Kurs drwal - pilarz

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcinodkrywca
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 16:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kurs drwal - pilarz

Post autor: marcinodkrywca »

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie .Chciałbym sie dowiedzieć kilka słów na temat zawodu pilarza.Obecnie od dluzszego czasu pracuje w Holandii, przy remoncie mieszkań, mam 23 lata. Szczerze powiedziawszy to mam juz dość siedzenia na obczyźnie ,chcę wrócić do swojego pięknego kraju i podjąć tam pracę, moim marzeniem byla zawsze praca w lesie, lecz jak do dzisiaj nie udalo mi się to, dlatego też wpadłem na pomysł aby zrobic taki kurs na drwala-pilarza, ale czy znajdę pracę? Czy rynek nie jest zapełniony? Czy może znajdzie się taka osoba która by mi zapewniła taką pracę, cokolwiek to może być, byleby byla zwiazana z lasami. Kocham lasy, przyrodę to jest moje hobby i pasja, byłbym wniebowzięty gdybym pracował właśnie w lasach, przy sprzątaniu, sadzeniu itp itd .Jezeli ktos się taki znajdzie proszę o wiadomość. Dziękuję i pozdrawiam. Marcin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Jak już zrobisz kurs to raczej któryś z okolicznych ZULi Cię przyjmie. Generalnie ludzi wykwalifikowanych do pracy w lesie jest coraz mniej; stara gwardia się wykrusza, a nowi się nie garną. Praca ciężka i niebezpieczna.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
marcinodkrywca
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 16:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: marcinodkrywca »

Wiem ,wiem praca trudnai ciezka,ale co zrobisz pasja i hobby z tym wygrywa,bez dwoch zdan :) Pracowalem juz jako pomocnik pilarza ,z tym ze przez 3 miesiace ,bylem tylko w zastepstwie,a szkoda.Troche jednak tego bylo ,nosilo sie te walki i ladowalo na Stara :) Przy rebaku rowniez pracowalem,takze nie jest mi to straszne i obce .ale tak jak mowie zrobie ten kurs moze lasy stana mi wtedy otworem :)
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Pracuj w Holandii.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:Generalnie ludzi wykwalifikowanych do pracy w lesie jest coraz mniej; stara gwardia się wykrusza, a nowi się nie garną. Praca ciężka i niebezpieczna.
Dodajmy, że słabo płatna i wszystko się wyjaśni...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

marcinodkrywca
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 16:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: marcinodkrywca »

W takim badz razie o jAkich placach mowimy, 'slabo platna' ma wiele znaczen .Dla niektorych zarobic 1500 zl czy tez 2000 zl to jest malo ,3000 czy tez 4000 zl tez jest malo .Takze w jakich granicach sie wahaja wynagrodzenia
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Przyjacielu zostań lepiej na obczyźnie. Pracę masz od ręki raczej jezeli bedziesz mial checi do pracy i zdrowie ale nie polecam. Co do pensji około najnizszej krajowej bez zadnego stazu i doswiadczenia. Znam zuli co płacą 7-8 zł za godzinę, z zapier trzeba. pozdrawiam.
ODPOWIEDZ