W jaki sposób najlepiej uczyć się samemu języka obcego?

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

ja tam sie w usa nauczylem szybko(oczywiscie nie ukrywam ze dalej sie ucze) i co by nie zarzucic amerykanom ale do obcokrajowcow maja swietne podejscie, poprostu sa chyba tak przyzwyczajeni do tego ze ich sasiad moze nie mowic po angielsku ze naprawde maja duza cierpliwosc i wysluchaja kazdego, czy w banku czy biurze ssr, sklepie......polecam wyjazdy za granice- a jesli chodzi o angielski to nie jedzcie na irlandzkąprowincje- tosz to horror , oni gozej ode mnie mowia...hihi
Misiek
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 12:57

Post autor: Misiek »

formicarufa a tak z ciekawosci to pojechales tam pozwiedzac popracowac czy miales inny powod???
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

formicarufa pisze:a jesli chodzi o angielski to nie jedzcie na irlandzkąprowincje- tosz to horror
Spróbuj dogadać się ze szkotem, to jest dopiero zgryz. :P
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

Post autor: rafal_knieja »

Smietan pisze:Spróbuj dogadać się ze szkotem, to jest dopiero zgryz. :P
albo z czklott'em :D
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

Misiek pisze:formicarufa a tak z ciekawosci to pojechales tam pozwiedzac popracowac czy miales inny powod???
pracowac, zwiedzać i z innego powodu
Awatar użytkownika
Tomir
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 312
Rejestracja: środa 06 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Post autor: Tomir »

Jagoda pisze:Bardzo polecam codzienne oglądanie np. jednego wybranego serialu w języku obcym (kłania się satelita lub kablówka) - nauka z TV jest najlepsza, bo słyszysz i widzisz - jest kontekst, można się osłuchać i zrozumieć wiele bez słownika.
No to nic wiecej dodac nie moge :D. Tylko jako kolejny glos za ta metoda - sprawdzona przeze mnie osobiscie i znakomite efekty :). Dotyczylo jezyka niemieckiego. Dla kogos, kto na poczatku nie zna wiele slowek, mozna rozszerzyc metode wylapujac na poczatku powtarzajace sie slowka i sprawdzac w slowniku co znacza - najlepsze rezultaty :).
Lubisz mnie? To niech tak zostanie :D ;)
Jagoda
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5298
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 17:25

Post autor: Jagoda »

Tomir pisze:ylko jako kolejny glos za ta metoda - sprawdzona przeze mnie osobiscie i znakomite efekty :) .
Witaj w klubie! :D
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Ja polecam rozmowy z Rosjanami na bazarze, to daje niezły efekt, Niestety teraz już są sami Ukraińcy. Wiesz coś o tym, Zu?
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Pewnie, sama Ukraina jest. Ale też fajnie gadają :D
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

a co na temat callana powiecie?
Jagoda
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5298
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 17:25

Post autor: Jagoda »

beznadziejna metoda, nie pchaj się w to, bo będziesz wszystko dwa razy powtarzał pod rząd, zresztą moda na callana już mija...

beznadziejna metoda, nie pchaj się w to, bo będziesz wszystko dwa razy powtarzał pod rząd, zresztą moda na callana już mija...

no, denerwująca metoda, czyż nie? :P ;)
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36426
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Smietan pisze:
formicarufa pisze:a jesli chodzi o angielski to nie jedzcie na irlandzkąprowincje- tosz to horror

Spróbuj dogadać się ze szkotem, to jest dopiero zgryz. :P


Albo z atochtonem z Kaszub :D
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Ja proponuję lekcje prywatne(co ważne trzeba sprawdzić osobę, która będzie nas uczyć, musi to być osoba sprawdzona np. przez znajomego, w tej sprawie lepiej być ostrożnym) Niech to będzie najlepiej conajmiej 2 godziny tygodniowo, może być samemu, ale z własnego doświadczenia wiem, że bardzo dobrze uczy się w grupie ok.4-osobowej. No i co wiem także z własnego doświadczenia, że przydatne jest utrzymywanie kontaktu z obcokrajowcami, może być to osoba której językiem ojczystym jest jezyk którego się uczysz, ale także inni, którzy także uczą się danego języka.

[ Dodano: 2006-06-08, 20:25 ]
i jeszcze jedno, a tymi osobami można pisać, ale najlepiej rozmawiać(zaopatrzyć się w mikrofon), np. przez komunikatror Skype, sprawdziłam-polecam
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Czy ktoś ma może dostęp do słownika polsko-czeskiego? Nie wiem czemu ale mam wielką ochotę nauczyć się tego języka. Podobnie jak japońskiego, którego zresztą uczyłem się trochę... :P
Jagoda
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5298
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 17:25

Post autor: Jagoda »

Smietan pisze:Nie wiem czemu ale mam wielką ochotę nauczyć się tego języka.
mogę Cię nauczyć, że jagoda to jahodka - akcent na pierwszą sylabę :P po japońsku - nie wiem... ;)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Dzięki przyda się. ;) Jak znajde w języku japońskim jak jest jagoda dam znać. :]
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

Jagoda pisze:beznadziejna metoda, nie pchaj się w to, bo będziesz wszystko dwa razy powtarzał pod rząd, zresztą moda na callana już mija...

beznadziejna metoda, nie pchaj się w to, bo będziesz wszystko dwa razy powtarzał pod rząd, zresztą moda na callana już mija...

no, denerwująca metoda, czyż nie? :P ;)
a powiesz dlaczego tak myslisz?
Jagoda
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5298
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 17:25

Post autor: Jagoda »

Dlatego tak myślę, że metoda jest zbyt jednokierunkowa, za bardzo koncentruje się na jednej umiejętności (zapamiętywanie głównie przez powtarzanie - na początku nie wolno nawet nic zapisać!) i po prostu na dłuższą metę jest monotonna i nudna...
Naukę języka trzeba sobie urozmaicać - to klucz do sukcesu...
Jeśli jednak już opłaciłeś taki kurs - nie martw się. Na pół roku może być - potem zmienisz na coś innego, a przez pół roku nie znudzisz się tak bardzo i na pewno skorzystasz ;)
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

a ty skrzystałaś?
Awatar użytkownika
kostek-brasil
leśniczy
leśniczy
Posty: 795
Rejestracja: wtorek 19 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Post autor: kostek-brasil »

Właśnie zaczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Jeśli ktoś chce się podszkolić w językach migowych, to radzę popatrzeć na gesty piłkarzy i trenerów w stronę grona sędziowskiego. :lol:
ODPOWIEDZ