Przetargi 2013

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
77forest
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 287
Rejestracja: wtorek 04 paź 2011, 12:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: 77forest »

bartek81 pisze: Najgorsze jest to, że wiele N-ctw, które już ogłosiły przetarg musi przekładać terminy, bo muszą się dostosować do tych, które nie zdążyły, żeby wszystkie jednostki zachowały obowiązujące terminy od ogłoszenia do otwarcia
A kto im kazał wcześniej wyrywać się z ogłaszaniem jeszcze przed zatwierdzeniem prowizorium planu? :lol:
bartek81
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 22:21
Lokalizacja: Dziki zachód

Post autor: bartek81 »

U nas zatwierdzenie prowizorium było 26.10 i dokładnie w ten dzień przesłałem (nie tylko ja) ogłoszenie do DZ.U.E. Zawsze byliśmy poganiani, to chciałem być do przodu...
I jak zawsze źle
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

A jak to wrocławska erdepla potraktowała polecenie swojego zwierzchnika ?

A no, tradycyjnie, ,rzec można,
terminy składania ofert:

Lwówek 27.11.2012
Wołów 30.11.2012
Świdnica 04.12.2012
Bystrzyca 13.12.2012
Węgliniec 04.12.2012

:shock:
Awatar użytkownika
77forest
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 287
Rejestracja: wtorek 04 paź 2011, 12:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: 77forest »

bartek81 pisze:U nas zatwierdzenie prowizorium było 26.10 i dokładnie w ten dzień przesłałem (nie tylko ja) ogłoszenie do DZ.U.E. Zawsze byliśmy poganiani, to chciałem być do przodu...
I jak zawsze źle
Ojtam ojtam
Zatwierdzone czy nie. W lasach nie moża się wychylać zarówno do przodu jak i do tyłu. Tu jak w lesie obowiązuje selekcja negatywna :lol:
Awatar użytkownika
77forest
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 287
Rejestracja: wtorek 04 paź 2011, 12:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: 77forest »

zul pisze:A jak to wrocławska erdepla potraktowała polecenie swojego zwierzchnika ?

A no, tradycyjnie, ,rzec można,
terminy składania ofert:

Lwówek 27.11.2012
Wołów 30.11.2012
Świdnica 04.12.2012
Bystrzyca 13.12.2012
Węgliniec 04.12.2012
Takie zestawienie wcale nie oznacza że jeszcze termin nie ulegnie zmianie - obstawiam że na 13.12. Zawsze można zmodyfikować ogłoszenie :)
Awatar użytkownika
yahoo
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: sobota 28 kwie 2012, 11:39
Lokalizacja: stąd

Post autor: yahoo »

Wygląda na to, że RDLP Szczecin zastosowało się do zaleceń 8)
Obrazek Obrazek
QERKUS
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 22:40

Post autor: QERKUS »

rdlp wrocław ndl. miękinia już po przetargu,odbył się 31.10.2012.
Awatar użytkownika
koda
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 04 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Dół

Post autor: koda »

QERKUS pisze:rdlp wrocław ndl. miękinia już po przetargu,odbył się 31.10.2012.
Zawsze można spróbować unieważnić przetarg i zrobić od nowa :P
QERKUS
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 22:40

Post autor: QERKUS »

CIEKAWE NA JAKIEJ PODSTAWIE ? :?:
lukasztl1990
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 22 lip 2008, 17:43
Lokalizacja: pomorze

Post autor: lukasztl1990 »

Witam, ma pytanie związane z przetargami. Orientuje się ktoś ile mogę wziąć za przedłożenie moich świadectw z technikum leśnego Zulowi który potrzebuje osoby z wykształceniem leśnym do przetargu. Taka praca tzw na papierze. Oni wygrywają przetarg ja podpisuje im jakąś umowę, że będę rzekomo pracował u nich i nasza znajomość się kończy.
Ile mogę wziąć za takie porozumienie??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

lukasztl1990 pisze:Ile mogę wziąć za takie porozumienie??
Nie wiem ile możesz wziąć, ale zacytuję ile możesz dostać:
Art. 305 Zakłócanie przetargu publicznego
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremnia lub utrudnia przetarg publiczny albo wchodzi w porozumienie z inną osobą działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w związku z publicznym przetargiem rozpowszechnia informacje lub przemilcza istotne okoliczności mające znaczenie dla zawarcia umowy będącej przedmiotem przetargu albo wchodzi w porozumienie z inną osobą, działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany.
§ 3. Jeżeli pokrzywdzonym nie jest Skarb Państwa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
"Przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu. Przestępstwa te, o bardzo zróżnicowanym charakterze, mają tę wspólną cechę, że zakłócają prawidłowy przebieg procesów gospodarczych. Wyrządzanie znacznej szkody majątkowej osobie fizycznej, prawnej lub innej jednostce organizacyjnej przez osobę, która na podstawie umowy albo z mocy przepisów prawnych lub decyzji właściwego organu, miała się zajmować jej sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą – wskutek nadużycia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków. Za przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5lat, a za jego kwalifikowane odmiany od 8 i 10lat. Posługiwanie się fałszem(fałszywymi albo stwierdzającymi nieprawdę dokumentami lub oświadczeniami) w staraniach o uzyskanie kredytu, pożyczki bankowej, gwarancji kredytowej, subwencji lub zamówienia publicznego(kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat)..."
Źródło: Kodeks karny z komentarzem
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170025
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A gdzie choć odrobina przyzwoitości?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
lukasztl1990
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 22 lip 2008, 17:43
Lokalizacja: pomorze

