Grzyby - karta zabieracza.

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za wprowadzeniem karty zbieracza...

Tak, dla wszystkich
3
14%
Tak, ale tylko dla handlarzy
9
43%
Nie
9
43%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
Marfu
początkujący
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: środa 22 lut 2006, 09:33
Lokalizacja: TP Bocian
Kontakt:

Post autor: Marfu »

Jak najbardziej ZA karta dla grzybiarzy!!! I jeszcze za karta dla osob uzywajacych noza w kuchni - wiecie ile skaleczen ma miejsce tylko dla tego, ze ktos nie umie uzywac noza??? A teraz pojdzmy dalej - obierajac ziemniaka sie kaleczymy... A na ziemniaku (wszak brudnym!!) moze byc bakteria tężca!! I co - smierc w strasznych męczarniach!!! Proponuje panstwowe egzaminy, a kto nie zda - niech je ziemniaki w mundurkach!!

Czy Wy wiecie, co to jest WOLNOSC? Polega ona miedzy innymi na tym, że jak ktos chce jesz grzyby a sie nie zna - to je i ryzykuje smiercia. I nie ma w tym nic zlego. A wprowadzenie grzybow do obrotu juz jakies prawo rewguluje.

Co do karty dla handlujacych - nie jestesmy w stanie stwierdzic w lesie, czy dana osoba akurat zbiera grzyby dla siebie (nie musi miec karty), czy na sprzedaz (musi miec karte). No bo jak??

Proponuje opamietanie :-)
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Marfu pisze:
Co do karty dla handlujacych - nie jestesmy w stanie stwierdzic w lesie, czy dana osoba akurat zbiera grzyby dla siebie (nie musi miec karty), czy na sprzedaz (musi miec karte). No bo jak??

Proponuje opamietanie :-)
To trochę pokrewne jak z tym drewnem w nadl. Trzebielino.
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

dlatego ja też uważam,że karta dla zbierających, powinni się nią okazać sprzedając grzyby
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

yakec pisze:
Brzost pisze:Też wprowadzić opłaty do kasy n-ctwa
Oczywiście że to bzdura
Tylko jak wyjaśnić opłaty klimatyczne na wczasach?
To chyba samorządy uchwalają. Póki wczasowicze chcą płacić, nie ma problemu. Ale gdy za bardzo wywindują to zagłosują nogami i wybiorą wczasy gdzie indziej. Swoją drogą ta opłata klimatyczna to chyba trochę przeżytek.
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Brzost pisze:Taką mamy mentalność. Jak nie ma tabliczki, płotu, strażnika, psa itd. to uważamy (jako Polacy), że to już jest niczyje i można zrobić z tym wszystko. Taka smutna prawda, jedna z naszych narodowych wad.
Nie nie nie, ja wcale nie wychdoze z załozenia, ze panstwowe=niczyje, ale właśnie wszystkich. Zgadzam się z Marfu ;)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

zu pisze:Nie nie nie, ja wcale nie wychdoze z załozenia, ze panstwowe=niczyje, ale właśnie wszystkich.
Raz już to przerabialiśmy i nazywało się komunizm. :)
Brzost pisze:Grzyby własnością Lasów? A Lasy czyją?
Grzyby tak są własnością lasów bo na ich terenie rosną. A lasy są własnością skarbu państwa. Chyba, że są prywatne.
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Kasia pisze:karta dla zbierających, powinni się nią okazać sprzedając grzyby
Sprzedawać bedzie jedna osoba z wioski a zbierać bedą wsyzscy :(

Ludzie ze wsi znają się na grzybach i zdaliby egzamin, to prawie pewne, zgadzam sie z Gollumem.

Myślę, ze każdy, kto zbiera grzyby powinien mieć kartę ( mają je rybacy, myśliwi i wiele innych specjalistów), skoro jedni mogą to inni też :)
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

czeremcha pisze:Myślę, ze każdy, kto zbiera grzyby powinien mieć kartę ( mają je rybacy, myśliwi i wiele innych specjalistów), skoro jedni mogą to inni też
Nie rybacy tylko wędkarze
Wszyscy w/w nie robią tego co robią w celach zarobkowych a to różnica zasadnicza
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Jagoda
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5298
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 17:25

Post autor: Jagoda »

Może w takim razie także karta dla zbierających jagody? ;) Żeby wilczą się nie zatruli... jakieś szkolenia, egzaminy.... jestem za :P
A kto będzie kontrolował grzybiarzy i sprawdzał ich karty? I co zrobią z takim co go złapią bez karty? Mandat? :roll:
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Jagoda pisze:Mandat?
powołają kolejna speckomisje :lol:
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Nie no jagody to już przesada. Yakec dobrze mówisz, myśliwi i wędkarze to co robią, robią dla przyjemności - hobby. Kursy, egzaminy (myśliwi), składki, pierdoły, (mysliwi i wędkarze). Grzybiarze też zbierają dla przyjemności i podobnie jak myśliwi moga być niebezpieczni. Egzamin byłby jak najbardziej na miejscu. Przykład? Mieszczuch. Jak taki osobnik wpada do lasu, ma w koszyku wszystko. Tylko nie to co jadane. Jeżeli jest rozumny to w domu sprawdza co ma w tym koszyku z atlasem w ręku. Ci nie rozumni (nie chce nikogo obrazić!) szuszą i potem do gara. Efekt? Detox. Pół buiedy jak tylko ten jeden mieszczański zbieracz cierpi, gorzej jak cierpią jego obdarowani znajomi i rodzina. :| Egzamin wyeliminowałby taki przypadek.
Awatar użytkownika
Marfu
początkujący
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: środa 22 lut 2006, 09:33
Lokalizacja: TP Bocian
Kontakt:

