Co dobrego powinni robić myśliwi

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Termit
początkujący
początkujący
Posty: 227
Rejestracja: sobota 03 gru 2005, 15:57
Lokalizacja: magiczna kotlinka
Kontakt:

Post autor: Termit »

dozwolone, są to tzw. nęciska
tak ale to mi sie nie podoba przychodzi zwierzak papusiac i niewie czy dostanie kulke

a borsuk bo miłe stworzonko i wiem gdzie ma domek, ale nigdy go nie spotkałem bo w nocy nie buszuje po lesie :wink:
„jeśli zapolujesz na pasach na przechodnia to głowę możesz powiesić na łóżkiem”
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

tak ale to mi sie nie podoba przychodzi zwierzak papusiac i niewie czy dostanie kulke
... ułatwia to gospodarkę łowiecką, w lesie to za zwierzakiem trzeba sie nałazić, a często i tak sie nie zdoła go zobaczyć, a odstrzał trzeba wykonać ...
Termit pisze:a borsuk bo miłe stworzonko
... :D ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Termit pisze:tak ale to mi sie nie podoba przychodzi zwierzak papusiac i niewie czy dostanie kulke
Wędkarze też nęcą ryby. Rolnik karmi obficie świnie przed zabiciem ,nawet babajaga tuczyła Jasia przed zjedzeniem. Taka jest naturalna kolej rzeczy ( niestety ).
Bardzo chciałbym pochasać po lesie za dziką zwierzyną, nie znającą jeszcze cywilizacji- niestety to już niemożliwe. :(
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
general
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 19:41
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: general »

Termit pisze:przychodzi zwierzak papusiac i niewie czy dostanie kulke
I dokładnie chodzi o to żeby nie wiedział.Odstrzał jest częścią gospodarowania łowieckiego.Ma byc wykonany sprawnie, prawidłowo i jakby to nie zabrzmiało humanitarnie, po co po obwodzie ganiać i stesowac te biedne stworzonka skoro można "prawie" dla nich niezauważalnie wyprawić je na tamtą Styksu stronę :twisted:
Awatar użytkownika
Termit
początkujący
początkujący
Posty: 227
Rejestracja: sobota 03 gru 2005, 15:57
Lokalizacja: magiczna kotlinka
Kontakt:

Post autor: Termit »

No racja lepiej siedzieć sobie na ambonie i czekać na ofiarę a tak np. u sąsiada lis haracze kury to ja tu w mojej okolicy myśliwego nie widziałem nigdy, a już nie wspomnę ze koziołki mi „wyszpałowały” nie wiem czy użyłem dobrego określenia jednego roku 35 sosenek. Ostatnio jak zobaczyłem na krawędzi parku narodowego ostaje zwierzyny a po drugiej stronie wieżyczkę i czekających na zwierzaki myśliwych to już nie będę komentował co o tym myślę pozdrowka
„jeśli zapolujesz na pasach na przechodnia to głowę możesz powiesić na łóżkiem”
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

przepraszam Cie bardzo ale mysliwy nie może dokonać odstrzału w poblizu domom mieszkalnych jak wiesz jest to nie dozowlone !
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Nie wiem czemu, ale odstrzał w miejscu pożywiania sie jest troche nieuczciwy.
Awatar użytkownika
Bow hunter
początkujący
początkujący
Posty: 240
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 17:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Bow hunter »

zu pisze:Nie wiem czemu, ale odstrzał w miejscu pożywiania sie jest troche nieuczciwy.
Wiem że regulacja liczebności zwierzny jest bardzo potrzebna , ale strzelanie przy paśnikach
budzi we mnie mieszane uczucia , zresztą to samo mam jak widze polowania z nagonką .
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Bow hunter pisze:Wiem że regulacja liczebności zwierzny jest bardzo potrzebna , ale strzelanie przy paśnikach
budzi we mnie mieszane uczucia , zresztą to samo mam jak widze polowania z nagonką .
Mnie sie wydaje, że zwierzęciu powinno się dać jakąś szanse, nie wiem, a nie tak o, zabijać przy paśniku.
Awatar użytkownika
Termit
początkujący
początkujący
Posty: 227
Rejestracja: sobota 03 gru 2005, 15:57
Lokalizacja: magiczna kotlinka
Kontakt:

Post autor: Termit »

baluu,
przepraszam Cie bardzo ale mysliwy nie może dokonać odstrzału w poblizu domom mieszkalnych jak wiesz jest to nie dozowlone

nie mowie zeby mi polowanie robili pod domem do lasu mam 50m a strzał slychac z 2-3km a jakos mi sie nie trafilo abym słyszał bum

zu,
Nie wiem czemu, ale odstrzał w miejscu pożywiania sie jest troche nieuczciwy.
Bow hunter,
Wiem że regulacja liczebności zwierzny jest bardzo potrzebna , ale strzelanie przy paśnikach
budzi we mnie mieszane uczucia , zresztą to samo mam jak widze polowania z nagonką
tez jestem takiego zadania i tak sobie pomyslalem ze moze zapolowac na mysliwego ktory siedzi na ambonce podcinajac ją szybko jak to mowi lotem bliżej :lol: :lol: :lol: :lol:
„jeśli zapolujesz na pasach na przechodnia to głowę możesz powiesić na łóżkiem”
Awatar użytkownika
Bow hunter
początkujący
początkujący
Posty: 240
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 17:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Bow hunter »

