Czy leśnik powinien polować?

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

co ma piernik do wiatraka- czy lepszy jest leśnik posiadający prawo jazdy czy nie posiadający? przeciez ten bez prawka nałazi sie wiecej po lesie , bo ten z prawkiem smiga swoja terenową furą (126p)...........
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

formicarufa pisze:co ma piernik do wiatraka- czy lepszy jest leśnik posiadający prawo jazdy czy nie posiadający? przeciez ten bez prawka nałazi sie wiecej po lesie , bo ten z prawkiem smiga swoja terenową furą (126p)...........
Mówisz to z autopsji, czy ze słyszenia??????
Dywagacje pierniku- dywagacje.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

oczywiscie ze dywagacje, taki temat w koncu

jak to pierniku?
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

formicarufa pisze:jak to pierniku?
to stąd:
formicarufa pisze:co ma piernik do wiatraka
Równie dobrze mogło paść: wiatraku :wink:
Pewnie, że leśnik z prawem jazdy bardziej pożądany od tego bez. Jak i ze znajomoscią obsługi komputera; bo na dzień dzisiejszy (jeszcze) angielski rzadko kiedy będzie wykorzystywany. Ale z czasem i tu poprzeczka pójdzie do góry. To na bank! 8)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

reasumując, leśnik myśliwy nie będzie obiektywnie patrzył na swój las
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

zalezy czy leśnictwo na terenie którego pracuje jest zarazem terenem obwodu koła w którym poluje
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

drwalnik pisze:reasumując, leśnik myśliwy nie będzie obiektywnie patrzył na swój las
czemu tak uważasz ?
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
misio25
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: sobota 31 gru 2005, 09:56

Post autor: misio25 »

witam wszystkich
co do tego czy mozna oddzielic prace jako leśnik i polowanie to jako jeden z tych ktorzy są zarówno lesnikiem jak i myśliwym zapewniam wszystkich ze jest to możliwe , dalej zas powiem ze jak dla mnie to kazdy lub większosc lesników powinna polować bo często to pomaga w pracy a poza tym jest to świetny sposób zeby troche sobie odpoczać po siedzeniu przy tych wstretnych papierzyskach ( a niby teraz jest komputeryzacja w lp ale dalej papier goni papier) no i jeszcze bedac na polowanku o roznych porach dnia i nocy mozna lepiej doglądac swoje leśnictwo no i coś znależc u kolegi
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

misio25 pisze:zarówno lesnikiem jak i myśliwym zapewniam wszystkich ze jest to możliwe ,
Możliwe to jest, na 100 %, ale czy konieczne? Ja uważam,że to zawód jak każdy inny i można mieć dowolne hobby. Jestem wielką miłośniczką łowiectwa ale nie wiem czy tak by było, gdybym była leśnikiem.
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

misio25 pisze:witam wszystkich
co do tego czy mozna oddzielic prace jako leśnik i polowanie to jako jeden z tych ktorzy są zarówno lesnikiem jak i myśliwym zapewniam wszystkich ze jest to możliwe , dalej zas powiem ze jak dla mnie to kazdy lub większosc lesników powinna polować bo często to pomaga w pracy a poza tym jest to świetny sposób zeby troche sobie odpoczać po siedzeniu przy tych wstretnych papierzyskach ( a niby teraz jest komputeryzacja w lp ale dalej papier goni papier) no i jeszcze bedac na polowanku o roznych porach dnia i nocy mozna lepiej doglądac swoje leśnictwo no i coś znależc u kolegi
w jaki sposob to pomaga w pracy? idac na spacer po lesie po tak strasznie meczacym wypelnianiu papierzysk tez zaiobserwujesz cos u siebie lub kolegi,
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

Kasia pisze:Możliwe to jest, na 100 %, ale czy konieczne? Ja uważam,że to zawód jak każdy inny i można mieć dowolne hobby. Jestem wielką miłośniczką łowiectwa ale nie wiem czy tak by było, gdybym była leśnikiem.
Kasi NIe ja tez tak uważam że nie każdy leśnik musi być mysliwym podkreślam nie każdy. Każdy człowiek ma inne zamiłowania i z tąd pytanie kto powinien polowac??? chyba lepiej leśnik niż np. dentysta który nie ma zielnoego pojecia o lesie itp. ja tylko tak uważam > pozdrówka for You
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

