wyposażenie off-road

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105141
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Mnie dręczy nadal pytanie - jak to zdjąć po użyciu? W celu odwinięcia trzeba jechać w przeciwną stronę?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Misiek_S
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 14:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Misiek_S »

jawaldek pisze: Tak na marginesie czy mój samochód wg Ciebie jest zmotą :wow: :wink:
nie wiem jaki masz samochód, więc trudno mi się wypowiadać :wink:
poza tym użyłem tego terminu raczej w ogólnym znaczeniu, wiem do czego zmoty służą i jak mogą wyglądać :wink:
Awatar użytkownika
jawaldek
początkujący
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2010, 20:15
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: jawaldek »

Piotrek pisze:Mnie dręczy nadal pytanie - jak to zdjąć po użyciu? W celu odwinięcia trzeba jechać w przeciwną stronę?
nie miało by to sensu pchać się w to samo miejsce. Jedziesz dalej w kierunku wyciągania, pasy nie są ułożone równolegle do siebie i rozchodzą się tak więc w pewnym momencie same spadają z opony->> widać to na ujęciu w filmie ->> prawa strona samochodu. Jeśli komuś uda się z dużą nadgorliwą precyzją jednak ułożyć równolegle to pasy są odpinane od pazurów.

Misiek_S napisałem prowokacyjnie bo dość często bywam w Krakowie :mg:
Awatar użytkownika
jawaldek
początkujący
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2010, 20:15
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: jawaldek »

poza tym użyłem tego terminu raczej w ogólnym znaczeniu
to tak jak na wszystkie samochody terenowe wiele osób mówi że to jest "jeep".
Misiek_S
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 14:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Misiek_S »

jawaldek pisze:
poza tym użyłem tego terminu raczej w ogólnym znaczeniu
to tak jak na wszystkie samochody terenowe wiele osób mówi że to jest "jeep".
mniej więcej :wink:
nie jestem fanatykiem off-roadu. chociaż miałem kiedyś okazję obejrzeć taki rajd i robi o wrażenie 8)
mar20
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 17 cze 2012, 21:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mar20 »

Zdaje to egzamin, fakt i coraz wiecej ludzi stosuje ten wynalazek. Hmmm co do terenówek i jeepów to kocham jak ktoś mi mówi, że mam jeepa ehhh ;/
jawaldek piszesz że nie jesteś zwolennikiem kinetyka czemu??
gajowwy
początkujący
początkujący
Posty: 69
Rejestracja: sobota 17 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: inąd

Post autor: gajowwy »

Pięknie ładnie ale co potem z takimi uwalonymi w błocie pasami? Jak to wrzucić do bagażnika X5?
mar20
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 17 cze 2012, 21:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mar20 »

x5 ...teren...kinetyk... :lol: nic tu nie pasuje ;)
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

jawaldek piszesz że nie jesteś zwolennikiem kinetyka czemu??
... bo stanowi istotne zagrożenie ...
... bo ten wynalazek jest dla myślących...
borowiak

Post autor: borowiak »

Atlas pisze: ... bo stanowi istotne zagrożenie ...
... bo ten wynalazek jest dla myślących...
Tak samo jak samochód ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105141
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:Tak samo jak samochód ;)
Przez swą powszechność, samochód nawet bardziej. No bo o ilu wypadkach z kinetykiem w roli głównej słyszy się tygodniowo? A o samochodach co chwilę...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

gajowwy
początkujący
początkujący
Posty: 69
Rejestracja: sobota 17 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: inąd

Post autor: gajowwy »

Gdzieś kiedyś widziałem kinetyka, który miał po środku wszyty pas, który stanowił jego punkt wytrzymałościowy. Jak lina pękała to najszybciej w tym miejscu, przez co była niegroźna. Najważniejsze to żeby szekle i mocowania w autach były naprawdę solidne.
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

borowiak pisze:Tak samo jak samochód
Prawdę mówisz
Piotrek pisze:Przez swą powszechność, samochód nawet bardziej
I to prawda

Jednak pozwolę sobie postawć piwo przeciw plewom, że gdyby kinetyk był tak samo często używany jak auta, to z jego powodu a dokładniej z powodu głupoty, byłoby o kilka dużych cmentarzy więcej...
gajowwy pisze:Najważniejsze to żeby szekle i mocowania w autach były naprawdę solidne.
Dokładnie tak .... oraz głowa na karku u ciągnącego, ciągniętego i gapiów...

Wszystko jest dla ludzi, ale nie dla wszystkich :wink:
borowiak

Post autor: borowiak »

Atlas pisze:Jednak pozwolę sobie postawć piwo przeciw plewom, że gdyby kinetyk był tak samo często używany jak auta, to z jego powodu a dokładniej z powodu głupoty, byłoby o kilka dużych cmentarzy więcej...
By uzyskać prawo jazdy, jakiś tam kurs trzeba zaliczyć i egzamin zdać..... Gdyby każdy właściciel zainteresował się, jak używać kinetyka i jakie warunki trzeba spełnić, by było to bezpieczne też byłoby inaczej. Padło ostatnio pytanie - ile procent społeczności czyta instrukcję obsługi danego urządzenia.sprzętu> Wyszło, że nikły odsetek. Tu leży przyczyna ;) To jak weryfikacją zimową : zima to okres, w którym można odróżnić prawdziwych kierowców od ludzi posiadających prawo jazdy......
Awatar użytkownika
jawaldek
początkujący
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2010, 20:15
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: jawaldek »

mar20 pisze:jawaldek piszesz że nie jesteś zwolennikiem kinetyka czemu??
nie samego kinetyka. Lina czy też taśma kinetyczna jest jedynie łącznikiem który jak się zerwie to najwyżej wybije szybę lub zostawi potężnego siniaka. Z racji swojego działania siły jakie występują przy użytkowaniu są bardzo duże i tu powstaje problem mocowań czy też szekli które jak pękają sieją duże spustoszenie łącznie z wypadkami śmiertelnymi->> niestety. Tak zginął niedoszły mąż naszej koleżanki->> chłopina był uczynny i kinetykiem wyciągał nieznane mu auto. Zaczep w wyciąganym samochodzie urwał się i kawał żelastwa przeszedł przez czaszkę......................... :( :(
Często na różnego rodzaju wyjazdach widać jak adrenalina i bezmyślność bierze górę->> aby szybciej aby dalej. Z moich znajomych co wspólne jeździmy jeszcze tylko jeden wozi ze sobą kinetyka. Na filmach zamieszczonych na YouTube widać te całe tłumy gapi bezmyślnie przyglądających się jak to samochód zostanie wyciągnięty na "gumie" Kinetyk powinien, tak jak i wyciągarki, być sprzedawany za okazaniem zaświadczenia o przebytym kursie instruktażowym, szkoleniowym i BHP. Więc nie sam kinetyk i tak jak sam proch z naboju nie są niebezpieczne a sposób ich spożytkowania. A wystarczy narzucić na linę w obu końcach jakiś konkretny kawałek szmaty (koc, kurtkę) który zadziała jak tłumik->> są w sprzedaży specjalne tłumiki do lin/taśm.
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

jawaldek, :spoko: :beer:
borowiak pisze:To jak weryfikacją zimową : zima to okres, w którym można odróżnić prawdziwych kierowców od ludzi posiadających prawo jazdy.....
Fakt, choć nawt świetnemu kierowcy warunki pogodowe lub/i prawa fizyki figla spłatać potrafią.
ODPOWIEDZ