Przetargi 2013

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Sezon na przetargi się zaczął. Przeglądam i podziwiam.......
Co n-ctwo to inne wymagania, inne warunki, inne terminy płatności. Różnorodność jak na jedną firmę zdumiewająca :help:

Są np. takie ciekawostki jak żądanie zaświadczenia lekarskiego przy podpisywaniu umowy .... :cry:
czy omawiane wcześniej zabezpieczenie należytego wykonania umowy. Zapis o zabezpieczeniu jest, ale w jakim przypadku n-ctwo może sięgnąć po te pieniądze już nie.
Awatar użytkownika
Trackdisc
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 01 kwie 2010, 13:34
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Trackdisc »

zul pisze:Sezon na przetargi się zaczął. Przeglądam i podziwiam.......
Co n-ctwo to inne wymagania, inne warunki, inne terminy płatności. Różnorodność jak na jedną firmę zdumiewająca :help:
Nadleśniczy prowadzi samodzielnie gospodarkę leśną w nadleśnictwie na podstawie planu urządzenia lasu oraz odpowiada za stan lasu. W szczególności nadleśniczy:
1) reprezentuje Skarb Państwa w stosunkach cywilnoprawnych, w zakresie swojego działania,
2) kieruje nadleśnictwem jako podstawową jednostką organizacyjną Lasów Państwowych,
2a) bezpośrednio zarządza lasami, gruntami i innymi nieruchomościami Skarbu Państwa, pozostającymi w zarządzie Lasów Państwowych,

----
jak na mój ustawa pozwala nadleśniczemu na wiele - grunt zeby zrobic PUL i wszystko powyzej 14 000 euro robić przetargami publicznymi.

zul pisze: Są np. takie ciekawostki jak żądanie zaświadczenia lekarskiego przy podpisywaniu umowy .... :cry:
wszystkich pracowników? czy szefa ZUL?
w sumie idiotyczne.
Szef zul takiego zaswiadczenia chyba miec nie musi....
a co do pracownikow to nadlesnictwo powinny raczej obchodzic kursy i szkolenia na dane czynnosci..... to czy pracowników ma akutalne badania i szkolenia okresowe - to juz tylko gest ich przelozonego.
zul pisze: czy omawiane wcześniej zabezpieczenie należytego wykonania umowy. Zapis o zabezpieczeniu jest, ale w jakim przypadku n-ctwo może sięgnąć po te pieniądze już nie.
według mnie niedopatrzenie - ale to rownie dobrze moze oznaczac korzyść ZULa.... w końcu jak ktos bedzie skarzyc w sądzie podpieracjąc sie kompletnie bezsensownym zapisem - to nadleśnictwo. i raczej przegra.
In science it often happens that scientists say, "You know that's a really good argument; my position is mistaken," and then they would actually change their minds and you never hear that old view from them again. They really do it. It doesn't happen as often as it should, because scientists are human and change is sometimes painful. But it happens every day. I cannot recall the last time something like that happened in politics or religion.

C.Sagan
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Trackdisc pisze:Nadleśniczy prowadzi samodzielnie gospodarkę leśną w nadleśnictwie na podstawie planu urządzenia lasu oraz odpowiada za stan lasu.
Zawsze z radością czytam ten art. Ustawy o Lasach z szczególnym podkreśleniem wyrazu "samodzielnie" :wink:
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Trackdisc pisze:wszystkich pracowników? czy szefa ZUL?
Wywnioskowałem, że szefa ZULa, a ... a cóż to za różnica ?
Trackdisc pisze:w sumie idiotyczne.
:spoko:
Trackdisc pisze:według mnie niedopatrzenie - ale to rownie dobrze moze oznaczac korzyść ZULa.... w końcu jak ktos bedzie skarzyc w sądzie podpieracjąc sie kompletnie bezsensownym zapisem - to nadleśnictwo. i raczej przegra.
Widzisz, problem polega na tym, że bezsensowny zapis generuje u mnie zupełnie sensowne koszty, których nie mogę pokryć podnosząc odpowiednio koszt usługi - tak jak się to powinno robić.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... zul ... gdyby podniesiono Tobie stawkę o 30-40% do dzisiejszej ... nie ważne w jaki sposób ... na co przeznaczyłbyś dodatkowo uzyskaną kwotę? ...
Awatar użytkownika
Trackdisc
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 01 kwie 2010, 13:34
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Trackdisc »