Post autor: Marfu »

Smietan pisze:Nie no jagody to już przesada.
Czlowieku - jestes MORDERCA!!! Wiesz ile osob ginie rocznie po zjedzeniu jagód? Pewnie wiecej niz po grzybach!!! Dlaczego mamy im odpuscic!! I dodatkowe karty dla zbieraczy poziomek, malin... Wyjdzie z tego kilka tysiecy egzaminatorow - czy sfinansujesz ich z wlasnej kieszeni? Bo ja nie mam ochoty...

A poza tym, czy na prawde jestes na tyle naiwny, ze uwazasz, iz mniej osob bedzie umierac od grzybow po wprowadzeniu kart?

Czy ktos wie, ile osob ginie po grzybach rocznie w Polsce?
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Kupując w sklepie budowlanym zwykły rozpuszczalnik, musisz podać sprzedawcy swoje dane.
Pierwsze słyszę :o to ja kupowałem nielegalnie?
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Marfu pisze:Czlowieku - jestes MORDERCA!!
:lol: :lol: :lol:
Marfu pisze:Czy ktos wie, ile osob ginie po grzybach rocznie w Polsce?
_________________
Takie dane mają sanepidy,ale z tego co wiem,to są to głównie zatrucia grzybami "na własny użytek" czyli, muszę walnąć się w rudą pierś i stierdzić,że kartę można sobie w toalecie powiesić.... Zatrucia grzybami kupionymi na rynku czy targu nie są częste.
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Najlepiej byłoby wprowadzić " specjalne karty" dla wszystkich i na wszystko. Przeciągałoby się taką kartę zaraz po wyjściu z domu, potem po wyjściu na ulicę następny skaner..... Przy lesie skanery proponuję rozstawić co 50 m. aby nikt jakiegoś nie przeoczył, następnie na drzewach co jakieś 200 m.Na koniec dnia włączamy komputer i mamy; gdzie byliśmy, co robiliśmy, czy mieliśmy specjalne pozwolenia i karty :lol: Pięknie ludzie nie ma to jak powrót do natury :|
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Smietan pisze:zu napisał/a:
Nie nie nie, ja wcale nie wychdoze z załozenia, ze panstwowe=niczyje, ale właśnie wszystkich.

Raz już to przerabialiśmy i nazywało się komunizm. :)
Uciekasz się do skrajności, czego bardzo nie lubie!! :)

Bardzo daleko mi do takiej wizji rzeczy.

Tylko po prostu uwazam, że wprowadzenie takich śmiesznych uregulowań to przesada! ;)
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Jarek pisze:
Kupując w sklepie budowlanym zwykły rozpuszczalnik, musisz podać sprzedawcy swoje dane.
Pierwsze słyszę :o to ja kupowałem nielegalnie?
Kupowałeś w dobrej wierze. To sklep sprzedał nielegalnie. Mnie wylegitymowali...
Choć może to też zależeć od stopnia idiotyzmu urzednika. Lubelscy z inteligencji nie słyną...
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Marfu pisze:Wiesz ile osob ginie rocznie po zjedzeniu jagód?
Marna ironia. Czytywałem już lepsze. Po za tym wilcze jagody nie są aż tak często spotykane. Trujące grzyby znajdziesz wszędzie.
Marfu pisze:Wyjdzie z tego kilka tysiecy egzaminatorow - czy sfinansujesz ich z wlasnej kieszeni?
Egzaminatorów gdybyś nie wiedział opłacają zdający (żeby nie było nie chodzi mi o wręczanie koperty) w formie płaty egzaminacyjnej.
RR pisze:Najlepiej byłoby wprowadzić " specjalne karty" dla wszystkich i na wszystko.
Widać kolejną wadę Polaków. Jeszcze z czasów szlacheckich. Jak coś co ogranicza chociaż w minimalnym stopniu wolność to już do szabli i na udeptaną ziemię.

Ja swojego zdania nie zmienię. Powinny być i basta. Gdyby były od hen hen jak tylko pamięć kronikarska sięga nikt by nie marudził...
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Smietan pisze:Widać kolejną wadę Polaków. Jeszcze z czasów szlacheckich. Jak coś co ogranicza chociaż w minimalnym stopniu wolność to już do szabli i na udeptaną ziemię.
Podoba mi się to stwierdzenie :)
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Proszę bardzo. :]
ODPOWIEDZ