baluu pisze:
Kasia pisze:Możliwe to jest, na 100 %, ale czy konieczne? Ja uważam,że to zawód jak każdy inny i można mieć dowolne hobby. Jestem wielką miłośniczką łowiectwa ale nie wiem czy tak by było, gdybym była leśnikiem.
Kasi NIe ja tez tak uważam że nie każdy leśnik musi być mysliwym podkreślam nie każdy. Każdy człowiek ma inne zamiłowania i z tąd pytanie kto powinien polowac??? chyba lepiej leśnik niż np. dentysta który nie ma zielnoego pojecia o lesie itp. ja tylko tak uważam > pozdrówka for You
dentysta ktory poluje ma miec pojecie o polowaniu , zwierzetach ....i nie ma w tym nic zlego ze jest dentysta
a jesli taki lekarz jest swietnym mysliwym, bo to jego pasja i jest w tym dobry, natomiast nie zna sie na lesie to co- nie moze byc mysliwym?

[ Dodano: 2006-06-18, 14:58 ]
a najlepiej to LAS DLA LEŚNIKÓW, POLSKA DLA POLAKÓW, ZIEMIA DLA ZIEMNIAKOW A KSIĘŻA NA KSIĘZYC.............
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

formicarufa pisze:a najlepiej to LAS DLA LEŚNIKÓW, POLSKA DLA POLAKÓW, ZIEMIA DLA ZIEMNIAKOW A KSIĘŻA NA KSIĘZYC.............
nie patrz na to w takich kategoriach bo nie o to mi chodzi. Mam na mysli to że nie kto inny jak leśnik zna sie na lesie a przy okazji jest myśliwym i o to mi chodzi wie jak ma sie zachować w lesie itp. nie twierdze że np; dentysta nie może byc mysliwym ale ma mniejszą wiedze przydatną do wykonywania swojego hobby choć z czasem ją nabywa
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

baluu pisze:
formicarufa pisze:a najlepiej to LAS DLA LEŚNIKÓW, POLSKA DLA POLAKÓW, ZIEMIA DLA ZIEMNIAKOW A KSIĘŻA NA KSIĘZYC.............
nie patrz na to w takich kategoriach bo nie o to mi chodzi. Mam na mysli to że nie kto inny jak leśnik zna sie na lesie a przy okazji jest myśliwym i o to mi chodzi wie jak ma sie zachować w lesie itp. nie twierdze że np; dentysta nie może byc mysliwym ale ma mniejszą wiedze przydatną do wykonywania swojego hobby choć z czasem ją nabywa
jestem mysliwym, uwazam ze najwiekszymi klusownikam sa mysliwi wlasnie, niech sobie poluje kto chce ale ma sie na tym znac, od poczatku do konca, bez wzgledu czy jest kominiarzem, artystą czy szewcem
fajnie jak lesnik jest mysliwym, choc wcale nie uwazam ze to konieczne ani ze lesnik mysliwy jest lepszym mysliwym niz np. piekarz mysliwy, zalezy to poprostu od ludzi
i to juz wszystko w tym temacie
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

formicarufa pisze:fajnie jak lesnik jest mysliwym
formicarufa pisze:choc wcale nie uwazam
formicarufa pisze:ze lesnik mysliwy jest lepszym mysliwym niz np. piekarz mysliwy, zalezy to poprostu od ludzi
Podzielam to zdanie :!:
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

ja jeszce nie jestem mysliwym jestems stażystą ale nie uważam żę mysliwy jest najwiekszym kłsownikiem nie kazdy. i też po cześci podzielam Twoje zdanie
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

jedno jest pewne, leśnik myśliwy, wcale nie jest dzięki temu lepszym leśnikiem, ani tym bardziej leśnikiem, w zasadzie można zakończyć tą dyskusję
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

drwalnik pisze:jedno jest pewne
W życiu nie ma nic pewnego.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

drwalnik pisze:jedno jest pewne, leśnik myśliwy, wcale nie jest dzięki temu lepszym leśnikiem, ani tym bardziej leśnikiem, w zasadzie można zakończyć tą dyskusję
zgadzam się- pozatym temat dyskusji jest żle postawiony,
"czy lesnik powinien polowac?"- pytanie jest tendencyjne
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

formicarufa pisze:pytanie jest tendencyjne
I na takie pytania powinniśmy odpowiadać paszczą (dla tych, którzy oglądali "Rejs") :D
ODPOWIEDZ