zul pisze:
Trackdisc pisze:wszystkich pracowników? czy szefa ZUL?
Wywnioskowałem, że szefa ZULa, a ... a cóż to za różnica ?
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ

z dnia 30 maja 1996 r.

w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy.
---------------------

o ile dobrze wiem zaden przepis nie mowi o koniecznosci posiadania wstępnych, profilaktycznych i okresowych badań lekarskich przez pracodawcę.

A co do wymagania takiego dokumentu przez Nadleśnictwo. Jest to łamanie prawa według mnie.
Stan zdrowia pracownika jest zdecydowanie dokumentem wrażliwym, ktorego udostępnienie narusza ochronę danych osobowych.

pracodawca ma obowiazek kierowania pracownikow na takie badania i trzymanie dowodow takich badan (do ktorych wglad ma tylko pracodawca, kadry, słuzba BHP i organy kontrolujace - PUP, Sanepid itp).
In science it often happens that scientists say, "You know that's a really good argument; my position is mistaken," and then they would actually change their minds and you never hear that old view from them again. They really do it. It doesn't happen as often as it should, because scientists are human and change is sometimes painful. But it happens every day. I cannot recall the last time something like that happened in politics or religion.

C.Sagan
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

drwalnik pisze:... zul ... gdyby podniesiono Tobie stawkę o 30-40% do dzisiejszej ... nie ważne w jaki sposób ... na co przeznaczyłbyś dodatkowo uzyskaną kwotę? ...
Dziwne pytanie ...., ale OK.

Ponieważ u mnie, płace pracowników są wprost proporcjonalne do wypracowanej kwoty, część poszło by na płace, część na utrzymanie firmy a część na zysk. Jak to w każdym, zwykłym przedsiębiorstwie ....
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Trackdisc pisze:pracodawca ma obowiazek kierowania pracownikow na takie badania i trzymanie dowodow takich badan (do ktorych wglad ma tylko pracodawca, kadry, słuzba BHP i organy kontrolujace - PUP, Sanepid itp).
Wywiązywanie się z tego oraz innych obowiązków nie ma żadnego związku z zapisami w SIWZ, czy umowie. Wynikają one z innych uregulowań prawnych które mnie obowiązują bez względu czy zamawiający z niezrozumiałych dla mnie względów wyrazi to literalnie, czy też nie.
Awatar użytkownika
Trackdisc
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 01 kwie 2010, 13:34
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Trackdisc »

zul pisze:
Trackdisc pisze:pracodawca ma obowiazek kierowania pracownikow na takie badania i trzymanie dowodow takich badan (do ktorych wglad ma tylko pracodawca, kadry, słuzba BHP i organy kontrolujace - PUP, Sanepid itp).
Wywiązywanie się z tego oraz innych obowiązków nie ma żadnego związku z zapisami w SIWZ, czy umowie. Wynikają one z innych uregulowań prawnych które mnie obowiązują bez względu czy zamawiający z niezrozumiałych dla mnie względów wyrazi to literalnie, czy też nie.
Bardziej chodziło mi o to, że nie tylko nie ma sensu, zeby nadlesnictwo wymagalo zaswiadczeń lekarskich. ZUL absolutnie nie ma prawa takiego zaswiadczenia przedstawiac (chyba ze swojego....) - ale skoro nadlesnictwo nei prawa go wymagac, to ZUL moze smialo olac tą kwestie.
In science it often happens that scientists say, "You know that's a really good argument; my position is mistaken," and then they would actually change their minds and you never hear that old view from them again. They really do it. It doesn't happen as often as it should, because scientists are human and change is sometimes painful. But it happens every day. I cannot recall the last time something like that happened in politics or religion.