Termit pisze:zapolowac na mysliwego ktory siedzi na ambonce
Na takie szybkie polowania najlepsze sa pilarki spalinowe :twisted: :wink:
Awatar użytkownika
Termit
początkujący
początkujący
Posty: 227
Rejestracja: sobota 03 gru 2005, 15:57
Lokalizacja: magiczna kotlinka
Kontakt:

Post autor: Termit »

Bow hunter, :lol: :lol: :lol: posiadam Sthila to nie ma problemu

[ Dodano: 2006-06-15, 23:15 ]
Bow hunter, a czy mieszkasz w Dąbiu koło Witnicy????
„jeśli zapolujesz na pasach na przechodnia to głowę możesz powiesić na łóżkiem”
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Widziałam w sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej, przy Kosym Moście z jednej strony rzeki ostoję żubrów (wiadomo,że nie tylko żubry tam podchodzą),a z drugiej ambonę,też mi to dziwne się zdało.Nęcenie zwierząt (szczególnie dzików), nie jest niczym niezywkłym, to powszechnie stosowany sposób zwabiania zwierzyny.Ale nie mylmy dwóch pojęć: nęcisko i paśnik, to są różne sprawy. Podczas naszej wczorajszej wędrówki po okolicznych lasach właśnie odwiedziliśmy nęcisko dzików.
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

Bow hunter pisze:ale strzelanie przy paśnikach
budzi we mnie mieszane uczucia , zresztą to samo mam jak widze polowania z nagonką .
wiesz jest taka zasda że sie nie strezla do zwierzyny przy paśnika ani prz wodopojach tylko przy neciskach !
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
Bow hunter
początkujący
początkujący
Posty: 240
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 17:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Bow hunter »

Termit pisze:a czy mieszkasz w Dąbiu koło Witnicy
Nie, ja mieszkam na granicy Wielkopolska - Łódzkie , popatrz na plany budowy A2 napewno znajdziesz .
baluu pisze:wiesz jest taka zasda że sie nie strezla do zwierzyny przy paśnika ani prz wodopojach tylko przy neciskach !
Niestety tylko teoretycznie :( , bo wielu myśliwych (jak dla mnie to już kłusowników) trakuje je jak nęciska , niewiem czy tak jest w całej Polsce , mówie tylko jak jest na moim "podwórku".
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Termit pisze:Ostatnio jak zobaczyłem na krawędzi parku narodowego ostaje zwierzyny a po drugiej stronie wieżyczkę i czekających na zwierzaki myśliwych to już nie będę komentował co o tym myślę pozdrowka
... w taki sposób prowadzi sie np. regulacje zadużych stanów populacji zwierząt żyjących w Parku Narodowym, jakos to trzeba robić, np. przy braku naturalnych wrogów, na terenie Parku zwykle nie wolno wykonywać odstrzałów ...
zu pisze:Nie wiem czemu, ale odstrzał w miejscu pożywiania sie jest troche nieuczciwy.
... z ludzkiego punktu widzenia to jakoś rzeczywiście tak, ale dla zwierzyny to zwykła rzecz - w naturze często ginie podczas żerowania ...
Bow hunter pisze:Wiem że regulacja liczebności zwierzny jest bardzo potrzebna , ale strzelanie przy paśnikach
Mnie sie wydaje, że zwierzęciu powinno się dać jakąś szanse, nie wiem, a nie tak o, zabijać przy paśniku.
... przy paśniku nie wolno polować, co innego nęcika ... paśnik ma pomóc zwierzynie np. w przetrwaniu cięższej zimy ...
Kasia pisze:Widziałam w sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej, przy Kosym Moście z jednej strony rzeki ostoję żubrów (wiadomo,że nie tylko żubry tam podchodzą),a z drugiej ambonę,też mi to dziwne się zdało.
... nie mówisz przypadkiem o tej wierzy widokowej do której prowadzi czarny szlak ? :) ... tej nad Narewką niedaleko Kosego Mostu, na południe ? ... jeżeli nie, to ambona o której mówisz może być pozostawiona po nie tak dawnym dołaczeniu tej części do Parku Narodowego ... możliwe, że służy do kontroli i liczenia żubrów i innych zwierząt ...
Bow hunter pisze:Niestety tylko teoretycznie , bo wielu myśliwych (jak dla mnie to już kłusowników) trakuje je jak nęciska , niewiem czy tak jest w całej Polsce , mówie tylko jak jest na moim "podwórku".
... to prawda niestety to sie czasem zdarza ... nie slyszłaem by ktoś w moim środowisku coś upolował przy paśniku, a różne dziwne historie już słyszałem ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

Bow hunter pisze:Niestety tylko teoretycznie :( , bo wielu myśliwych (jak dla mnie to już kłusowników) trakuje je jak nęciska , niewiem czy tak jest w całej Polsce , mówie tylko jak jest na moim "podwórku".
Tak racja dzieje sie już tak częściej ja tak zareagowałem bo ja i moi znajomi mysliwi nie robią sobie z dokarmiania zwierząt wietnamu i dlatego nie wziąłem tego pod uwage pozdro
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
ODPOWIEDZ