Post autor: lukasztl1990 »

Widzę, że zaczyna się jak to nie może być.
Ale kogo Wy chcecie oszukać?? Chyba samych siebie. Przecież wiele firm leśnych tak robi żeby wygrać przetarg. Dajcie Tym ludziom godne zarobki za wykonywaną prace to nie będą musieli fikcyjnie zatrudniać ludzi z wykształceniem, bo niby kto pójdzie pracować do Zula za 1200zł na rękę. To jakiś Zart przecież jest z tymi przetargami!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Jeżeli chodzi o przetargi to nie ma co mówić o przyzwoitości. I to, podkreślam, po obu stronach. Ustawa o Zamówieniach jest wyjątkowo kulawa. Przypuszczam, że o handlu potencjałem wykonawcy też nie chcecie słyszeć.
edek1989
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: środa 21 lis 2012, 18:56
Lokalizacja: Polska

%

Post autor: edek1989 »

Mam takie pytanie. Czy w tym roku można przekroczyć sumę którą przewiduje Nadleśnictwo 0,5% czy o 1%?
Awatar użytkownika
yahoo
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: sobota 28 kwie 2012, 11:39
Lokalizacja: stąd

Post autor: yahoo »

Nadleśnictwo nic na ten temat nie wspominało? W zeszłym roku podkręciliśmy szacunkową wartość zamówienia o kilka % i jakoś przeszło :P

Potwierdzam słowa zula. Od siebie dodam, że przetargi organizowane przez LP to wolna amerykanka - zarówno po stronie nadleśnictwa jak i ZUL-a. Rzucają się w oczy pakiety ustawiane pod obecnego wykonawcę zamówienia, nie wspominając o wysokości zabezpieczenia należytego wykonania umowy sięgającej 10% ceny ofertowej brutto :?

Nic dziwnego, że Zakład Usług Leśnych "orze jak może" żeby się utrzymać.
Obrazek Obrazek
QERKUS
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 22:40

Post autor: QERKUS »

u nas przeszło 5% ponad kwotę przeznaczoną przez ndl.
edek1989
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: środa 21 lis 2012, 18:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: edek1989 »

Mi przekroczyło niecałe 1% i mam lekkie obawy co do rozstrzygnięcia bo słyszałem że na ten rok jest max 0,5%. Cienkie te ceny na ten rok przy obecnych czasach no ale miejmy nadzieję że kiedyś będzie lepiej ;/
armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

yahoo pisze:Rzucają się w oczy pakiety ustawiane pod obecnego wykonawcę zamówienia
to chyba powinno być na rekę wiekszości przedsiębiorców leśnych (tej uczciwej), jest to nieformalny sposób eleminacji teczkowych firm. Może nie zawsze sie sprawdza ale zawsze to coś.
zul pisze:Przypuszczam, że o handlu potencjałem wykonawcy też nie chcecie słyszeć.
Jeżeli uczciwość byłaby gwarantowana to czemu nie, jednak dziś to staje się często fikcyjnym zapewnieniem posiadania sprzętu, kwalifikacji, pracowników. Przykładem jest użytkownik forum, który chce w sposób nie do końca zgodny z prawem, uzyskać korzyść materialną wspierając firmę swoimi kwalifikacjami tylko na papierze. :cry: .
Abstrachując od prowokacyjności wypowiedzi użytkownika lukasztl1990.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

edek1989 pisze:bo słyszałem że na ten rok jest max 0,5%.
N-ctwo wykonuje plan, wysyła go wraz z proponowaną kwotą do zatwierdzenia w RDLP. Ta odsyła tzw. prowizorium i na tej podstawie n-ctwo ogłasza przetarg. Plan po powrocie z RDLP zwykle bywa przycięty na miarę własnych potrzeb administracji. Co do nadwyżki o której piszesz to nie ma żadnej, podkreślam, żadnej reguły. Zwykle n-ctwo ma jakiś zapas w stosunku do kwoty przeznaczonej. Niektóre n-ctwa w przetargu ujmują kwoty przeznaczone, inne uważają to za wielką tajemnicę ....
edek1989 pisze:Cienkie te ceny na ten rok przy obecnych czasach no ale miejmy nadzieję że kiedyś będzie lepiej ;/
Nie licz na to.
ODPOWIEDZ