeśli wpływy z najmu są wyższe od kosztów
Chyba niższe.
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Tak, oczywiście, przejęzyczyłem się.
Lasy Państwowe-A family company
jeger
leśniczy
leśniczy
Posty: 776
Rejestracja: sobota 13 mar 2010, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Mieszkaniowe konsultacje

Post autor: jeger »

Przez właściwego Ministra poddane zostało konsultacji społecznej nowe rozporządzenie ws.kwalifikowania mieszkań jako zbyteczne i ich sprzedaży.
W/w rozporządzenie jest krokiem w tył- tzn . jednemu chce pomóc drugiemu zaszkodzi.
Na dzień dzisiejszy leśniczym nie wolno sprzedawać zasiedlanych mieszkań na warunkach preferencyjnych-oczywiście jest to wielka dykryminacja.
Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie aby te mieszkania można było dzisiaj kwalifikować jako zbyteczne ze względu na ich stan czy opłacalność ich remontowania.Zróbmy już dzisiaj porządek z chałupami a jak będzie można sprzedawać to sprzedamy je w pierwszej kolejności.
W bardzo bobrym kierunku idzie działanie DYR.GEN w zkresie budowy nowych chałup-w końcu trzeba jednoznacznie powiedzieć, że o miejsce zamieszkania każdy winien sam sobie zadbać.
Należy w skali kraju ustalić wysokość czynszu jaki mieli by płacić leśniczowie- dokonać podwyżki pensji o ustaloną kwotę--------- a całość mieszkań służbowych uczynić płatnymi.
11
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

jeger pisze:Należy w skali kraju ustalić wysokość czynszu jaki mieli by płacić leśniczowie
Chyba brak podstaw prawnych do takiego działania.
jeger pisze:dokonać podwyżki pensji o ustaloną kwotę
Nie widzę powodu - nikt nikomu w całym kraju nie daje podwyżki gdy czynsz wzrasta. Dlaczego mieli by taki przywilej uzyskać leśniczowie?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

To może dajmy sobie spokój w ogóle z tymi mieszkaniami ,,bezpłatnymi" ...Tyle tylko ,że firmie trudniej będzie ,,zarządzać" zasobami ludzkimi bez ,,psiej budy".
Awatar użytkownika
oblesnik
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 15 gru 2009, 21:51
Lokalizacja: z lasu

Post autor: oblesnik »

Ferguson pisze:Wygląda na to, że ZZ po raz kolejny zafundowały mi strzał w stopę. Irytacja moja sięga zenitu, bo do ZZ nie należę i zawsze trzymałem się od nich z daleka. Nieudolność ZZ można porównać do słonia w składzie porcelany. Gdzie się nie obróci to coś rozpieprzy.
Rozumiem, że ZZ to Związki Zawodowe. Nie rozumiem w jaki sposób strzeliły ci w stopę. Jeśli uważasz, że jest coś nie halo z projektem rozporządzenia to czemu jeszcze nie napisałeś swoich uwag na adres jaki podano na na stronie. Nie musisz być członkiem ZZ żeby takie uwagi przesłać. Więc przestań skuczeć na forum tylko weź się do działania i napisz swoje uwagi. Jeśli będą słuszne to na pewno zostaną przekazane ministrowi przez ZLP.
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

ZZ postulowały o określenie kryteriów uznawania mieszkań za zbyteczne i aspekt ekonomiczny wskazywały jako decydujący. Projek rozp. dokładnie odpowiada roszczeniom ZZ. Więc gdzie dlaczego jest źle, skoro jest tak jak chciały ZZ? Ano trzeba było grać melodię pt" mieszkania inne niż leśniczówki są zbyteczne, trzeba je sprzedać". Stan prawny sprzed projektu rozporządzenia był lepszy, bo "wolna amerykanka" dawała jakieś pole do popisu i jeśli n-czy nie myślał po mojej myśli, to ...przecież nie jest wieczny! :lol: Jeśłi projekt rozp. wejdzie w życie, to wraz zn nim umrze nadzieja.
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

oblesnik pisze:Jeśli będą słuszne to na pewno zostaną przekazane ministrowi przez ZLP.
Raczej - "jeśli będą zgodne z linią obrana przez ZZ"... Wybacz, ale długoletnia działalność związkowa wykształciła u mnie swoisty rodzaj realizmu.
A Fergusona troche rozumiem. Z drugiej strony chciałbym aby on zrozumiał, że ZZ nie chcą źle. Niestety od lat nie nauczyły się jednej podstawowej rzeczy - słowa partnera w negocjacjach (czy to pisane czy mówione) znaczą to co znaczą faktycznie a nie to co my myślimy, że znaczą, lub - co gorsza - chcielibyśmy by znaczyły...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
pasiecznicki
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1435
Rejestracja: czwartek 14 paź 2010, 19:52

