stawka nadzoru

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2639
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Masz dużo racji co do mentalności właścicieli lasów .Czas zrobił jednak swoje . :( Mam nadzieje że wzorem organizacji producenckich jakie pojawiają się na wsi powstaną takie same w lasach . Problem jest jeszcze inny .Oni sami nie wiedzą jak maja z tego lasu osiągać dochody .Często jest tu mowa o przeszkadzaniu państwa które nadzoruje te lasy . Oni niestety tak to pojmują .Myślę zamiast nakazywć powinniśmy ich ukierunkowywć na podobnych zasadach jak w rolnictwie . Wtedy to może do nich dotrze .Polak bardzo nie lubi wszelkiego rodzaju nakazów , zakazów wręcz jest mistrzem w omijaniu przepisow .
Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

Faktycznie jesteśmy przyzwyczajeni do omijania prawa, ale to jest wina samego prawa, które jest niejednoznacznie definiowane przez tworzących ustawy itd. :]
Słyszałem z kolei, że w nowym PROW mają być dotowane i lasy prywatne. Warunkiem jest jednak dbanie o stan lasów. Podobno ma być tak, że jeżeli las będzie zaniedbany to i dopłaty do gruntów rolnych zostaną wstrzymane. Wreszcie ktoś pomyślał.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

a ja słyszałem, że prywatny właściciel głośno wyrażał swoje niezadowolenie z faktu, że mu straż leśna nie pilnuje jego lasu :evil:
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2639
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Quercus pisze:Słyszałem z kolei, że w nowym PROW mają być dotowane i lasy prywatne. Warunkiem jest jednak dbanie o stan lasów. Podobno ma być tak, że jeżeli las będzie zaniedbany to i dopłaty do gruntów rolnych zostaną wstrzymane. Wreszcie ktoś pomyślał.
Tak tylko pytanie który las można uznać za pielęgnacyjnie za dobrze utrzymany ?Przecież przez te wszystkie lata nikt nie dbał o nie w sposób szczególny.No i pytanie tematyczne kto to będzie oceniał .Czyżby znowu my :( .Ktoś coś wymyśli i nie zapewni środków na wprowadzenie projektu , no bo lasy są '' dobrem narodowym'' i lesnik polski pomoże .Czas pomyśleć że to jest swego rodzaju rozdawanie pieniędzy prywatnym właścicielom .Przeciez na dobrą sprawę to rodzaj marnotrastwa . :x
A tak z innej beczki to dziwi mnie fakt że za lasy pywatne odpowiadaja ludzie , :x którzy nie mają zielonego pojęcia o nich , mówie o ludziach w starostwach , którzy nie odróżniaja poszczególnych gatunków drzew ?Gorzej jest np w agencjach rolnych którzy nie znaja nawet ilości posiadanych lasów :x Może to moje osobiste wrażenie ale tutaj na Pomorzu tak jest .
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Kuna lesna pisze:Ktoś coś wymyśli i nie zapewni środków na wprowadzenie projektu , no bo lasy są '' dobrem narodowym'' i lesnik polski pomoże .Czas pomyśleć że to jest swego rodzaju rozdawanie pieniędzy prywatnym właścicielom .Przeciez na dobrą sprawę to rodzaj marnotrastwa . :x
nie piwerwszy to przypadek, kiedy "dwóch się dogaduje przy stole" a realizują tysiące
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

Kuna lesna pisze:A tak z innej beczki to dziwi mnie fakt że za lasy pywatne odpowiadaja ludzie , którzy nie mają zielonego pojęcia o nich , mówie o ludziach w starostwach , którzy nie odróżniaja poszczególnych gatunków drzew ?Gorzej jest np w agencjach rolnych którzy nie znaja
:help:
W stu procentach się zgadzam. Dla starostw jeżeli płacony jest podatek leśny to jest las, nie ważne czy jest na gruncie czy nie( bywają takie przypadki że nie ma). Wszelkie próby i prośby o kupno pułapek feromonowych w bardzo uzasadnionych przypadkach, nawet kiedy ZOL nakłada taki obowiązek na Starostwa spełzają na niczym. Nerwy mi zaczunają puszczać sorry :twisted:
ODPOWIEDZ