Kuchenne rewolucje i jazda po lasach

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
borowiak

Kuchenne rewolucje i jazda po lasach

Post autor: borowiak »

Zajazd pod Jodłową Górą w Tymbarku przeszedł "rewolucję kuchenną" pod czujnym i surowym okiem Magdy Gessler. Efekty jej starań obejrzeli 1 listopada telewidzowie w całej Polsce. Przy okazji zobaczyli, jak warszawska celebrytka zabrała właścicieli lokalu z pracownikami na wycieczkę integracyjną terenowymi autami przez las.
Więcej:
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/6 ... l?cookie=1
http://kuchennerewolucje.tvn.pl/wideo/w ... 41921.html
Zastanowiła mnie wypowiedź Pana z RDOŚ:
Piotr Garwol z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Starym Sączu zauważa, że istnieje ustawowy zakaz wjazdu do lasu. - Nie dziwię się wątpliwościom osób, które oglądały program telewizyjny Magdy Gessler z Tymbarku. Ustawa o lasach nie pozostawia generalnie żadnych niedomówień. Wjazd pojazdami z silnikami spalinowymi do lasu jest zabroniony. Litera prawa nie określa, czy chodzi o lasy państwowe, czy prywatne. To są na ogół ciągi leśne, trudne do wyodrębnienia. Wjazd jest zabroniony niezależnie od tego, czy będzie opuszczony szlaban lub postawiony znak zakazu wjazdu.
A ja naiwny myślałem, że:
Art. 29. 1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105139
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A moje zdanie jest takie - sytuację wyjaśnia ten fragment i nie ma o czym dyskutować:
... Wójt Tymbarku Lech Nowak wystąpił w programie TVN. Zapewnia, że dostał z limanowskiego nadleśnictwa ustną zgodę na wjazd na górę. - Formalnej na piśmie nie było - przyznaje nadleśniczy z Limanowej Jan Legutko. - Z Łopieniem jest skomplikowana sprawa. Tam są lasy państwowe, gminne i prywatne, których jest najwięcej. To samo z drogami. Nie możemy zabronić ludziom poruszania się samochodami po drogach prywatnych. ...
No i w dodatku jeszcze to:
... Co roku ponad tysiąc osób na szczycie spotyka się na imprezie "Odkryj Beskid Wyspowy". Samochody dowożą starsze osoby i prowiant. ...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Oglądałem i byłem nieco zdziwiony. Ale biorąc pod uwagę 'zasługi' tego odcinka dla regionu i jego promocji, zdziwiłem się mniej. Chociaż cisza i spokojne szlaki górskie bardziej by wypromowały, jak sądzę region.
borowiak

Post autor: borowiak »

A moje zdanie jest takie - sytuację wyjaśnia ten fragment i nie ma o czym dyskutować:
Piszemy o dwóch różnych sprawach, skup się proszę na wklejonym przeze mnie cytacie pana z RDOŚ :wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105139
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:skup się proszę na wklejonym przeze mnie cytacie pana z RDOŚ :wink:
A czy on mówi nieprawdę? Zapis Art. 29 w praktyce rodzi właśnie taki skutek jaki wyartykułował pan z RDOŚ :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Wjazd jest zabroniony niezależnie od tego, czy będzie opuszczony szlaban lub postawiony znak
Piotrek pisze:A czy on mówi nieprawdę?
Nie powiedział nieprawdy, ale w praktyce tą wypowiedzią "zaprosił" pojazdy silnikowe w każdą drogę leśną, przy której brak zakazau lub szlabanu...

Więc moim zdaniem przywalił... nam wszystkim i sobie też.
borowiak

Post autor: borowiak »

Atlas pisze:w praktyce tą wypowiedzią "zaprosił" pojazdy silnikowe w każdą drogę leśną, przy której brak zakazau lub szlabanu...
Tak też to odebrałem......
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170090
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Panowie co z Wami, przeca powiedział wyraźnie:
Wjazd jest zabroniony niezależnie od tego, czy będzie opuszczony szlaban lub postawiony znak zakazu wjazdu.
że czy otwarty, czy zamknięty i czy znak jest, czy też go nie ma WJAZD JEST ZABRONIONY
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105139
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dzięki Sten.
Właśnie tak panowie. Jak mogliście to odczytać inaczej?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Piotrek pisze:Jak mogliście to odczytać inaczej?
Też się zastanawiam.
Tak czy inaczej jeśli my źle to odczytaliśmy, to znaczna część kierowców odczyta to jako zaproszenie.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

A ja się drugi dzień głowię o czym Wy tu ...... :x

Już myślałem, że ze mną coś nie tenteges ... :cry:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170090
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Na mój rozum jest to jednoznacznie napisane...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Sten pisze:Na mój rozum jest to jednoznacznie napisane...
Na mój też.
Nie kumam o co biega :shock:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

zul pisze:A ja się drugi dzień głowię o czym Wy tu ...... :x

Już myślałem, że ze mną coś nie tenteges ... :cry:
Podniosłeś mnie na duchu :lol:
Sten pisze:Na mój rozum jest to jednoznacznie napisane...
Niby jest, ale jak widać trzeba być wypoczętym przed czytaniem :D
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170090
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Atlas pisze:jak widać trzeba być wypoczętym przed czytaniem :D
No ja dziś jestem wyjątkowo zmęczony pracą koncepcyjną i odpowiedziami na trudne pytania telefoniczne. :]
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Sten pisze:No ja dziś jestem wyjątkowo zmęczony pracą koncepcyjną i odpowiedziami na trudne pytania telefoniczne. :]
Taaa ja bez piwnego wspomagania, więc masz dużo łatwiej :P
ODPOWIEDZ