Post autor: pasiecznicki »

Ferguson pisze:Stan prawny sprzed projektu rozporządzenia był lepszy, bo "wolna amerykanka" dawała jakieś pole do popisu i jeśli n-czy nie myślał po mojej myśli, to ...przecież nie jest wieczny!
Nie wiem czy w przytoczonej wypowiedzi kpisz, czy piszesz poważnie. W przeciwieństwie do Piotrka nie za bardzo rozumiem. O ile jednak wchodzi w grę drugie - to widocznie nie masz pojęcia, że "wolna amerykanka" była często wodą na młyn dla różnej maści koterii, Samych Swoich i Kręgów Zbliżonych - jakkolwiek ich nie nazywać. Wobec powyższego polityka TKM i arcyposunięcia kadrowe przy całkowitej aprobacie "naszych na górze" mało miały wspólnego z "aspektem ekonomicznym", a ten przecież powinien odgrywać zasadniczą rolę w zarządzaniu mieniem, nieprawdaż ?
"Ano, posłuchaj ty o tym, że życie jest nie do przewidzenia i że każdy ma jakieś drzwi, co ich nie otworzył".
Andrzej Mularczyk, "Każdy żyje jak umie"
jeger
leśniczy
leśniczy
Posty: 776
Rejestracja: sobota 13 mar 2010, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jeger »

Kolego Pasiecznicki jesteś przewrażliwiony.Pszczoła zabrzęczy a ty myślisz ,że idzie burza.Najlepiej to nic nie robić - chodzić sobie drogami asfaltowymi aby kleszcze nie pokąsały.
Ponawiam apel - zrównoważyć podwyższką czynsze a mieszkania płatne.
a jak psia buda nie będzie potrzebna i nikt w niej mieszkać nie będzie chciał to sprzeda się ten pałac na wolnym rynku.]
11
jeger
leśniczy
leśniczy
Posty: 776
Rejestracja: sobota 13 mar 2010, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jeger »

Stan głupoty i kwadratury koła w tym temacie nadal trwa.Leśniczy X mieszka w chacie , która nie posiada ekonomicznych aspektów remontowych.Mieszka w tej budzie już 30 lat.Nadleśnictwo zgodnie z ekonomią nic zrobić nie chce, a co dopiero sprzedać . do emerytury leśniczy X ma 10 lat.I tak mieszkać będzie przez 10 lat-chata będzie się nadal chylić ku upadkowi. Ostatni okres pracy leśniczego jest najbardziej intratny finasowi-można by było dużo w domu zrobić.Leśniczy nie robi , bo to nie jego, może przed emeryturą jeszcze go z tego domu wyrzucą.Przychodzi emerytura- nadleśnictwo propnuje zakup kurnej chatki-kupuje za grosze-nic już nie robu bo sił i pieniędzy brak.
Taki jest los leśniczego.
11
Awatar użytkownika
siłaspokoju
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1127
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 19:56

Post autor: siłaspokoju »

tomcat411 pisze:To może dajmy sobie spokój w ogóle z tymi mieszkaniami ,,bezpłatnymi" ...Tyle tylko ,że firmie trudniej będzie ,,zarządzać" zasobami ludzkimi bez ,,psiej budy".
Ja również popieram postulat likwidacji mieszkań służbowych w LP. Właściwie zagadnienie dokładnie zostało przedyskutowane pod hasłem "Sprzedaż mieszkań" i tematy powinny być scalone.

Obecnie mamy taki paradoks: Aby wykonywać dobrze swoją pracę terenowca (zarówno jako podleśniczy, jak i leśniczy) potrzebny jest samochód i (zupełnie nie wiedzieć czemu) ten powinniśmy lasom wnieść jako wiano, bo one nie zapewniają. Ani trochę do wykonywania pracy w lesie nie jest potrzebne mieszkanie usytuowane na terenie leśnictwa, a to (z równie niezrozumiałych powodów) lasy uparły się nam zapewniać a związki krępują się powiedzieć, że większość zainteresowanych już dawno jest przeciw.
ODPOWIEDZ