C.Sagan
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Trackdisc pisze:ale skoro nadlesnictwo nei prawa go wymagac, to ZUL moze smialo olac tą kwestie.
Też tak uważam.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Kolejna "radosna twórczość", połączona z zupełną ignorancją,waloryzacja stawki zapisana w umowie wieloletniej (na 3 lata), w wysokość 1% - co roku. Słownie: jeden procent !
Myślałem, że to jakiś ponury żart. Niestety nie .......
QERKUS
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 22:40

Post autor: QERKUS »

czy jest już ktoś z kolegów po przetargu?
bartek81
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 22:21
Lokalizacja: Dziki zachód

Post autor: bartek81 »

A może to zaświadczenie lekarskie dotyczyło pakietu na dostrzegalnię ppoż? Wówczas zaświadczenie o zdolności do pracy na wysokości miałoby sens. Co prawda pilarz posiadający kwalifikacje, a nie mający aktualnego zaświadczenia lekarskiego też nic nie znaczy, ale tu chyba nie można wymagać takich danych. Poza tym w zaświadczeniu jest tylko informacja o zdolności do wykonywania określonego zawodu/ pracy na stanowisku, a nie ma informacji o schorzeniach itp.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

bartek81 pisze:A może to zaświadczenie lekarskie dotyczyło pakietu na dostrzegalnię ppoż?
Chciałem wkleić urywek ze SIWZ, ale niestety strona się nie otwiera ... :(
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Już jest:
2) Zawarcie umowy po wyborze oferty wymaga dopełnienia dodatkowych formalności -
-aktualne badania lekarskie (kserokopia)
- dodatkowa ubezpieczenie NW(kserokopia)
- numer NIP i REGON (kserokopia)
- zaświadczenie o ukończeniu kursu BHP (kserokopia)
- zaświadczenie o nadaniu numeru rachunku bankowego
- oświadczenie – przyjęcia do wiadomości istnienia zagrożenia zachorowania na boreliozę przy wykonaniu usługi leśnej.
- zaświadczenie uprawniające do stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

I jeszcze jedna rzecz która mnie irytuje - takie zwykłe niechlujstwo.
Takiej firmie nie przystoi.
Tabela pracochłonności umieszczona jaki załącznik w przetargu .... :cry:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zul pisze:takie zwykłe niechlujstwo
U mnie się to nazywa "brak profesjonalizmu" i trochę trąci brakiem szacunku do klienta...
zul pisze:Takiej firmie nie przystoi.
Zaczynasz być złośliwy. Czy to ironia? A może już sarkazm? Pamiętaj co powiedział Nietsche: "Przyzwyczajenie do ironii, tak samo jak przyzwyczajenie do sarkazmu, psuje zresztą charakter, stopniowo nadaje mu cechy wyższości, radującej się z cudzej krzywdy…"
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

QERKUS pisze:czy jest już ktoś z kolegów po przetargu?
Okolice Bielska Białej (Bielsko, Ustroń, Wisła, Węgierska Górka, Ujsoły) miały przetarg 15 listopada. Trwa weryfikacja ofert.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Kolejny przetargowy kwiatek .. :(
Posiadanie lub zatrudnienie pracownika z wykształceniem leśnym. Waga ? 3%
Czy ktoś posiada mało używanego ?, chętnie odkupię ..... :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zul pisze:Czy ktoś posiada mało używanego ?, chętnie odkupię ..... :lol:
To odkup mnie. Grażynka zbyt wysoko mnie nie wyceni więc nie powinieneś mieć problemów :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